Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow O spotkaniu opłatkowym Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

O spotkaniu opłatkowym Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego Drukuj
Wpisał: Joachim Kupski   
19.12.2013
oplatek_chor_2013small.jpgChór nasz oczywiście, przede wszystkim śpiewa. Śpiewał więc też w niedzielę 15 grudnia bieżącego roku, dając koncert kolęd w Sali widowiskowej naszego Domu Kultury. W repertuarze było 10 tradycyjnych, przeważnie polskich kolęd, oraz amerykańskie „Dzwonki sań", czyli fonetycznie, po ichniemu „Dżingle bels". Potem jeszcze z publicznością - a była pełna sala, zaśpiewaliśmy „Wśród nocnej ciszy".

Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe chórzystów z Panem Burmistrzem Andrzejem Grabowskim i księdzem Markiem. Pan Burmistrz życzył chórzystom zdrowia i dalszego śpiewania ku chwale Kowalewa, my zaś Panu Burmistrzowi, żeby miał nas w „swojej opiece" - co by to nie znaczyło!

No, a co chór robi w czasie takiego spotkania, oprócz jedzenia ciasta i picia kawy? Oczywiście śpiewa! Tyle, że repertuar jest nieco inny - taki, jakby to powiedzieć - biesiadno-folklorystyczny! Dużą znajomością w tej dziedzinie wykazał się ksiądz Marek, ale nasze podchody, żeby się do chóru zapisał, spełzły na niczym. Taki dobry tenor! Pobłogosławił nas jednak -modlitwą.

Potem rozpełzło się istne szaleństwo - dzielenia się opłatkiem. Wszyscy wszystkim składali życzenia, a pocałunkom nie było końca. Ale ponieważ wszystko ma swój koniec, to na tym i to spotkanie - bardzo przyjacielskie, bardzo przyjazne się skończyło!

oplatek_chor_2013.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!