Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mały ekolog dużo wie!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mały ekolog dużo wie! Drukuj
Wpisał: Ilona Plewa, Karolina Gręźlikowska   
16.01.2014

small.jpgDnia 8 i  9 stycznia 2014 r. odbyła się II edycja szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej dla klas 0 - II pt. „Mały ekolog".

8 stycznia zmierzyli się ze sobą przedstawiciele klas w składzie:

0 c - Zuzanna Jabłońska, Kacper Waszewski, Mateusz Witkowski;

0 d - Milena Boniecka, Oliwia Chmielewicz, Jan Jagielski;

I a - Karolina Putz, Tomasz Szyszko, Artur Czynszak;

I b - Alicja Fordońska, Amelia Wesołowska, Patrycja Gadomska;

I c - Michał Wesołowski, Jakub Szymański, Dominik Hinz;

9 stycznia rywalizowały między sobą drugie klasy:

II a - Michał Gruszecki, Szymon Górny, Wojciech Walenda;

II b - Maciej Rybicki, Jakub Wiśniewski, Wiktoria Kobyłecka;

II c - Michał Zacharek, Aleksander Bender, Oliwia Czuba.

O wyłonieniu zwycięzców zadecydowała ilość punktów, okazało się, że wyłoniły się dwa drugie miejsca w kategorii klas 0 - I i musiała być dogrywka. Pojedynek wygrała klasa I c. W kategorii klas 0 - I pierwsze miejsce i tytuł „Małego ekologa" otrzymała  grupa 0 d, drugie miejsce zajęła klasa I c. W kategorii klas II pierwsze miejsce  i tytuł „Małego ekologa" otrzymała klasa II c; II miejsce - klasa II a.

W konkursie nikt nie pozostał przegrany, ponieważ każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii. Podziękowania należą się wychowawcom i rodzicom, ponieważ dzieci były świetnie przygotowane, a o zwycięstwie decydowała przewaga tylko 1 p.

Dzieci znakomicie poradziły sobie z zadaniami, rozwiązywały krzyżówki, rebusy,  zagadki, układały puzzle, segregowały śmieci. Wykazały się znajomością sposobów oszczędzania wody, zwierząt i roślin objętych ochroną, szkodników i zwierząt pożytecznych, korzyści płynących z lasu i segregacji śmieci. W części plastycznej konkursu uczniowie wykonali  ekoludka z materiałów odpadowych, I miejsce zajął Jakub Hinz, II miejsce Martyna i Kacper Wójcikowscy, III miejsce Milena Jankowska.

Konkurs także był podsumowaniem warsztatów ekologicznych nt. recyklingu, podczas których dzieci dowiedziały się, co to jest segregacja i utylizacja. Uczestnicy warsztatów teraz wiedzą, że należy unikać kupowania zbędnych rzeczy, przez które w naszych domach gromadzi się duże ilości śmieci.

Sami często zapominamy o tym, że nasza planeta jest przez wszystkich zanieczyszczana i pozbawiana nieodnawialnych źródeł energii. Musimy zatem pamiętać, że mamy jeden wspaniały dom - Ziemię,
o którą musimy dbać. Przed nami, rodzicami i nauczycielami stoi ważne zadanie, aby ekologia stała się istotnym składnikiem działań dydaktyczno - wychowawczych. Wiemy przecież, że tylko wczesne wprowadzanie pewnych zasad, czy nawyków daje pewność, że będą zapamiętane i staną się częścią życia. "Ratujmy Ziemię" - to jedno z rozwiązań rebusu konkursowego, które, mamy nadzieję, pozostanie w pamięci dzieci z naszej szkoły.

Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie przychylność Dyrekcji i Rady Rodziców, która była sponsorem nagród, oraz pomoc wychowawców, rodziców i pań z obsługi, za co serdecznie dziękujemy.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!