Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sukces przedszkolaków

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sukces przedszkolaków Drukuj
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
13.12.2013

listy_small.jpgPrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim bardzo aktywnie włączyło się do akcji „Listy dla Ziemi", którego organizatorem była Fundacja Ekologiczna Arka. Celem konkursu było wyłonienie 10 zielonych, czyli najbardziej aktywnych i pomysłowych w działaniach ekologicznych placówek oświatowych.

Uczestnikiem konkursu była każda placówka, która przesłała relację ze swoich działań.

Nasze przedszkole jako jedyne z gminy Kowalewo Pomorskie, powiatu oraz województwa zakwalifikowało się do ścisłej finałowej czołówki. Podobnie jak inne placówki wysyłaliśmy na konkurs relacje z działań ekologicznych przeprowadzonych w ramach akcji „Listy dla Ziemi".

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym spośród wszystkich nadesłanych przez szkoły i przedszkola relacji jury wybrało finałową 31. W drugim etapie ( finałowym) w specjalnej konkursowej aplikacji na stronie „Listów dla Ziemi" na portalu Facebook zostało przeprowadzone głosowanie internautów, którzy wybrali najciekawszą ich zdaniem inicjatywę. W konkursie przyznano statuetki „Listy dla Ziemi 2013" dla 10 najlepszych placówek, a dla pozostałych 21 certyfikaty. Nasze przedszkole znalazło się wśród zwycięskiej dziesiątki pośród dużych szkół i przedszkoli z Tarnowa, Kołobrzegu, Wrocławia, Tarnowskich Gór itd.

Wygrana w konkursie statuetka jest dowodem zaangażowania naszej placówki w działania proekologiczne,dbałość o środowisko, kreatywnej aktywności i dawania innym dobrego przykładu.

Listy dla Ziemi to największa ekologiczna inicjatywa w Polsce. Wzięło w niej udział milion uczestników. Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na portalu, jesteśmy dumni z osiągniętego sukcesu i chcemy dalej kontynuować podjęte inicjatywy.

 listy_ziemia_12_12_2013.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!