Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Droga zawiodła do przyjaciół

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Droga zawiodła do przyjaciół Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.01.2014
small.jpg
W czasie tradycyjnego obchodu miasta w dniu 9 stycznia br. Burmistrz Andrzej Grabowski wyjątkowo skorzystał z zaproszenia i odwiedził państwa Felicję i Wincentego Rzymkowskich z ul. Kościuszki. 

 

Wizyta była okazją do podziwiania prac rękodzielniczych pani domu, zaś małżonek pochwalił się odznaczeniami jakie za działalność otrzymały jego żona i matka. Państwo Rzymkowscy bardzo serdecznie dziękowali za utwardzenie w 2013r. ich ulicy. Teraz suchą nogą mogą dojść do domu.

Pani Felicja to aktywna, lokalna działaczka. Dopóki zdrowie pozwalało angażowała się mocno w sprawy społeczne. Przez długie lata kierowała KGW Kowalewo, które w 2014r. obchodzić będzie 85-lecie istnienia oraz przez prawie pięć lat Kołem Kobiet Kreatywnych. Za to zaangażowanie burmistrz zawnioskował i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”, które uroczyście wręczono w czasie sierpniowych dożynek gminnych.

Zawsze takie spontaniczne chwile są najmilej wspominane. Nie mam w zwyczaju odwiedzać mieszkańców w ich domach, ale pp. Rzymkowskich mogę śmiało nazwać moimi przyjaciółmi i skorzystałem z zaproszenia. Jestem pełen uznania dla wigoru i chęci działania tych państwa. Cieszę się, że moje starania o remont właśnie ulicy Kościuszko zostały docenione. W tym roku ułożona zostanie pozostałą część i powstanie kolejna mała obwodnica. Będzie ona mocno wykorzystana, szczególnie przy czekającym nas remoncie drogi powiatowej do Wąbrzeźna. W tym miejscu pragnę jeszcze raz podziękować pp. Rzymkowskim, którzy przekazali gminie część pola, dzięki czemu ul. Kościuszki zyskała połączenie z drogą powiatową. Ten gest pozwolił na zainwestowanie w modernizację drogi - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

1.jpg  droga_02_11_01_14_001.jpg

droga_02_11_01_14_002.jpg

droga_02_11_01_14_003.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!