Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Czy czujemy się w Kowalewie Pomorskim bezpiecznie ?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Czy czujemy się w Kowalewie Pomorskim bezpiecznie ? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_000.jpgNa takie pytanie mieli możliwość odpowiedzieć sobie i organizatorom uczestnicy debaty społecznej, która odbyła się 17 października br. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyło ok. 130 osób. Golubsko-dobrzyńscy policjanci wspólnie z Burmistrzem Miasta Kowalewa Pomorskiego poprosili mieszkańców o podzielenie się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami.
Po przedstawieniu i przywitaniu zaproszonych gości przez organizatorów, Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu mł.insp. Wojciech Machelski przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, w której były zawarte dane statystyczne dotyczące przestępczości.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przedstawił działanie samorządu mające na celu zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpiecznej egzystencji.

O bezpieczeństwie możemy mówić na kilkunastu polach. To troska o użytkowników dróg- pieszych i kierowców poprzez budowę i modernizację jezdni, ścieżek rowerowych i chodników. Poprzez stawianie wiat przystankowych, lamp i odpowiednich oznakowań. Bezpieczeństwo to również profilaktyka przeciw alkoholowa, narkotykowa czy przemocy w rodzinie. To troska o uczniów przebywających w szkołach i na obiektach sportowych, o dzieci poprzez świetlicę socjoterapeutyczną, bezdomnych poprzez noclegownię. Przy realizacji tych zadań samorząd ściśle współpracuje z zarządcami dróg, policją, strażami pożarnymi i instytucjami opieki społecznej. - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- największe nasze wysiłki są skierowane na budowę obwodnicy miasta. Wiemy, że jej budowa ujęta jest w projekcie Kontraktu Terytorialnego Woj. Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020, który będzie negocjowany przez Marszałka z naszym rządem.

 

W czasie półtoragodzinnej dyskusji mieszkańcy mieli okazję zadawać policjantom, przedstawicielom władz samorządowych i przybyłym ekspertom pytania. Dotyczyły one bezpieczeństwa o swoje życie jak i najbliższych. Podzielili się również swoimi spostrzeżeniami i troskami. Z wypowiedzi wynika, że mieszkańcom najbardziej brakuje obwodnicy. Akceptują również zwiększoną liczbę fotoradarów, patroli policyjnych oraz monitoringu.

Na pytania odpowiadali również eksperci z dziedziny opieki społecznej: Zyta Szymańska kier. Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy, Barbara Wasilewska Kierownik Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zarządcy dróg: krajowej kierownik Waldemar Nicpoń i powiatowej Marcin Jabłoński, oraz przedstawiciel straży Komendant Paweł Warlikowski.

Podczas debaty uczestnicy otrzymali anonimową ankietę, w której sprawdzane było poczucie bezpieczeństwa oraz ocena skuteczności pracy policji. Na wszystkie zadawane pytania wyczerpująco udzielali odpowiedzi organizatorzy spotkania. Debata pozwoliła na poznanie oczekiwań mieszkańców w stosunku do policji.

czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_001.jpg
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_002.jpg
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_003.jpg
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_004.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!