Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ferie zimowe w Świetlicy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ferie zimowe w Świetlicy Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska, Agata Musiał   
21.02.2014

small.jpgZa nami dwa tygodnie ferii zimowych. Ten czas w Świetlicy Socjoterapeutycznej obfitował w wiele atrakcji. Na nudę nie można było narzekać. Znalazło się coś dla ciała, jak i dla ducha.

 

Nasi podopieczni dwukrotnie korzystali z pływalni w Wąbrzeźnie, swoją energię mogli także spożytkować w czasie zawodów sportowych i zabaw integracyjnych. Okazją do sprawdzenia kondycji dzieci, jak i pań były zajęcia z ZUMBY.

W pierwszym tygodniu ferii odbyła się w świetlicy kolęda, która była odpowiednią chwilą do poświęcenia nowo wyremontowanych pomieszczeń.

Innego dnia odwiedzono kowalewskie schronisko dla zwierząt, gdzie dzieci osobiście poznały podopiecznego ośrodka pomocy społecznej „MOPSIKA".

Poza tym uczestnicy zajęć, uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, opatrywania ran, postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Pokrótce zapoznali się też z tajnikami zawodu pielęgniarki, pracującej na oddziale kardiologicznym.

Sporo emocji wywołała konferencja prasowa. Podczas tej zabawy dzieciaki wcieliły się w znanych celebrytów, podróżników, sportowców itp. Wszystkie sławne osoby, zostały wzięte w krzyżowy ogień pytań i musiały sporo się natrudzić by z nich wybrnąć i zadowolić wścibskich dziennikarzy.

Dzieciaki nieźle sprawdziły się również, jako wizażyści tworząc ekstrawaganckie makijaże i fryzury.

Drugi tydzień upłynął równie pracowicie. Między innymi można było wykazać się swoją wiedzą o Polsce w czasie teleturnieju „Kocham Cię Polsko".

Zorganizowanie zaś konkursu „Mam talent" stanowiło okazję do wyeksponowania ukrytych talentów świetlicowych pociech. Osoby które wzięły udział w konkursie, w nagrodę zostały zaproszone na MARATON ZUMBY do Wąbrzeźna, który odbył się w sobotę 15 lutego.

Było też karaoke, drama, zajęcia plastyczne i kulinaria.

Ostatni dzień poświęcono na Bal Karnawałowy, który przypadł w święto zakochanych - celebrowane w świetlicy WALENTYNKI.

Uczestnicy świetlicowych ferii wraz z opiekunami składają podziękowania na ręce Pani Beaty Kastner i Emilii Rydzyńskiej, które wprowadziły nas w tajniki ZUMBY i pokazały, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Dziękujemy również wolontariuszom:  Pani Krystynie Karpińskiej, Kamili Witkowskiej, Katarzynie Król, Roksanie Czarneckiej za pomoc i wsparcie oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim za udostępnianie sali gimnastycznej.                                                               

 

swietlica_ferie_21_02_2014.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!