Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Droga zawiodła do przyjaciół

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Droga zawiodła do przyjaciół Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.01.2014
small.jpg
W czasie tradycyjnego obchodu miasta w dniu 9 stycznia br. Burmistrz Andrzej Grabowski wyjątkowo skorzystał z zaproszenia i odwiedził państwa Felicję i Wincentego Rzymkowskich z ul. Kościuszki. 

 

Wizyta była okazją do podziwiania prac rękodzielniczych pani domu, zaś małżonek pochwalił się odznaczeniami jakie za działalność otrzymały jego żona i matka. Państwo Rzymkowscy bardzo serdecznie dziękowali za utwardzenie w 2013r. ich ulicy. Teraz suchą nogą mogą dojść do domu.

Pani Felicja to aktywna, lokalna działaczka. Dopóki zdrowie pozwalało angażowała się mocno w sprawy społeczne. Przez długie lata kierowała KGW Kowalewo, które w 2014r. obchodzić będzie 85-lecie istnienia oraz przez prawie pięć lat Kołem Kobiet Kreatywnych. Za to zaangażowanie burmistrz zawnioskował i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”, które uroczyście wręczono w czasie sierpniowych dożynek gminnych.

Zawsze takie spontaniczne chwile są najmilej wspominane. Nie mam w zwyczaju odwiedzać mieszkańców w ich domach, ale pp. Rzymkowskich mogę śmiało nazwać moimi przyjaciółmi i skorzystałem z zaproszenia. Jestem pełen uznania dla wigoru i chęci działania tych państwa. Cieszę się, że moje starania o remont właśnie ulicy Kościuszko zostały docenione. W tym roku ułożona zostanie pozostałą część i powstanie kolejna mała obwodnica. Będzie ona mocno wykorzystana, szczególnie przy czekającym nas remoncie drogi powiatowej do Wąbrzeźna. W tym miejscu pragnę jeszcze raz podziękować pp. Rzymkowskim, którzy przekazali gminie część pola, dzięki czemu ul. Kościuszki zyskała połączenie z drogą powiatową. Ten gest pozwolił na zainwestowanie w modernizację drogi - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

1.jpg  droga_02_11_01_14_001.jpg

droga_02_11_01_14_002.jpg

droga_02_11_01_14_003.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!