Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Stypendia dla najzdolniejszych sportowców

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Stypendia dla najzdolniejszych sportowców Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2014

small.jpgW dniu 18.02.br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Stypendia za wyniki w sporcie za 2013 roku otrzymali:

- Pan Karol Konieczny - wychowanek naszego klubu LKS "Promień", obecnie zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz. W 2013 roku zdobył brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy oraz czwarte miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale. Pan Karol objęty jest także szkoleniem w kadrze narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Warto przypomnieć, iż nie jest to pierwsze stypendium Gminy Kowalewo Pomorskie, jakie otrzymał Pan Konieczny (w 2012 roku został uhonorowany za zdobycie srebrnego medalu w biegu na 800 m w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale);

- trener, Pan Robert Bejgier oraz zawodniczki drużyny piłki ręcznej plażowej "UKS Olimpijczyk" - Pani Natalia Przybyszewska, Pani Dagmara Żychniewicz, Pani Karolina Rudewicz, Pani Andżelika Reiwer oraz dwie zawodniczki spoza gminy Kowalewo Pomorskie, a mianowicie Pani Zuzanna Rychlewska ze Strzelna Klasztornego i Pani Monika Trawczyńska ze Strzelna (nie obecne na spotkaniu z powodu wyjazdu do szkoły). W 2013 roku drużyna uzyskała tytuł Mistrza Polski w piłce ręcznej plażowej juniorek.

W imieniu swoim, radnych Rady Miejskiej oraz całego społeczeństwa chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wszystkim stypendystom, nie tylko sukcesów w sporcie, ale także wytrwałości i ogromnego zaangażowania. Pomimo realizacji wielu zadań, samorząd gminny wygospodarował środki finansowe na stworzenie jak najlepszych warunków do aktywnego uprawiania sportu. Dlatego cieszę się, że środki, jakie włożyliśmy w budowę na terenie gminy, nowoczesnych obiektów sportowych, są rekompensowane, w postaci Waszych wyników. Promujecie, nie tylko wybraną dyscyplinę sportową, ale także naszą gminę. Dlatego zwracam się z prośbą, abyście zachęcali swoich znajomych do aktywnego uczestnictwa w sporcie. Jeszcze raz gratuluję Wam oraz Waszym Rodzicom i życzę wszystkiego dobrego w dalszej karierze sportowej - powiedział Burmistrz Andrzej Grabowski.

Trener drużyny piłki ręcznej dziewczyn bardzo serdecznie podziękował Panu Burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu za przekazane środki finansowe. To właśnie gmina jest głównym sponsorem drużyny szczypiornistek. Warto w tym miejscu wskazać, że cały budżet "UKS Olimpijczyk" w 2013 roku wynosił 42 tys zł, z czego 30 tys zł stanowiła dotacja z budżetu gminy.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!