Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pół wieku w miłości i harmonii

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pół wieku w miłości i harmonii Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014

small_medale_001.jpgW dniu 18 stycznia br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z kier. USC p. Bożeną Kliber. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Justyna Wontorowska, Grzegorz Stefański i Jerzy Koralewski) oraz sołtysi (Piotr Strzelecki i Jan Trzciński). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce.  

Jubilaci to:

Państwo Marianna i Leon Jarzemscy z Borówna. Pani Marianna działa od lat w KGW, zaś pan Leon z wykształcenia kolejarz uwielbia krzyżówki. Przez 56 lat małżeństwa doczekali się 5 dzieci, 20 wnuków i 7 prawnuków.

Państwo Pelagia i Henryk Jettka z Kowalewa Pom. doczekali się 3 dzieci i 2 wnuków. Pan Henryk przez wiele lat grał w piłkę nożną, a obecnie pasjonat ogrodnictwa, zaś małżonka dzielnie mu kibicuje w obu dyscyplinach.        

Państwo Irena i Krzysztof Łabich z Kowalewa Pomorskiego. Ślubowali równo 50 lat temu (18.01.1964r.), a połączyła ich wspólna pasja śpiewu chóralnego. Mają 2 dzieci i 5 wnuczek. Pan Krzysztof może poszczycić się wieloma nagrodami wędkarskimi, zaś pani Irena lubi dobrą książkę i swoje wnuczki.

Państwo Helena i Władysław Melerscy z Zapluskowęs. Dochowali się 2 dzieci i  8 wnuków. Ślubowali w Walentynki 52 lata temu. Pan Władysław aktywnie działał w Kółku Rolniczym, a pani Helena w KGW.

Burmistrz Andrzej Grabowski dekorując małżonków medalami z wizerunkiem splecionych srebrnych róż podkreślał, że uroczystość 50-lecia jest bardziej wzruszająca niż nawet ślub. Małżonkowie mają wiele wspólnych wspomnień, które mogą przeżywać z całą rodziną. Jest to czas rachunków zysków i strat. Dowód, że małżonkowie przebyli razem tę drogę pokazuje, że w ich życiu nie zabrakło miłości, cierpliwości i zrozumienia.  

Na żaden medal nie pracuje się tak długo i tak ciężko- podkreślała kier. USC Bożena Kliber- nie sztuka patrzeć na siebie. Ważne, aby patrzeć we wspólnym kierunku. W Roku Ludzi Wolności, a także z okazji Obywatelskiego Święta Wolności (04.06) należy korzystać z wiedzy i doświadczenia pokoleń pamiętających okupację i trudne czasy powojenne. Każdy z nas jest odpowiedzialny za kraj i może mu służyć na wiele sposobów. Również ciężko pracując na roli, wychowując i kształcąc dzieci, udzielając się w organizacjach społecznych. Nasi jubilaci swoimi wspomnieniami powinni podzielić się z dziećmi, wnukami i prawnukami, aby przyszłe pokolenia pmiętały.

W imieniu odznaczonych publicznie za piękną uroczystość podziękował burmistrzowi jak i kierownikowi USC p. Krzysztof Łabich.

Zapraszamy rodziny par małżeńskich, które mogą pochwalić się identycznym stażem o składanie wniosków o przyznanie odznaczenia. Proces jest dość długi, dlatego warto zrobić to wcześniej. Obecnie kolejne 5 par oczekuje na podpisanie dokumentów przez Prezydenta RP.

medale_011.jpg

  50.jpgmedale_009.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!