Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mikołaj u grzecznych dzieci w Mlewcu i w Sierakowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołaj u grzecznych dzieci w Mlewcu i w Sierakowie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2014
dzieci.jpg

Dzięki obfitym opadom śniegu Św. Mikołaj z workiem prezentów buszował po gminie Kowalewo Pomorskie. Wspólnie z Królową Śniegu odwiedził dzieci z Mlewca, a później z Sierakowa. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze. Sale świetlicowe były świątecznie przystrojone. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

Widząc radość na twarzach dzieciaków dziękuję rodzicom, sołtysom i lokalnym działaczom za pomysł, poświęcony zapał i czas na organizację tego typu zabaw. To dobrze, że dzieci wolnych chwil nie spędzają przed telewizorem czy w internecie. – podkreślał burmistrz życząc uczestnikom wspaniałej zabawy– samorząd chętnie wspiera wsie, w których coś się dzieje. W obu wsiach w minionym roku przeprowadzono poważne remonty, dzięki czemu teraz dzieci mogą przebywać w ciepłym i zadbanym obiekcie.

Organizatorzy gwiazdki w Mlewcu to: sołtys Jerzy Śliwka, rada sołecka i lokalne działaczki. Przygotowano 50 paczek ze słodyczami.

Organizatorami gwiazdki w Sierakowie byli: sołtys Lubomir Zgliński, strażacy, rada sołecka i panie z KGW: Marta Pawlik Śliwa, Danuta Tyrała, Anna Marcinkowska, Małgorzata Lenczewska, Zofia Klugowska, Dorota Kalinowska i Anna Skorasińska. Tu Mikołaj przydźwigał aż 70 paczek. Przybyły także dzieci spoza tej wsi.

Organizatorzy imprezy w Mlewcu i w Sierakowie serdecznie dziękują pracownikom Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury za poświęcony czas i zapewnienie uczestnikom wspaniałej zabawy. 

 mikolaj_mlewiec.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!