Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Czystość to nasza duma

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Czystość to nasza duma Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.12.2013

small.jpgNieskromnie mówiąc Kowalewo Pomorskie jest czystym i zadbanym miastem. Są to opinie częstych gości i osób sporadycznie do nas zaglądających. Chwaleni jesteśmy za skromność, gust w ukwieceniu i systematyczne sprzątanie. Ten efekt to lata starań i zabiegów samorządu oraz gminnej spółki ZGKiM, która co rocznie wygrywała przetargi i zajmowała się oczyszczaniem i ukwiecaniem miasta. Natomiast w roku 2014 przetarg na usługę wygrała inna firma.

W dniu 30 grudnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski spotkał się z szefostwem firmy Tar z Białkowa, którą reprezentowali: Andrzej Mątowski, Rafał Tadeusz Stempski i Paweł Mątowski. Podpisano i omówiono wszystkie detale umowy, aby wykonawca od początku zdawał sobie sprawę, że społeczeństwo Kowalewa Pomorskiego jest wymagające i nie pozwoli na utratę wypracowanej opinii.

Po raz pierwszy od wielu lat przetarg na oczyszczanie i dbanie o zieleń wygrała firma z zewnętrz. Takie są prawa rynku, że wygrywa najtańsza oferta. Wydamy mniej o 80tys., a przez to zostaną środki na inne zadania. Wierzę, ale i mam zapewnienia nowego usługodawcy, że gmina nic nie straci na swoim wyglądzie. Odwrotnie. Pan Mątowski na spotkaniu podkreślał, że bardzo zależało mu na wygraniu tego przetargu. Zapewniał, że miasto jeszcze wypięknieje. O wiele trudniej jest uzyskać widoczne efekty w dobrze utrzymanym i czystym terenie niż w dotychczas zaniedbywanym. Moi pracownicy będą przez ten rok przyglądać się gospodarskim okiem efektom- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!