Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Ważne Dla Rodziny: pamiętaj o terminach!

20 sierpnia 2018 |
Zyta Szymańska- Kierownik MGOPS

Trwa składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy oraz o świadczenie dobry start. Pamiętaj, że świadczenie otrzymasz tylko wtedy, jeśli wniosek złożysz w odpowiednim terminie.

Powiększ zdjęcie

Festyn Rodzinny w Sołectwie Pruska Łąka

20 sierpnia 2018 |
Agnieszka Szewczyk

W dniu 11 sierpnia 2018r.  odbył się Festyn Rodzinny w Sołectwie Pruska Łąka. Organizatorzy  - Sołtys wraz z Radą Sołecką zapewnili uczestnikom szereg atrakcji. Dzieci mogły się bawić do woli na dmuchanej zjeżdżalni oraz  korzystać z przejażdżek konnych. Animatorzy z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim zadbali o ciekawe konkursy i atrakcyjne nagrody.

Powiększ zdjęcie

Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego

20 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

PRZEWODNICZĄCY I ZARZĄD OSIEDLA JANA KOCHANOWSKIEGO

zapraszają na festyn w dniu 25 sierpnia od godz. 15.00

na placu rekreacyjnym przy ul. Broniewskiego.

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Pożegnano działaczkę i prawdziwą góralkę

17 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu dzisiejszym (16.08) samorząd gminy uczestniczył w uroczystości pogrzebowej śp. Zofii Kawuli. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspólnie z członkami Towarzystwa Miłośników Kowalewa oddał hołd wspaniałej kobiecie, która aktywnie działała min. w Zarządzie tej organizacji.

Powiększ zdjęcie

Razem na dobre i na złe

16 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 14 sierpnia w gminie Kowalewo Pomorskie trzy pary małżeńskie świętowały piękne jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem USC Anną Szewczyk i pracownikami urzędu Stanu Cywilnego p. Agnieszka Kozłowską i Eweliną Lewandowską.

Powiększ zdjęcie

15 osób będzie bardziej ekologicznych

16 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 14 sierpnia Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podpisał i wręczył mieszkańcom umowy na dofinansowanie programu EKOpiec. Do końca IX u 15 wylosowanych w kwietniu szczęśliwców nastąpi wymiana ogrzewania na ekologiczne co spowoduje ograniczenie niskiej emisji.

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do ambulansu poboru krwi

16 sierpnia 2018 |
Katarzyna Szczutowska

REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BYDGOSZCZY
SERDECZNIE ZAPRASZA DO AMBULANSU POBORU KRWI
w dniu 30 sierpnia 2018 r. w godzinach 10:00 – 16:00

Powiększ zdjęcie

Wakacyjne starty kolarzy Sokoła

14 sierpnia 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Trzy dni ścigania mają za sobą zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy  w dniach 10-12.08. br. wystartowali w Międzynarodowych Wyścigach Kolarskich rozgrywanych w Grudziądzu, Grucznie i Kijewie Królewskim.

Powiększ zdjęcie

Pierwsze koty za płoty, czyli mecz Promień – Zawisza

13 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 11 sierpnia br. piłkarze LKS Promień Kowalewo Pomorskie rozegrali pierwszy mecz rundy jesiennej w V lidze. Na własnym boisku ulegli Zawiszy Bydgoszcz 1:0. Bramka padła w drugiej, doliczonej minucie. Podopieczni Bartosza Jagielskiego walczyli do końca. Swoimi umiejętnościami popisał się nasz bramkarz. Przeciwnik mocno faulował. Kilku naszych zawodników prawdopodobnie nie zagra w najbliższym spotkaniu.

Powiększ zdjęcie

Kondolencje

13 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci  śp. Zofii Kawuli  aktywnego członka zarządu Towarzystwa Miłośników Kowalewa

Wyrazy głębokiego współczucia najbliższym składa Zarząd oraz członkowie ToMiKo Kowalewo Pomorskie

Powiększ zdjęcie

Sokoły wysoko w Ciechocinku i Raciążku

9 sierpnia 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w miniony weekend wystartowali w X Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Nizinie Ciechocińskiej, składającym się z dwóch etapów tj. kryterium ulicznego i startu wspólnego.

