Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zagrali na boisku dla Wielkiej Orkiestry, czyli piłkarze kontra tatusiowie i & mamusie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zagrali na boisku dla Wielkiej Orkiestry, czyli piłkarze kontra tatusiowie i & mamusie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014
wosp_13_01_14_000.jpgNajmłodsi zawodnicy sekcji piłkarskiej LKS Promień czyli Promień Orlik Kowalewo postanowili wesprzeć muzyków z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak jak najlepiej umieją, czyli grą na boisku. Wspólnie ze swoim trenerem Andrzejem Łukaszewskim włączyli się w 22 Finał WOŚP i w dniu 11 stycznia br. rzucili parkietowe wyzwanie ..... swoim ojcom.

Zawodnicy to uczniowie klas II-IV szkół podstawowych w Kowalewie oraz w Pluskowęsach. Uczestnicy spotkania chętnie wspierali sztab i wrzucali do orkiestrowych puszek datki. Zaprosili do kibicowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kowalewie Benedykta Mrozińskiego, dyrektor Publicznego Gimnazjum Renatę Falutę Kaszubowską i członków klubu LKS Promień, m.in. Wojciecha Małkiewicza.

Gratuluje pomysłu takiego włączenia się do WOŚP. Ważna jest jej idea, czyli pomoc potrzebującym, ale również świetna zabawa i rodzinne spędzanie czasu. Dziękuje rodzicom, którzy nie tylko dzisiaj, ale od dawna, wspierają trenera, jeżdżą na mecze swoich dzieci, aby im kibicować. To wspaniałe, że można znaleźć wspólne zainteresowanie- podkreślał otwierając turniej Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zawodników zagrzewał do walki zespół taneczny Fan pod przewodnictwem Jolanty Zarębskiej, który składa się z uczennic klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie.

Mecz rozpoczął się tradycyjnym powitaniem oraz grą młodych zawodników i tatusiów (panowie: Krzysztof Gruszecki, Wojciech Sankiewicz, Piotr Pawlewicz, Jan Nelkowski, Daniel Żuławski, Grzegorz Korda, Rafał Górski i Rafał Wilkanowski). Naprzeciwko siebie stanęły: witalność i szybkość kontra doświadczenie i siła. Przy remisie 2:2 i na hasło trenera „tajna broń" z parkietu zbiegło część dzieci, a wbiegły mamusie (Marlena Waszewska, Agnieszka Reiwer, Renata Gruszecka, Agnieszka Żuławska, Marzena Perełka i Agnieszka Krzemień).

Co to były za emocje, aż trudno opisać. Panie ambitnie atakowały i zakończyły pierwszą połowę zwycięstwem 4:2, w tym jeden gol padł z karnego przyłożenia. Elegancko i z klasą zawodnik Agnieszka Żuławska umieściła piłkę w bramce bronionej przez małżonka Daniela. Mecz zakończył się remisem 4:4, a w dogrywce dzieci zdobyły decydującego gola.

Często moi zawodnicy w szatni mówili, że ich mamy bardzo przeżywają mecze, z linii bocznej dają im wskazówki, krzyczą, a nawet krytykują. Teraz miały możliwość samemu się wykazać i zobaczyć, że wcale nie jest to takie łatwe. Mamusie zrobiły to ambitnie i z gracją, jak na prawdziwe damy przystało. - podkreślał trener i jednocześnie sędzia meczu Andrzej Łukaszewski. - Wśród tatusiów są również wychowankowie klubu LKS Promień, którzy grali w drużynie seniorskiej. Teraz zaszczepiają pasje do piłki w kolejnym pokoleniu.

Po rozgrywkach mamusie zaprosiły na słodki poczęstunek, a tatusiowie domagali się od przeciwniczek tradycyjnej wymiany koszulek.

wosp_13_01_14_001.jpg
wosp_13_01_14_002.jpg
wosp_13_01_14_003.jpg
wosp_13_01_14_004.jpg
wosp_13_01_14_005.jpg
wosp_13_01_14_006.jpg
wosp_13_01_14_007.jpg
wosp_13_01_14_008.jpg
wosp_13_01_14_009.jpg
wosp_13_01_14_010.jpg
wosp_13_01_14_011.jpg
wosp_13_01_14_012.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!