Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ODWIEDZAMY CHORYCH I SAMOTNYCH

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ODWIEDZAMY CHORYCH I SAMOTNYCH Drukuj
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
08.01.2014
small.jpgGrupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im.Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wzięła udział u projekcie edukacyjnym „Odwiedzamy chorych i samotnych". Założeniem projektu było poznanie przez uczniów środowiska lokalnego oraz potrzeb osób chorych i samotnych. Uczniowie, którzy spotykali się na zajęciach w ramach Szkolnego Koła Caritas wspólnie wykonywali kartki świąteczne oraz bombki.

Za każdym razem towarzyszyła im miła, przyjazna atmosfera. Czerpali pomoc od swoich kolegów i koleżanek i razem zrobili piękne upominki dla chorych i samotnych. Wytrwale wkładali w pracę całe serce, by dać innym jak najwięcej radości. Istotnym priorytetem jest dostrzeganie osób, które potrzebują dobroci i ciepła. Dla nich własnoręcznie zrobiona kartka świąteczna na długo zapada w pamięci, bo przecież to coś więcej. Uczniowie roznosząc te upominki, zanieśli też miłość, uśmiech i miłe słowo. Każdy z członków Caritasu miał jakieś konkretne zadanie. Wszyscy byli świadomi, że robią to dobrowolnie i bezinteresownie. Cieszyli się, że mogą komuś sprawić radość. To bardzo szlachetne, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy coraz to mniej zauważa się chorych i samotnych ludzi. Spotkania Caritasu na pewno wiele nauczyły naszych gimnazjalistów. Przede wszystkim tego, aby nie myśleć tylko o sobie. Sami przekonali się, ile radości jest w robieniu czegoś dobrego dla innych. Podczas odwiedzin pewna pani powiedziała: „Dziękuję! Jak miło. Jednak ktoś o nas pamięta". Nasi młodzi gimnazjaliści mogą być dumni z tego, że wzięli udział w realizacji tego projektu, ucząc się otwartości i spontaniczności w kontakcie z osobami samotnymi i chorymi. Zaangażowanie uczniów w zajęciach, radość, dzielenie się pomysłami i zdolnościami, pokazały, że warto zainwestować czas i siły, by odkryć, że wiele radości daje robienie czegoś dobrego dla innych ludzi.

1.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!