Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z życia Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z życia Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
19.02.2014

16.jpgBal karnawałowy  „Na arenie cyrkowej”

Bale karnawałowe to tradycja naszego przedszkola, to okazja do stworzenia dzieciom niezapomnianych przeżyć. W tym roku zaprosiliśmy dzieci do cyrku. Nie zabrakło więc klaunów, akrobatów, żonglerów i jak na cyrkową zabawę przystało, były różne sztuczki, magia i czary.

Dzieciaki bawiły się świetnie mogąc podziwiać umiejętności akrobatyczne artystów z Torunia i Gdańska z popisami na monocyklu, klauna chodzącego na szczudłach, pokazy żonglerki maczugami, czy magiczne sztuczki. Przedszkolaki nie tylko były widzami, ale miały możliwość spróbować swoich talentów cyrkowych w specjalnie do tego celu przygotowanym kąciku cyrkowym, gdzie największą atrakcją była żonglerka talerzami.

Ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem cieszył się kącik z balonami, w którym klaun Łukasz „wyczarowywał" balonowe zabawki i zwierzątka oraz kącik , w którym p. Justyna wymalowywała na dziecięcych buziach fantazyjne wzory, zmieniające dzieci w kotki, tygrysy itp.

To fajne przeżycie być na takim balu,gdzie pomiędzy atrakcjami cyrkowymi można się wyszaleć w tańcu i wykazać w ciekawych konkursach, które tematycznie związane były z cyrkiem, a więc było „karmienie lwów i tygrysów", tresura „dzikich zwierząt" czy przenoszenie piłeczki pingpongowej na łyżce...

Na naszym balu dużo się działo, było wesoło i kolorowo, muzycznie i bajkowo, cyrkowo - jednym słowem wystrzałowo .Dziecięce buzie się uśmiechały, królewny z gracją tańczyły, a rycerze od złych piratów bronili...)

Również dorośli chętnie udzielali się podczas zabawy np. defilując w orkiestrze cyrkowej.

Cały personel przedszkola dostosował się strojami do tematu przewodniego imprezy - byli więc klauni, magicy, zwierzęta, a pani dyrektor we wspaniałym fraku i kapeluszu - dyrektorem cyrku.

W czasie balu fotograf p. Lubomir Mirecki wykonywał zdjęcia, aby uwiecznić w pamięci tą wyjątkową chwilę. Humory dopisywały, muzyka rozbrzmiewała, wszyscy tańczyli...

Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu, którymi w tym roku zostali Samanta i Kacper. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci oraz za wspólną wspaniałą zabawę.

Swoją obecność, na karnawałowej przedszkolnej arenie cyrkowej zaszczycili nas:

  • p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie;

  • p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia;

  • p. Barbara Niewidział - Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim;

  • p. Ewa Żuławska - Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej;

  • p. Daniel Brożek - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci;

Zaproszenie goście mieli okazję podziwiać wspaniałą integrację przedszkola ze środowiskiem rodzinnym poprzez wspólne zabawy dzieci, rodziców i wszystkich pracowników naszej placówki.

 cyrk_przedszkole_19_02_2014.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!