Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trójstronna współpraca dla dobra dziecka

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trójstronna współpraca dla dobra dziecka Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2014
small.jpg

Rok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już szykują się do ferii. Koniec semestru to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie (gm. Kowalewo Pomorskie) na popularnej wywiadówce spotkali się rodzice i wychowawcy. Oprócz omówienia podstawowych zasad funkcjonowania placówki, praw i obowiązków ucznia dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu i kulturze. Dyrektor Elżbieta Arbart przedstawiła rodzicom bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Namawiała, aby „zmobilizowali” swoje pociechy do skorzystania z oferty”. Pochwaliła się również sukcesami w sporcie i w nauce uczniów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Największa dumą są kolarze i zawodnicy unihokeja. 

W tym roku czeka szkołę bardzo doniosłe wydarzenie. Pewnie najważniejsze w całej jej historii czyli nadanie patrona i rozwinięcie sztandaru. Społeczeństwo, uczniowie, rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowania. Pomaga w zbiórkach środków finansowych, w organizacji zabawy. Szczególne podziękowania należy skierować w stronę Rady rodziców i jej przewodniczącej Małgorzacie Murzynowskiej Lipińskiej- przekonywała pani dyrektor- Jestem pod wrażeniem i już teraz dziękuję i zapraszam na obchody.   

Jako przedstawiciel organu prowadzącego placówkę Burmistrz Andrzej Grabowski podkreślał potrzebę współpracy wszystkich trzech stron: dyrekcji szkoły, samorządu oraz rodziców. Wówczas stworzone zostaną najbardziej optymalne warunki spełniające potrzeby rozwojowe uczniów.

Placówka mieści się w dużym, rozbudowanym, bezpiecznym i w pełni wyposażonym obiekcie. Nasza młodzież nie musi mieć kompleksów idąc do gimnazjum lub do szkół do większych miast. Organ prowadzący jak i dyrektor szkoły stworzył wraz z nauczycielami warunki do nauki. To od młodzieży zależy jak skorzysta z tej oferty. Nasze wyniki z egzaminów systematycznie rosną, lecz zawsze może być lepie- dodał Burmistrz.

Obecny na zebraniu przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Murzynowska Lipińska zachęcała do współpracy i do udziału w szkolnych imprezach.  

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!