Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołaj po raz kolejny odwiedził Kowalewo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołaj po raz kolejny odwiedził Kowalewo Drukuj
Wpisał: Justyna Kalinowska   
10.12.2013

small.jpgMikołajki, które obchodzimy 6 grudnia, świętowane są na cześć biskupa Mikołaja z Miry. Pojawienie się Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. Kult starszego dziadka w czerwonym kubraczku, który odwiedza dzieci w towarzystwie reniferów to chyba jedna z najprzyjemniejszych tradycji. Bez względu na wiek Mikołaj jest postacią, która budzi pozytywne odczucia i każdy oczekuje na drobiazg „od niego".

 

Tak więc 6 grudnia i na naszych ulicach miasta pojawił się Mikołaj ze swoją świtą. Na ten dzień dzieci czekały z utęsknieniem. Silne wiatry wcale nie przeszkodziły mu by dotrzeć do najmłodszych milusińskich. Można śmiało powiedzieć, że aura była prawdziwie zimowa, śnieg pięknie prószył, wokół zrobiło się biało i dzięki wystrojowi miasta bardzo świątecznie.

Mikołaj odwiedził Szkołę Podstawową, Przedszkola, spacerował ulicami, pojawiał się w sklepach, urzędach, przychodniach, świetlicach i wielu innych miejscach by obdarować mieszkańców miasta słodkimi upominkami. Wizyta Świętego Mikołaja sprawiła wszystkim wiele radości.

Po całym dniu ciężkiej pracy Mikołaj zawitał do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury by wraz z dziećmi obejrzeć spektakl świąteczny przygotowany przez teatr interaktywny „Pomarańczowy Cylinder" i skosztować pysznych babeczek ofiarowanych przez Firmę ZASKOCZ z Książek dzięki panu Jarosławowi Lewandowskiemu.

Po występie dzieci z chęcią pozowały do pamiątkowych zdjęć z całą drużyną Mikołaja.

Uśmiech dzieci był dla Mikołaja najpiękniejszym podziękowaniem.

Składamy gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów, którymi byli : Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma Plastica, Auto naprawa, Mechanika pojazdowa Jarosław Cebula, Donata i Krzysztof Midura Piątkowo, Karolina i Tomasz Kowalscy Kowalewo Pomorskie, Firma PLAST-MIX Marek Szatkowski, F.H.U WITO WITOLD WIŚNIEWSKI, Janusz Marciniak I Mirosław Piątkowski FIRMA TYTAN, Katarzyna i Jarosław Musiał Kowalewo Pomorskie. To dzięki nim akcja mikołajkowa przebiegła tak pomyślnie.

Mikołaj na pewno z wielką przyjemnością zawita znów w bardzo gościnnym Kowalewie za rok .

 


a.jpg
 b.jpg
 c.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!