Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Księżniczki, piraci, mumie i czarownice opanowały Pluskowęsy czyli karnawał czas zacząć.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Księżniczki, piraci, mumie i czarownice opanowały Pluskowęsy czyli karnawał czas zacząć. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

bal_pluskowesy_10_01_14_000.jpgDnia 10 stycznia br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pom.) czwarty karnawałowy bal przebierańców zorganizowany przez Radę Rodziców i radnego Jarosława Lewandowskiego. Bawiły się na nim wszyscy uczniowie, których uczęszcza do tej szkoły 123. Tego dnia byliśmy świadkami niecodziennych widoków.

Szkolnymi korytarzami przechadzały się czarujące księżniczki, tajemnicze wróżki i roześmiane aniołki, ale nie zabrakło również groźnych piratów, policjantów, ochroniarzy i rozbójników. Krokodyl tańczył z motylkiem, a żółw z mumią. 

Wszystkie dzieci doskonale prezentowały się w bajecznie kolorowych strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wspólne tańce i zabawy sprawiły wiele radości uczestnikom balu. Dodatkową atrakcją były konkursy zorganizowane przez nauczycieli i panią dyrektor Renatę Kałużę. Były tańce z balonami i na gazetach. W trakcie zabawy został przeprowadzony również konkurs na najlepszy strój karnawałowy. Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla komisji konkursowej, ponieważ wszystkie dzieci miały piękne, pomysłowo wykonane przebrania. Komisja wybrała króla i królową balu, którzy wyróżniali się najpiękniejszym, własnoręcznie wykonanym strojem. Zostali nimi: Wiktoria Przychodna przebrana za mumię i Maciej Rysiewski w stroju wodnika. 

Zaproszony na bal Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziwiał trud dzieci i rodziców włożony w przygotowanie strojów oraz organizatorów, którzy jako pomocnicy Świętego Mikołaja zadbali o świąteczne prezenty. Przybycie Św. Mikołaja było punktem kulminacyjnym balu. Każdy uczeń otrzymał olbrzymią paczkę i życzenia wspaniałych wyników w nauce oraz wypoczynku.

Tegoroczny bal karnawałowy z pewnością można zaliczyć do udanych, o czym świadczył uśmiech i zadowolenie malujące się na twarzach dzieci.

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie. Byli to:

 • Burmistrz Miasta Kowalewo Pom.
 • Klub Radnych Nasza Gmina
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach,
 • Jarosław i Bernadeta Lewandowscy,
 • Paweł Jagielski i Artur Furman (zespół muzyczny)
 • Państwo Sitko, Państwo Midura, Państwo Szablewscy, Państwo Wiewiór
 • Zakład Usług Wodnych Ostrowite
 • p. Witold Feldek
 • p. Jadwiga Żółtowska „Drewbud"
 • p. Józef Stuczyński,
 • firma Alma,
 • Bank Spółdzielczy Kowalewo Pom.
 • Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o.
 • GS Kowalewo Pom.
bal_pluskowesy_10_01_14_001.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_002.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_003.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_012.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_004.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_005.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_006.jpg

 
bal_pluskowesy_10_01_14_007.jpg
 bal_pluskowesy_10_01_14_008.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_009.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_010.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_011.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!