Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Czy czujemy się w Kowalewie Pomorskim bezpiecznie ?

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Czy czujemy się w Kowalewie Pomorskim bezpiecznie ? Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_000.jpgNa takie pytanie mieli możliwość odpowiedzieć sobie i organizatorom uczestnicy debaty społecznej, która odbyła się 17 października br. w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyło ok. 130 osób. Golubsko-dobrzyńscy policjanci wspólnie z Burmistrzem Miasta Kowalewa Pomorskiego poprosili mieszkańców o podzielenie się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami.
Po przedstawieniu i przywitaniu zaproszonych gości przez organizatorów, Komendant Powiatowy Policji w Golubiu-Dobrzyniu mł.insp. Wojciech Machelski przedstawił prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, w której były zawarte dane statystyczne dotyczące przestępczości.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przedstawił działanie samorządu mające na celu zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpiecznej egzystencji.

O bezpieczeństwie możemy mówić na kilkunastu polach. To troska o użytkowników dróg- pieszych i kierowców poprzez budowę i modernizację jezdni, ścieżek rowerowych i chodników. Poprzez stawianie wiat przystankowych, lamp i odpowiednich oznakowań. Bezpieczeństwo to również profilaktyka przeciw alkoholowa, narkotykowa czy przemocy w rodzinie. To troska o uczniów przebywających w szkołach i na obiektach sportowych, o dzieci poprzez świetlicę socjoterapeutyczną, bezdomnych poprzez noclegownię. Przy realizacji tych zadań samorząd ściśle współpracuje z zarządcami dróg, policją, strażami pożarnymi i instytucjami opieki społecznej. - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- największe nasze wysiłki są skierowane na budowę obwodnicy miasta. Wiemy, że jej budowa ujęta jest w projekcie Kontraktu Terytorialnego Woj. Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020, który będzie negocjowany przez Marszałka z naszym rządem.

 

W czasie półtoragodzinnej dyskusji mieszkańcy mieli okazję zadawać policjantom, przedstawicielom władz samorządowych i przybyłym ekspertom pytania. Dotyczyły one bezpieczeństwa o swoje życie jak i najbliższych. Podzielili się również swoimi spostrzeżeniami i troskami. Z wypowiedzi wynika, że mieszkańcom najbardziej brakuje obwodnicy. Akceptują również zwiększoną liczbę fotoradarów, patroli policyjnych oraz monitoringu.

Na pytania odpowiadali również eksperci z dziedziny opieki społecznej: Zyta Szymańska kier. Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy, Barbara Wasilewska Kierownik Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zarządcy dróg: krajowej kierownik Waldemar Nicpoń i powiatowej Marcin Jabłoński, oraz przedstawiciel straży Komendant Paweł Warlikowski.

Podczas debaty uczestnicy otrzymali anonimową ankietę, w której sprawdzane było poczucie bezpieczeństwa oraz ocena skuteczności pracy policji. Na wszystkie zadawane pytania wyczerpująco udzielali odpowiedzi organizatorzy spotkania. Debata pozwoliła na poznanie oczekiwań mieszkańców w stosunku do policji.

czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_001.jpg
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_002.jpg
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_003.jpg
czy_jest_u_nas_bezp_17_10_13_004.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!