Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXI sesja Rady Miejskiej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXI sesja Rady Miejskiej Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.11.2013

small.jpgNa kolejnej, XXI sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 22 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2014.

Jak zawsze temat podatków wzbudza pewne emocje. Chcielibyśmy, aby nasza gmina intensywnie się rozwijała, realizowane były inwestycje, modernizowane drogi, ustawiane lampy, budowane chodniki, a młodzież miała dostęp do wielu obiektów sportowych. Nie możemy pozwolić, aby nasza gmina się uwsteczniła, wyhamowała. Potrzebne są środki, a one pochodzą tylko z podatków. - podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski.  Kolejne inwestycje ściągną nowych mieszkańców i nowe podmioty, co ograniczy bezrobocie i spowoduje rozwój gminy. Przedkładając wysokiej radzie propozycje stawek podatkowych patrzyliśmy jaka jest różnica pomiędzy stawką a kwotą maksymalną ustaloną przez rząd. Chciałem, aby było to średnio 20% mniej.

W wyniku głosowania radni odstąpili od naliczania stawek podatkowych za psa, a stawki za opłaty targowe i podatek rolny pozostały na tym samym poziomie.

W punkcie informacyjnym Burmistrz podziękował społeczeństwu za wywiązywanie się z odpłatności za śmieci. Jest on już na wysokości 97%. Dzięki temu będzie możliwość obniżenia stawek za śmieci, ale tylko tych segregowanych. Podziękował za przekazane wsparcie na rzecz pogorzelców.

 sesjsa.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!