Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow O spotkaniu opłatkowym Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

O spotkaniu opłatkowym Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego Drukuj
Wpisał: Joachim Kupski   
19.12.2013
oplatek_chor_2013small.jpgChór nasz oczywiście, przede wszystkim śpiewa. Śpiewał więc też w niedzielę 15 grudnia bieżącego roku, dając koncert kolęd w Sali widowiskowej naszego Domu Kultury. W repertuarze było 10 tradycyjnych, przeważnie polskich kolęd, oraz amerykańskie „Dzwonki sań", czyli fonetycznie, po ichniemu „Dżingle bels". Potem jeszcze z publicznością - a była pełna sala, zaśpiewaliśmy „Wśród nocnej ciszy".

Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe chórzystów z Panem Burmistrzem Andrzejem Grabowskim i księdzem Markiem. Pan Burmistrz życzył chórzystom zdrowia i dalszego śpiewania ku chwale Kowalewa, my zaś Panu Burmistrzowi, żeby miał nas w „swojej opiece" - co by to nie znaczyło!

No, a co chór robi w czasie takiego spotkania, oprócz jedzenia ciasta i picia kawy? Oczywiście śpiewa! Tyle, że repertuar jest nieco inny - taki, jakby to powiedzieć - biesiadno-folklorystyczny! Dużą znajomością w tej dziedzinie wykazał się ksiądz Marek, ale nasze podchody, żeby się do chóru zapisał, spełzły na niczym. Taki dobry tenor! Pobłogosławił nas jednak -modlitwą.

Potem rozpełzło się istne szaleństwo - dzielenia się opłatkiem. Wszyscy wszystkim składali życzenia, a pocałunkom nie było końca. Ale ponieważ wszystko ma swój koniec, to na tym i to spotkanie - bardzo przyjacielskie, bardzo przyjazne się skończyło!

oplatek_chor_2013.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!