Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Umowa na modernizację strzelnicy podpisana

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Umowa na modernizację strzelnicy podpisana Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2014

small.jpgModernizacja strzelnicy im. Waldemara Balcerka w sołectwie Kiełpiny (gm. Kowalewo Pomorskie) niejednokrotnie budziła ogromne emocje. Incydentalnie padały pytania dotyczące potrzeby modernizacji, a z całą odpowiedzialnością należy podkreślić, iż tradycją stało się organizowanie na tym obiekcie turnieju strzeleckiego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W każdym uczestniczy min. 150 strzelców.

W związku z powyższym wiele osób ucieszy fakt, iż 11 lutego br. roku wykonawca wyłoniony w przetargu - firma STAWBUD Krzysztof Stawski z Jedwabna podpisała umowę w sprawie budowy strzelnicy w Kiełpinach oraz zagospodarowania terenu przyległego i może przystąpić do prac budowlanych. Warto wskazać, iż firma STAWBUD została wyłoniona spośród 6 firm, przedstawiając najkorzystniejszą ofertę. Łączna wartość inwestycji to ok. 585 tys. zł. Z czego samorząd uzyskał dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wys. 75% kosztów kwalifikowanych, przez co budżet gminy zapłaci jedynie 200tys.zł.

Ta inwestycja jest szczególnie bliska mojemu sercu. Aż 8 miesięcy staraliśmy się o pozwolenie na budowę ze Starostwa Powiatowego. Dopiero służby Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wystawiły potrzebny do ubiegania się o środki dokument. - podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski.

Planowany termin zakończenia budowy strzelnicy został ustalony na koniec lipca br., a zatem tegoroczne zawody (wrzesień) odbędą się na nowym obiekcie. Strzelnica będzie posiadać 4 tory strzelnicze o wymiarach 1,35x50 m oraz stojące i leżące stanowiska strzelnicze. Zarówno stanowiska strzelnicze, jak i sama tarczownia zostaną zadaszone. Ze względu na to, że inwestycja obejmuje także zagospodarowanie terenu przyległego obiekt zostanie wyposażony w kontener sanitarny oraz odpowiednio ogrodzony i oświetlony. Drogi wewnętrzne będą zaś utwardzone.

Nie ulega wątpliwości, iż strzelnica w sołectwie Kiełpiny stanie się obiektem, nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim bardziej bezpiecznym dla osób z niej korzystających.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!