Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sokoły szybują po szosach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sokoły szybują po szosach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
kolarze_small.jpgKolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół działającego przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie podsumowali bardzo udany sezon.

W dniu 16 stycznia br. na zebraniu sprawozdawczo- wyborczym na kolejną kadencję wybrano stary- nowy zarząd w osobach: prezes Marian Krych i członkowie: Elżbieta Arbart, Dariusz Osmański, Piotr Sęk i Agnieszka Zelaskowska. Podsumowano starty kolarzy w ogólnopolskich zawodach i omówiono plany na najbliższe miesiące. Podsumowując miniona działalność prezes i jednocześnie trener Marian Krych długo wyliczał sukcesy swoich podopiecznych. Te najważniejsze to: zwycięstwo Daniela Śliwki w krajowej rywalizacji Nadziei Olimpijskich kat. Żak oraz zdobycie tytułu najlepszego Młodzika w Kraju. Zdobycie przez Adriana Brzozowskiego tytułu Mistrza Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym. Zawodnicy przywieźli również dwa srebrne i jeden brązowy medal z zawodów w kolarstwie torowym. W podsumowaniu 2013r. w kat. Żak Ligii Kolarskiej UKS Daniel Śliwka i Adrian Marzec zajmują pierwsze lokaty, Kacper Sypek 11, a Krystian Huzior 20. W kat. Młodziczka Marta Brzozowska jest 6. W kat. Młodzik uplasowali się: Modrzejewski Damian 3, Klimkowski Piotr 4, Michalski Mateusz 8, Majdański Patryk 21.

Sokół zakończył rok 2013 na II miejscu w klasyfikacji klubów sportowych. Dla ciekawości w roku 2012 byli oni na miejscu 9. W kat. Żak są najlepsi i zajmują I lokatę. Dzięki sukcesom zawodników UKS Sokół klub wiodący TKK Pacyfik Toruń zdobył tytuł Klubowego Mistrza Polski na szosie. Współpraca z samorządem gminy przy organizacji Tour de Kowalewo zaowocowała zdobyciem w ministerialnym konkursie nagrody w wys. 4tys.zł.

Trener dziękował tym, bez których pomocy i wsparcia sukces byłby trudny do osiągnięcia:  Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu, dyrektor szkoły Elżbiecie Arbart, radnym, sołtysom, rodzicom, dyrektorom szkół, sponsorom i prasie. Z sentymentem wspominał swojego dyrektora i nauczyciela Zygmunta Szczepańskiego, który wspaniale potrafił mobilizować go do co raz większego wysiłku.

W rewanżu trener otrzymał od członków zarządu klubu pamiątkowy grawer, a od swoich zawodników statuetkę.

Jestem dumny z sukcesów naszych kolarzy. Obecnie śmiało mogę powiedzieć, że kolarstwo szosowe pokonało inne dyscypliny i wspaniale promuje gminę. Bardzo dziękuje p. Marianowi Krych, który jak na prawdziwego pasjonata przystało sam szuka zawodników. Rozmawia z rodzicami, nauczycielami w-f i uczniami. Organizuje w szkołach spotkania naborowe i próby wydolnościowe na cykloergometrze. Namawia do podjęcia treningów, bo to wspaniała alternatywa dla monotonnego życia przed komputerem. Z drugiej strony troszczy się o zdrowie i wyniki w nauce swoich zawodników- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Dziękuję również za współpracę przy organizacji rajdu rowerowego drogami gminnymi.

Burmistrz w podziękowaniu za promowanie kolarstwa szosowego wręczył gościom honorowym spotkania Michałowi Gołasiowi oraz Leszkowi Szyszkowskiemu Akty Nadania Herbu Gminy, a Adrianowi Brzozowskiemu stypendium sportowe.

Gratulacje młodym kolarzom przekazali również weterani klubu kolarskiego, którzy ćwierć wieku wcześniej pokonywali lokalne drogi wspólnie z Marianem Krychem. Byli to oprócz Leszka Szyszkowskiego i Michała Gołasia również: Bogdan Szczekocki, Zbigniew Blonkowski, Mirosław Skrzyński i Wiesław Młodziankiewicz. Podzielili się z obecnymi Sokołami anegdotami i wrażeniami z kolarskich tras. Potwierdzali, że trener Krych również z nich wyciskał ostatnie poty i miał duży wpływ na wybory życiowe.

Prezes TKK Pacyfik Leszek Szyszkowski wręczając pamiątkowe puchary podziękował Burmistrzowi, dyrektorowi i sekretarzowi szkoły za wspieranie młodych kolarzy. W swojej karierze trenerskiej na różnych etapach przygotowywał zawodników do 8 Igrzysk Olimpijskich i wie ile potrzeba ciężkiej pracy zawodników i olbrzymiej pasję trenerów, aby osiągnąć sukces. Michał Gołaś podziękował za kibicowanie jakie miał od rychnowskich kolarzy w czasie swoich występów składając autograf na fladze którą powiewali mu zawodnicy Sokoła. Pan Michał bardzo dobrze poznał drogi gminy Kowalewo Pomorskie przygotowując się do udziału w Olimpiadzie w Londynie (2012) czy zdobywając Mistrzostwo Polski Szosowe w 2012r.    

Na zakończenie spotkania nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki z kolarskim akcentem, czyli tortu w kształcie klubowej koszulki. 

A co czeka klub? Trener Krych otrzyma solidne wsparcie. Właśnie uprawnienia trenerskie zrobił Dariusz Osmański, a p. Marzanna Czerw otrzyma je w marcu br. Pozwoli to na rozwinięcie kolarstwa kobiecego. W statucie klubu planowane jest wprowadzenie zmian, aby kolarze mogli uczestniczyć również w zawodach po za granicami kraju.

W  lutym odbędzie się zgrupowanie kadry wojewódzkiej młodzików. Wśród 24 uczestników aż 7 reprezentuje klub UKS Sokół. Właśnie na spotkaniu trener klubu Pacyfik Wiesław Młodziankiewicz wręczył powołania rychnowskim zawodnikom. Otrzymali je: Marta Brzozowska, Daniel Śliwka, Dominik Zawadzki, Adrian Marzec, Kacper Sypek, Mateusz Walenciak i Jakub Bojar.  

kolarze.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!