Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trud przypieczętowany umowami

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trud przypieczętowany umowami Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2013
small.jpgPrawie 7 lat trwały zabiegi 5 samorządów w temacie modernizacji drogi powiatowej nr 1722C Kowalewo Pom.- Wąbrzeźno. Kiedy 21 marca 2007r. gmina Kowalewo Pomorskie, gmina Wąbrzeźno, miasto Wąbrzeźno, starostwo powiatowe w Wąbrzeźnie i starostwo w Golubiu Dobrzyniu podpisywały umowę partnerską nie sądziły, że tyle to potrwa. Samorządem wiodącym było starostwo wąbrzeskie, w imieniu którego działał starosta Krzysztof Mackiewicz.

Oczekiwanie zakończyło się pozytywnym efektem. Projekt „Przebudowa drogi Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie" został zgłoszony do konkursu i otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Kujawsko - Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 Działanie 1.1 Infrastruktura Drogowa.

Zgodnie z umową podpisaną z zarządem województwa reprezentowanym przez Marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Edwarda Hartwich i przy udziale wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera w dniu 23 grudnia br. instytucja ta przekaże na tę inwestycje 50% kosztów. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałe 50% kosztów zostanie rozłożone proporcjonalnie na samorządy w zależności od długości odcinka drogi na jego terenie. Samorząd Kowalewa Pom. oraz powiat golubsko dobrzyński pokryją po 4,75%, powiat wąbrzeski 15,5%, gmina Wąbrzeźno 11,5% a miasto Wąbrzeźno 13,5%. 

W przetargu wyłoniono wykonawcę, firma SKANSKA, z którą w dniu 28 listopada br.  również w imieniu partnerów i przy udziale partnerów umowę podpisał starosta wąbrzeski. Inwestycja kosztować będzie ok. 21mln.zł.

Termin realizacji to okres 2014-2015. Na odcinku prawie 16km. na szerokości min. 6m. zmieniona będzie nawierzchnia, a w obszarach zabudowanych ułożony chodnik.

Gmina Kowalewo Pomorskie, na swój 3km. odcinek drogi ma zaplanowane w budżecie 2014-2015 kwotę 1mln.4tys.zł. Na bieżąco będę informował mieszkańców o etapach prac. Szczególnie jeśli wykonawca wejdzie na wąskie gardło jakim jest ul. 1-go Maja. Będzie tutaj wymieniana infrastruktura podziemna, zrywany asfalt i chodniki. Wykonawca zapewnia opracowanie całej organizacji ruchu i maksymalną eliminację utrudnienia- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Ubolewam jedynie, że zasady dofinansowania, które jest znaczące, nie pozwalają na sfinansowanie budowy chodnika na całym odcinku 16-kilometrowej trasy. Powstałaby piękna ścieżka rowerowa. Z naszej strony będziemy czynić zabiegi, aby w obrębie gminy Kowalewo Pom. był to jeden ciąg.  

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!