Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mały ekolog dużo wie!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mały ekolog dużo wie! Drukuj
Wpisał: Ilona Plewa, Karolina Gręźlikowska   
16.01.2014

small.jpgDnia 8 i  9 stycznia 2014 r. odbyła się II edycja szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej dla klas 0 - II pt. „Mały ekolog".

8 stycznia zmierzyli się ze sobą przedstawiciele klas w składzie:

0 c - Zuzanna Jabłońska, Kacper Waszewski, Mateusz Witkowski;

0 d - Milena Boniecka, Oliwia Chmielewicz, Jan Jagielski;

I a - Karolina Putz, Tomasz Szyszko, Artur Czynszak;

I b - Alicja Fordońska, Amelia Wesołowska, Patrycja Gadomska;

I c - Michał Wesołowski, Jakub Szymański, Dominik Hinz;

9 stycznia rywalizowały między sobą drugie klasy:

II a - Michał Gruszecki, Szymon Górny, Wojciech Walenda;

II b - Maciej Rybicki, Jakub Wiśniewski, Wiktoria Kobyłecka;

II c - Michał Zacharek, Aleksander Bender, Oliwia Czuba.

O wyłonieniu zwycięzców zadecydowała ilość punktów, okazało się, że wyłoniły się dwa drugie miejsca w kategorii klas 0 - I i musiała być dogrywka. Pojedynek wygrała klasa I c. W kategorii klas 0 - I pierwsze miejsce i tytuł „Małego ekologa" otrzymała  grupa 0 d, drugie miejsce zajęła klasa I c. W kategorii klas II pierwsze miejsce  i tytuł „Małego ekologa" otrzymała klasa II c; II miejsce - klasa II a.

W konkursie nikt nie pozostał przegrany, ponieważ każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii. Podziękowania należą się wychowawcom i rodzicom, ponieważ dzieci były świetnie przygotowane, a o zwycięstwie decydowała przewaga tylko 1 p.

Dzieci znakomicie poradziły sobie z zadaniami, rozwiązywały krzyżówki, rebusy,  zagadki, układały puzzle, segregowały śmieci. Wykazały się znajomością sposobów oszczędzania wody, zwierząt i roślin objętych ochroną, szkodników i zwierząt pożytecznych, korzyści płynących z lasu i segregacji śmieci. W części plastycznej konkursu uczniowie wykonali  ekoludka z materiałów odpadowych, I miejsce zajął Jakub Hinz, II miejsce Martyna i Kacper Wójcikowscy, III miejsce Milena Jankowska.

Konkurs także był podsumowaniem warsztatów ekologicznych nt. recyklingu, podczas których dzieci dowiedziały się, co to jest segregacja i utylizacja. Uczestnicy warsztatów teraz wiedzą, że należy unikać kupowania zbędnych rzeczy, przez które w naszych domach gromadzi się duże ilości śmieci.

Sami często zapominamy o tym, że nasza planeta jest przez wszystkich zanieczyszczana i pozbawiana nieodnawialnych źródeł energii. Musimy zatem pamiętać, że mamy jeden wspaniały dom - Ziemię,
o którą musimy dbać. Przed nami, rodzicami i nauczycielami stoi ważne zadanie, aby ekologia stała się istotnym składnikiem działań dydaktyczno - wychowawczych. Wiemy przecież, że tylko wczesne wprowadzanie pewnych zasad, czy nawyków daje pewność, że będą zapamiętane i staną się częścią życia. "Ratujmy Ziemię" - to jedno z rozwiązań rebusu konkursowego, które, mamy nadzieję, pozostanie w pamięci dzieci z naszej szkoły.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie przychylność Dyrekcji i Rady Rodziców, która była sponsorem nagród, oraz pomoc wychowawców, rodziców i pań z obsługi, za co serdecznie dziękujemy.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!