Pierwszego dnia na ulicach Ciechocinka rozegrano kryterium uliczne. Młodym kolarzom przyszło się zmierzyć nie tylko z trudną technicznie rundą, ale i temperaturą powietrza przekraczającą 32 stopnie Celsjusza.

Powiększ zdjęcie

Runda jesienna już się rozpoczyna

9 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Piłkarze seniorzy LKS Promień Kowalewo Pomorskie już trenują przed sezonem gry w V lidze. W dniu 7 sierpnia br. z zawodnikami i trenerem Bartoszem Jagielskim spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz zarząd klubu sportowego w osobach: wice prezes Marcin Jagielski, członek Jolanta Jakubiak i sekretarz Dariusz Rozwadowski.

Powiększ zdjęcie

Dot. prac rekultywacyjnych na rynku

8 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

W związku wpisami na anonimowym forum na temat rekultywacji rynku i połączenia tego z kadencyjną przysięgą wyjaśniam co następuje.

Zgodnie z protokołem z tej uroczystości składając kadencyjną przysięgę na rynku w dniu 30 listopada 2014r. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski mówił:

Powiększ zdjęcie

„Sprzątanie Świata 2018” Apel do społeczeństwa

8 sierpnia 2018 |
Renata Siwiec

Informuję, że w dniach  21-22 września br.  miasto i gmina Kowalewo Pomorskie  po raz kolejny przystąpi do akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Bieżąca kampania prowadzona jest pod hasłem „ AKCJA-SEGREGACJA!”.

Celem tegorocznej akcji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Jest to bardzo  ważne  ze   względu   na   lepsze   wykorzystanie   zasobów,   które   „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.

Powiększ zdjęcie

Wykonawcy przejęli dwie kolejne drogi

7 sierpnia 2018 |

Dopiero trzeci przetarg wyłonił wykonawców modernizacji dwóch dróg gminnych w gminie Kowalewo Pomorskie. Dwa wcześniejsze unieważniono z powodu braku chętnych do prac. Powierzchnię utwardzoną zyska droga Martyniec- Sierakowo na odcinku 2km. Wykonawca- firma Zakład Drogowo- Budowlany Rogowo ma czas do końca października br. Druga droga Srebrniki Góry również zostanie utwardzona do końca października. Prace na odcinku 0,5km. wykona Zakład Handlowo- Budowlany AGA Toruń.

Powiększ zdjęcie

Prace w PSZOK na ukończeniu

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Końca dobiegają prace modernizacyjne Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Kowalewie Pomorskim, przy ul. Brodnickiej 1. Samorząd pozyskał na ten cel 75% dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu w wys. 900tys.zł. Przetarg na prace modernizacyjne wygrała lokalna firma GRA-MAR Joanna Malinowska, która kończy zadanie. Pozostało jedynie ustawienie kontenerów i zamontowanie wagi.

Powiększ zdjęcie

Młodzież oddaje się swojej pasji

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Wczoraj (06.08) zajrzeliśmy na kowalewski skate parki. Trwa tam kolejny turnus wypoczynkowy pasjonatów rowerów BMX.  Obóz trwa od 24 czerwca. Pierwsze dwa tygodnie królowały tu hulajnogi, a w kolejne tygodnie zaś rowerzyści. Wśród uczestników jest młodzież nie tylko z Polski, ale i m.in. z Soczi i z Białorusi.

Powiększ zdjęcie

Współpraca z Powiatem zaowocuje kolejnym chodnikiem

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

We wsi Wielka Łąka, przy drodze powiatowej powstaje 400metrowy odcinek chodnika. Jest to kolejna inwestycja będąca dobrym przykładem ścisłej współpracy samorządu gminnego z samorządem powiatowym. Chodnik ułatwi bezpieczne dojście mieszkańcom do szkoły, sklepu i kościoła.

Powiększ zdjęcie

Roślinność się przyjęła

7 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska

Trwa modernizacja zieleni na rynku w ramach projektu „Rekultywacja przestrzeni publicznej i zieleni miejskiej”. Wszystkie stare nasadzenia, czyli iglaki i krzewy dwuliścienne przesadzono na teren Centrum Rekreacji i Sportu, gdzie zostały otoczone troskliwą opieką tamtejszych konserwatorów zieleni. Stan obecny roślinności wskazuje, że przyjęła się w nowym środowisku.