Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zagrali na boisku dla Wielkiej Orkiestry, czyli piłkarze kontra tatusiowie i & mamusie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zagrali na boisku dla Wielkiej Orkiestry, czyli piłkarze kontra tatusiowie i & mamusie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014
wosp_13_01_14_000.jpgNajmłodsi zawodnicy sekcji piłkarskiej LKS Promień czyli Promień Orlik Kowalewo postanowili wesprzeć muzyków z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak jak najlepiej umieją, czyli grą na boisku. Wspólnie ze swoim trenerem Andrzejem Łukaszewskim włączyli się w 22 Finał WOŚP i w dniu 11 stycznia br. rzucili parkietowe wyzwanie ..... swoim ojcom.

Zawodnicy to uczniowie klas II-IV szkół podstawowych w Kowalewie oraz w Pluskowęsach. Uczestnicy spotkania chętnie wspierali sztab i wrzucali do orkiestrowych puszek datki. Zaprosili do kibicowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kowalewie Benedykta Mrozińskiego, dyrektor Publicznego Gimnazjum Renatę Falutę Kaszubowską i członków klubu LKS Promień, m.in. Wojciecha Małkiewicza.

Gratuluje pomysłu takiego włączenia się do WOŚP. Ważna jest jej idea, czyli pomoc potrzebującym, ale również świetna zabawa i rodzinne spędzanie czasu. Dziękuje rodzicom, którzy nie tylko dzisiaj, ale od dawna, wspierają trenera, jeżdżą na mecze swoich dzieci, aby im kibicować. To wspaniałe, że można znaleźć wspólne zainteresowanie- podkreślał otwierając turniej Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zawodników zagrzewał do walki zespół taneczny Fan pod przewodnictwem Jolanty Zarębskiej, który składa się z uczennic klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Kowalewie.

Mecz rozpoczął się tradycyjnym powitaniem oraz grą młodych zawodników i tatusiów (panowie: Krzysztof Gruszecki, Wojciech Sankiewicz, Piotr Pawlewicz, Jan Nelkowski, Daniel Żuławski, Grzegorz Korda, Rafał Górski i Rafał Wilkanowski). Naprzeciwko siebie stanęły: witalność i szybkość kontra doświadczenie i siła. Przy remisie 2:2 i na hasło trenera „tajna broń" z parkietu zbiegło część dzieci, a wbiegły mamusie (Marlena Waszewska, Agnieszka Reiwer, Renata Gruszecka, Agnieszka Żuławska, Marzena Perełka i Agnieszka Krzemień).

Co to były za emocje, aż trudno opisać. Panie ambitnie atakowały i zakończyły pierwszą połowę zwycięstwem 4:2, w tym jeden gol padł z karnego przyłożenia. Elegancko i z klasą zawodnik Agnieszka Żuławska umieściła piłkę w bramce bronionej przez małżonka Daniela. Mecz zakończył się remisem 4:4, a w dogrywce dzieci zdobyły decydującego gola.

Często moi zawodnicy w szatni mówili, że ich mamy bardzo przeżywają mecze, z linii bocznej dają im wskazówki, krzyczą, a nawet krytykują. Teraz miały możliwość samemu się wykazać i zobaczyć, że wcale nie jest to takie łatwe. Mamusie zrobiły to ambitnie i z gracją, jak na prawdziwe damy przystało. - podkreślał trener i jednocześnie sędzia meczu Andrzej Łukaszewski. - Wśród tatusiów są również wychowankowie klubu LKS Promień, którzy grali w drużynie seniorskiej. Teraz zaszczepiają pasje do piłki w kolejnym pokoleniu.

Po rozgrywkach mamusie zaprosiły na słodki poczęstunek, a tatusiowie domagali się od przeciwniczek tradycyjnej wymiany koszulek.

wosp_13_01_14_001.jpg
wosp_13_01_14_002.jpg
wosp_13_01_14_003.jpg
wosp_13_01_14_004.jpg
wosp_13_01_14_005.jpg
wosp_13_01_14_006.jpg
wosp_13_01_14_007.jpg
wosp_13_01_14_008.jpg
wosp_13_01_14_009.jpg
wosp_13_01_14_010.jpg
wosp_13_01_14_011.jpg
wosp_13_01_14_012.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!