Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sukces przedszkolaków

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sukces przedszkolaków Drukuj
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
13.12.2013

listy_small.jpgPrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim bardzo aktywnie włączyło się do akcji „Listy dla Ziemi", którego organizatorem była Fundacja Ekologiczna Arka. Celem konkursu było wyłonienie 10 zielonych, czyli najbardziej aktywnych i pomysłowych w działaniach ekologicznych placówek oświatowych.

Uczestnikiem konkursu była każda placówka, która przesłała relację ze swoich działań.

Nasze przedszkole jako jedyne z gminy Kowalewo Pomorskie, powiatu oraz województwa zakwalifikowało się do ścisłej finałowej czołówki. Podobnie jak inne placówki wysyłaliśmy na konkurs relacje z działań ekologicznych przeprowadzonych w ramach akcji „Listy dla Ziemi".

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym spośród wszystkich nadesłanych przez szkoły i przedszkola relacji jury wybrało finałową 31. W drugim etapie ( finałowym) w specjalnej konkursowej aplikacji na stronie „Listów dla Ziemi" na portalu Facebook zostało przeprowadzone głosowanie internautów, którzy wybrali najciekawszą ich zdaniem inicjatywę. W konkursie przyznano statuetki „Listy dla Ziemi 2013" dla 10 najlepszych placówek, a dla pozostałych 21 certyfikaty. Nasze przedszkole znalazło się wśród zwycięskiej dziesiątki pośród dużych szkół i przedszkoli z Tarnowa, Kołobrzegu, Wrocławia, Tarnowskich Gór itd.

Wygrana w konkursie statuetka jest dowodem zaangażowania naszej placówki w działania proekologiczne,dbałość o środowisko, kreatywnej aktywności i dawania innym dobrego przykładu.

Listy dla Ziemi to największa ekologiczna inicjatywa w Polsce. Wzięło w niej udział milion uczestników. Patronat nad akcją objęły Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na portalu, jesteśmy dumni z osiągniętego sukcesu i chcemy dalej kontynuować podjęte inicjatywy.

 listy_ziemia_12_12_2013.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!