Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołaj po raz kolejny odwiedził Kowalewo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołaj po raz kolejny odwiedził Kowalewo Drukuj
Wpisał: Justyna Kalinowska   
10.12.2013

small.jpgMikołajki, które obchodzimy 6 grudnia, świętowane są na cześć biskupa Mikołaja z Miry. Pojawienie się Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. Kult starszego dziadka w czerwonym kubraczku, który odwiedza dzieci w towarzystwie reniferów to chyba jedna z najprzyjemniejszych tradycji. Bez względu na wiek Mikołaj jest postacią, która budzi pozytywne odczucia i każdy oczekuje na drobiazg „od niego".

 

Tak więc 6 grudnia i na naszych ulicach miasta pojawił się Mikołaj ze swoją świtą. Na ten dzień dzieci czekały z utęsknieniem. Silne wiatry wcale nie przeszkodziły mu by dotrzeć do najmłodszych milusińskich. Można śmiało powiedzieć, że aura była prawdziwie zimowa, śnieg pięknie prószył, wokół zrobiło się biało i dzięki wystrojowi miasta bardzo świątecznie.

Mikołaj odwiedził Szkołę Podstawową, Przedszkola, spacerował ulicami, pojawiał się w sklepach, urzędach, przychodniach, świetlicach i wielu innych miejscach by obdarować mieszkańców miasta słodkimi upominkami. Wizyta Świętego Mikołaja sprawiła wszystkim wiele radości.

Po całym dniu ciężkiej pracy Mikołaj zawitał do Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury by wraz z dziećmi obejrzeć spektakl świąteczny przygotowany przez teatr interaktywny „Pomarańczowy Cylinder" i skosztować pysznych babeczek ofiarowanych przez Firmę ZASKOCZ z Książek dzięki panu Jarosławowi Lewandowskiemu.

Po występie dzieci z chęcią pozowały do pamiątkowych zdjęć z całą drużyną Mikołaja.

Uśmiech dzieci był dla Mikołaja najpiękniejszym podziękowaniem.

Składamy gorące podziękowania dla wszystkich sponsorów, którymi byli : Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Firma Plastica, Auto naprawa, Mechanika pojazdowa Jarosław Cebula, Donata i Krzysztof Midura Piątkowo, Karolina i Tomasz Kowalscy Kowalewo Pomorskie, Firma PLAST-MIX Marek Szatkowski, F.H.U WITO WITOLD WIŚNIEWSKI, Janusz Marciniak I Mirosław Piątkowski FIRMA TYTAN, Katarzyna i Jarosław Musiał Kowalewo Pomorskie. To dzięki nim akcja mikołajkowa przebiegła tak pomyślnie.

Mikołaj na pewno z wielką przyjemnością zawita znów w bardzo gościnnym Kowalewie za rok .

 


a.jpg
 b.jpg
 c.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!