Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ODWIEDZAMY CHORYCH I SAMOTNYCH

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ODWIEDZAMY CHORYCH I SAMOTNYCH Drukuj
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
08.01.2014
small.jpgGrupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im.Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wzięła udział u projekcie edukacyjnym „Odwiedzamy chorych i samotnych". Założeniem projektu było poznanie przez uczniów środowiska lokalnego oraz potrzeb osób chorych i samotnych. Uczniowie, którzy spotykali się na zajęciach w ramach Szkolnego Koła Caritas wspólnie wykonywali kartki świąteczne oraz bombki.

Za każdym razem towarzyszyła im miła, przyjazna atmosfera. Czerpali pomoc od swoich kolegów i koleżanek i razem zrobili piękne upominki dla chorych i samotnych. Wytrwale wkładali w pracę całe serce, by dać innym jak najwięcej radości. Istotnym priorytetem jest dostrzeganie osób, które potrzebują dobroci i ciepła. Dla nich własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna na długo zapada w pamięci, bo przecież to coś więcej. Uczniowie roznosząc te upominki, zanieśli też miłość, uśmiech i miłe słowo. Każdy z członków Caritasu miał jakieś konkretne zadanie. Wszyscy byli świadomi, że robią to dobrowolnie i bezinteresownie. Cieszyli się, że mogą komuś sprawić radość. To bardzo szlachetne, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy coraz to mniej zauważa się chorych i samotnych ludzi. Spotkania Caritasu na pewno wiele nauczyły naszych gimnazjalistów. Przede wszystkim tego, aby nie myśleć tylko o sobie. Sami przekonali się, ile radości jest w robieniu czegoś dobrego dla innych. Podczas odwiedzin pewna pani powiedziała: „Dziękuję! Jak miło. Jednak ktoś o nas pamięta". Nasi młodzi gimnazjaliści mogą być dumni z tego, że wzięli udział w realizacji tego projektu, ucząc się otwartości i spontaniczności w kontakcie z osobami samotnymi i chorymi. Zaangażowanie uczniów w zajęciach, radość, dzielenie się pomysłami i zdolnościami, pokazały, że warto zainwestować czas i siły, by odkryć, że wiele radości daje robienie czegoś dobrego dla innych ludzi.

1.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!