Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Księżniczki, piraci, mumie i czarownice opanowały Pluskowęsy czyli karnawał czas zacząć.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Księżniczki, piraci, mumie i czarownice opanowały Pluskowęsy czyli karnawał czas zacząć. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

bal_pluskowesy_10_01_14_000.jpgDnia 10 stycznia br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pom.) czwarty karnawałowy bal przebierańców zorganizowany przez Radę Rodziców i radnego Jarosława Lewandowskiego. Bawiły się na nim wszyscy uczniowie, których uczęszcza do tej szkoły 123. Tego dnia byliśmy świadkami niecodziennych widoków.

Szkolnymi korytarzami przechadzały się czarujące księżniczki, tajemnicze wróżki i roześmiane aniołki, ale nie zabrakło również groźnych piratów, policjantów, ochroniarzy i rozbójników. Krokodyl tańczył z motylkiem, a żółw z mumią. 

Wszystkie dzieci doskonale prezentowały się w bajecznie kolorowych strojach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wspólne tańce i zabawy sprawiły wiele radości uczestnikom balu. Dodatkową atrakcją były konkursy zorganizowane przez nauczycieli i panią dyrektor Renatę Kałużę. Były tańce z balonami i na gazetach. W trakcie zabawy został przeprowadzony również konkurs na najlepszy strój karnawałowy. Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla komisji konkursowej, ponieważ wszystkie dzieci miały piękne, pomysłowo wykonane przebrania. Komisja wybrała króla i królową balu, którzy wyróżniali się najpiękniejszym, własnoręcznie wykonanym strojem. Zostali nimi: Wiktoria Przychodna przebrana za mumię i Maciej Rysiewski w stroju wodnika. 

Zaproszony na bal Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziwiał trud dzieci i rodziców włożony w przygotowanie strojów oraz organizatorów, którzy jako pomocnicy Świętego Mikołaja zadbali o świąteczne prezenty. Przybycie Św. Mikołaja było punktem kulminacyjnym balu. Każdy uczeń otrzymał olbrzymią paczkę i życzenia wspaniałych wyników w nauce oraz wypoczynku.

Tegoroczny bal karnawałowy z pewnością można zaliczyć do udanych, o czym świadczył uśmiech i zadowolenie malujące się na twarzach dzieci.

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie. Byli to:

 • Burmistrz Miasta Kowalewo Pom.
 • Klub Radnych Nasza Gmina
 • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach,
 • Jarosław i Bernadeta Lewandowscy,
 • Paweł Jagielski i Artur Furman (zespół muzyczny)
 • Państwo Sitko, Państwo Midura, Państwo Szablewscy, Państwo Wiewiór
 • Zakład Usług Wodnych Ostrowite
 • p. Witold Feldek
 • p. Jadwiga Żółtowska „Drewbud"
 • p. Józef Stuczyński,
 • firma Alma,
 • Bank Spółdzielczy Kowalewo Pom.
 • Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o.
 • GS Kowalewo Pom.
bal_pluskowesy_10_01_14_001.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_002.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_003.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_012.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_004.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_005.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_006.jpg

 
bal_pluskowesy_10_01_14_007.jpg
 bal_pluskowesy_10_01_14_008.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_009.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_010.jpg
bal_pluskowesy_10_01_14_011.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!