Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem Drukuj
Wpisał: Barbara Bezorowska   
28.01.2014
small-001.jpg

Mimo, że styczeń jest zimnym miesiącem, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo to przecież święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim święto dziadków stało się tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Dzień ten jest pełen radości, uśmiechów, wzruszeń i łez.

Dnia 20 i 22 stycznia 2014r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyły się uroczystości pod hasłem „Wspólne biesiadowanie z Babcią i Dziadkiem”. Frekwencja jak co roku dopisała. Na wstępie Dyrektor Przedszkola Joanna Piasecka powitała wszystkich dziadków ciepłymi słowami oraz zaproszonych gości: Burmistrza Miasta p. Andrzeja Grabowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Jerzego Orłowskiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia p. Jerzego Koralewskiego, Sekretarza Gminy p. Ewę Bąk w roli zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców, Asystenta Burmistrza p. Karolinę Kowalską, Dyrektora MGOK w Kowalewie Pomorskim p. Barbarę Niewidział. Dzieci wraz z wszystkimi nauczycielami przygotowały program artystyczny. W większości były to wiersze, piosenki okolicznościowe związane z tym świętem oraz tańce. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców przy muzyce oraz śpiewu znanych i lubianych piosenek biesiadnych. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Panie pracujące w przedszkolu przygotowały poczęstunek w postaci ciasta, kawy, słodyczy i owoców. Dzieci wierszem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Zaproszeni goście również skierowali wiele ciepłych i serdecznych słów składając życzenia wszystkim babciom i dziadkom przybyłym na uroczystość. Atmosfera tego wyjątkowego święta była wspaniała, podziękowaniom nie było końca.

 wsplne_biesiadowanie_z_babci_i_dziadkiem.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!