Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z kolędą u Seniorów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z kolędą u Seniorów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014

small.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

W dniu 16 stycznia br. przy suto zastawionych stołach i w miłej atmosferze nikomu nie groziła nuda czy samotność. Przybyło 110 członków, którzy nigdy nie są sami. Zapraszają na swoje spotkania gości. Jak każdego roku i w tym gościli u Emerytów min. burmistrz miasta Andrzej Grabowski, Księża: dziekan Ryszard Kobierowski i wikariusze Adam Lis i Marek Wysocki, siostra Monika Gojtowska- Honorowy Obywatel Miasta, dyrektorzy placówek współpracujący z seniorami (MGOK, MGOPS, WTZ, TPD, Przedszkole i Publiczne Gimnazjum).     

Ks. Dziekan Ryszard Kobierowski pobłogosławił zebranym, zaintonował kolędę i złożył życzenia na 2014r. Pogody ducha, radości i ZDROWIA- te słowa padały najczęściej z ust zaproszonych gości. Uczniowie Publicznego Gimnazjum wykonali kilka kolęd oraz piękną jasełką przedstawiły przesłanie Bożego Narodzenia.  Kolędy na akordeonie wykonał Kacper Kuźniar, a zaprzyjaźnieni seniorzy z Lubicza wyrapowali utwór o prawdziwym życiu emeryta. Z okazji urodzin siostra zakonna Monika otrzymała życzenia, kwiaty i gromkie sto lat.  

Takie spotkanie to dobra okazja do podziękowań i gratulacji. Prezes Maria Nowatka dziękowała pozostałym członkom za współpracę, burmistrzowi miasta za otrzymywane wsparcie, dyrektorowi Domu Kultury za pomoc, a sponsorom za datki. Podkreślała, że samorząd gminy w 2013r. przekazał im ponad 4tys.zł. na statutową działalność. ZERiI w Kowalewie Pom. skupia w swoich szeregach 200 członków. Wszyscy są chętni do zdobywania nowych wrażeń kilkakrotnie w ciągu roku spotykają się. Aktywność kulturalna Związku kwitnie. Chór Seniora w nowych strojach cieszy nie tylko ucho, lecz i oko. Taniec jest ważnym elementem wieczorków w Klubie Seniora, bez niego nie odbędzie się żadne spotkanie. Członkowie wspierają się wzajemnie w pokonywaniu trudów dnia codziennego. W minionym roku przygotowali ponad 130 paczek z artykułami spożywczymi dla swoich  członków. Produkty otrzymują dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz z Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Kowalewscy Emeryci szykują się do kolejnych imprez: „Śledzik", „Dzień Kobiet, „Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych" czy „Spotkania Integracyjne". Planowane są również wycieczki, nawet kilkudniowe.

 koleda_19-01-2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!