Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z życia Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z życia Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
19.02.2014

16.jpgBal karnawałowy  „Na arenie cyrkowej”

Bale karnawałowe to tradycja naszego przedszkola, to okazja do stworzenia dzieciom niezapomnianych przeżyć. W tym roku zaprosiliśmy dzieci do cyrku. Nie zabrakło więc klaunów, akrobatów, żonglerów i jak na cyrkową zabawę przystało, były różne sztuczki, magia i czary.

Dzieciaki bawiły się świetnie mogąc podziwiać umiejętności akrobatyczne artystów z Torunia i Gdańska z popisami na monocyklu, klauna chodzącego na szczudłach, pokazy żonglerki maczugami, czy magiczne sztuczki. Przedszkolaki nie tylko były widzami, ale miały możliwość spróbować swoich talentów cyrkowych w specjalnie do tego celu przygotowanym kąciku cyrkowym, gdzie największą atrakcją była żonglerka talerzami.

Ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem cieszył się kącik z balonami, w którym klaun Łukasz „wyczarowywał" balonowe zabawki i zwierzątka oraz kącik , w którym p. Justyna wymalowywała na dziecięcych buziach fantazyjne wzory, zmieniające dzieci w kotki, tygrysy itp.

To fajne przeżycie być na takim balu,gdzie pomiędzy atrakcjami cyrkowymi można się wyszaleć w tańcu i wykazać w ciekawych konkursach, które tematycznie związane były z cyrkiem, a więc było „karmienie lwów i tygrysów", tresura „dzikich zwierząt" czy przenoszenie piłeczki pingpongowej na łyżce...

Na naszym balu dużo się działo, było wesoło i kolorowo, muzycznie i bajkowo, cyrkowo - jednym słowem wystrzałowo .Dziecięce buzie się uśmiechały, królewny z gracją tańczyły, a rycerze od złych piratów bronili...)

Również dorośli chętnie udzielali się podczas zabawy np. defilując w orkiestrze cyrkowej.

Cały personel przedszkola dostosował się strojami do tematu przewodniego imprezy - byli więc klauni, magicy, zwierzęta, a pani dyrektor we wspaniałym fraku i kapeluszu - dyrektorem cyrku.

W czasie balu fotograf p. Lubomir Mirecki wykonywał zdjęcia, aby uwiecznić w pamięci tą wyjątkową chwilę. Humory dopisywały, muzyka rozbrzmiewała, wszyscy tańczyli...

Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu, którymi w tym roku zostali Samanta i Kacper. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci oraz za wspólną wspaniałą zabawę.

Swoją obecność, na karnawałowej przedszkolnej arenie cyrkowej zaszczycili nas:

  • p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie;

  • p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia;

  • p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim;

  • p. Ewa Żuławska - Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej;

  • p. Daniel Brożek - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci;

Zaproszenie goście mieli okazję podziwiać wspaniałą integrację przedszkola ze środowiskiem rodzinnym poprzez wspólne zabawy dzieci, rodziców i wszystkich pracowników naszej placówki.

 cyrk_przedszkole_19_02_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!