Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Samorząd w samorządzie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Samorząd w samorządzie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
small.jpg
Przedstawiciele Rzeczpospolitej Uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 28 stycznia br. spotkali się z głową miasta czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły. W spotkaniu na szczycie uczestniczyli: Klaudia Budzińska (premier), Julia Bąk, Bartosz Małkiewicz i Paweł Bartoszyński. Opiekunem samorządu jest p. Anna Jarecka. Całe spotkanie skrupulatnie rejestrowały redaktorki Szkolnego Reportera: Marta Tocka i Marta Lewandowska.
Jak na poważnych, młodych ludzi przystało zadawali Burmistrzowi konkretne pytania. Poruszono tematy bliskie młodzieży m.in. pływalnia, szkoła, obiekty sportowe, jak i zagadnienia dotyczące całego społeczeństwa: obwodnica, plany rozwojowe na przyszłość.  Były też pytania bardzo osobiste dotyczące pracy i sportu.
Gratulując młodzieży angażowania się w życie społeczne szkoły Burmistrz podkreślał rangę wyboru w tajnych wyborach bezpośrednich. Jest to zaszczyt, ale i obowiązek. Dla wielu obecnych polityków udział w samorządzie szkolnym to pierwszy poważny krok do kariery.
Wiele inwestycji, szczególnie Centrum, skate park i pływalnia, jest efektem właśnie takich, corocznych spotkań z młodzieżą. Teraz od młodych ludzi zależy, aby te obiekty nie stały puste, tylko tętniły życiem. Przecież sport ma bardzo istotny wpływ na całe nasze życie. Uczy dyscypliny i odpowiedzialności, hartuje ciało i dotlenia umysł. Osoby wysportowane lepiej przyswajają wiedzę. Bardzo dziękuję młodzieży za udział w festynach i imprezach gminnych. Dzięki nim nie ma aktów wandalizmu. - podkreślał na spotkaniu Burmistrz Andrzej Grabowski.

Burmistrz Miasta podziękował uczniom za udział w uroczystościach gminnych patriotycznych, za wydawanie wspaniałej gazety szkolnej i zachęcał redaktorów Szkolnego Reportera do pisania do Gońca Kowalewskiego. 

 

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!