Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trud przypieczętowany umowami

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trud przypieczętowany umowami Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2013
small.jpgPrawie 7 lat trwały zabiegi 5 samorządów w temacie modernizacji drogi powiatowej nr 1722C Kowalewo Pom.- Wąbrzeźno. Kiedy 21 marca 2007r. gmina Kowalewo Pomorskie, gmina Wąbrzeźno, miasto Wąbrzeźno, starostwo powiatowe w Wąbrzeźnie i starostwo w Golubiu Dobrzyniu podpisywały umowę partnerską nie sądziły, że tyle to potrwa. Samorządem wiodącym było starostwo wąbrzeskie, w imieniu którego działał starosta Krzysztof Mackiewicz.

Oczekiwanie zakończyło się pozytywnym efektem. Projekt „Przebudowa drogi Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie" został zgłoszony do konkursu i otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Kujawsko - Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Działanie 1.1 Infrastruktura Drogowa.

Zgodnie z umową podpisaną z zarządem województwa reprezentowanym przez Marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Edwarda Hartwich i przy udziale wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera w dniu 23 grudnia br. instytucja ta przekaże na tę inwestycje 50% kosztów. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałe 50% kosztów zostanie rozłożone proporcjonalnie na samorządy w zależności od długości odcinka drogi na jego terenie. Samorząd Kowalewa Pom. oraz powiat golubsko dobrzyński pokryją po 4,75%, powiat wąbrzeski 15,5%, gmina Wąbrzeźno 11,5% a miasto Wąbrzeźno 13,5%. 

W przetargu wyłoniono wykonawcę, firma SKANSKA, z którą w dniu 28 listopada br.  również w imieniu partnerów i przy udziale partnerów umowę podpisał starosta wąbrzeski. Inwestycja kosztować będzie ok. 21mln.zł.

Termin realizacji to okres 2014-2015. Na odcinku prawie 16km. na szerokości min. 6m. zmieniona będzie nawierzchnia, a w obszarach zabudowanych ułożony chodnik.

Gmina Kowalewo Pomorskie, na swój 3km. odcinek drogi ma zaplanowane w budżecie 2014-2015 kwotę 1mln.4tys.zł. Na bieżąco będę informował mieszkańców o etapach prac. Szczególnie jeśli wykonawca wejdzie na wąskie gardło jakim jest ul. 1-go Maja. Będzie tutaj wymieniana infrastruktura podziemna, zrywany asfalt i chodniki. Wykonawca zapewnia opracowanie całej organizacji ruchu i maksymalną eliminację utrudnienia- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Ubolewam jedynie, że zasady dofinansowania, które jest znaczące, nie pozwalają na sfinansowanie budowy chodnika na całym odcinku 16-kilometrowej trasy. Powstałaby piękna ścieżka rowerowa. Z naszej strony będziemy czynić zabiegi, aby w obrębie gminy Kowalewo Pom. był to jeden ciąg.  

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!