Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Oni już pomagają, a Ty?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Oni już pomagają, a Ty? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

urzedasek_001_13_01_14.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie od 1 grudnia 2013r. wdraża dwa projekty pomocy w opiece nad bezdomnymi psami znajdującymi się w lokalnej przechowalni. Opieki realnej i wirtualnej nad psiakiem. Jest tylko jeden warunek- dobre serce człowieka, bo 30 psich serduszek usycha z tęsknoty.

Jeśli ktoś posiada warunki lokalowe i chęci to może przyjąć pod swój dach bezdomnego czworonoga na rok i po tym czasie otrzyma zwrot kosztów jego wyżywienia, szczepienia czy leczenia. Natomiast jeśli ktoś nie ma czasu, ale ma duże chęci i chce pomóc wówczas to sam, albo wspólnie z grupą osób (firma, szkoła, organizacja społeczna) może podpisać umowę i co miesiąc wpłacać na konkretnego psiaka na konto przechowali środki finansowe, które pozwolą na polepszenie jego warunków bytowania. Nie muszą to być duże pieniądze. Nawet 50-70 zł miesięcznie poprawi los lokatora przechowalni, a wirtualny opiekun może go odwiedzać.

urzedasek_002_13_01_14.jpgJuż cztery lokalne zakłady pracy swoim patronatem objęły mieszkańców przytuliska i każdego miesiąca wpłacają prywatne środki na polepszenie i tak już smutnego żywota czworonoga.

Pionierami są tu pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim, którzy na swojego biszkoptowego Urzędaska przekazali już dwie wpłaty. W ich ślady poszli pracownicy Miejsko Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) przysposabiając największą „bidulkę" i dając jej imię MOPSia, pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury adoptowali Kulturkę, a pracownicy spółki Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej otoczyli opieką Komunalnika.

Każdy może się przyłączyć i okazać czworonogom serce wybierając jedną z możliwości. Także jeśli ktoś chce pomóc to nie wykręci się prostym stwierdzeniem „chciałbym ......., ale nie mam miejsca, czasu lub środków finansowych", bo dla każdego jest opcja.

Dodatkowo uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim przyłączyli się do naszej akcji poszukania kochających domów dla niechcianych zwierząt i utworzyli stronę internetową przechowalni na popularnym portalu społecznościowym Facebook. Zamieszczają tam zdjęcia psiaków, aby każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Zachęcamy do odwiedzania, bo może ten pies czeka właśnie na Was.

https://www.facebook.com/PrzechowalniaKowalewoPomorskie

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!