Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 30.04.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bal z przesłaniem w tle

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bal z przesłaniem w tle Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014

small.jpgJuż po raz XIX, tym razem 1 marca br. odbył się coroczny bal Grupy CZAS. Jest to organizacja działająca od 20 lat w gminie Kowalewo Pomorskie i skupiająca osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie. Zainteresowanie przeszło ich oczekiwanie. Przybyło 150 osób. To prawie 30% więcej niż w roku ubiegłym.

Bal to najważniejsze wydarzenie tej organizacji. Przygotowania trwają kilka miesięcy. Dla wielu jest on ważniejszy niż sam Sylwester. Panie prosto spod ręki fryzjera ubrane w piękne suknie, panowie w garniturach, a nawet frakach. Na parkiecie było cały czas tłoczno, zaś stoliki świeciły pustkami. W powietrzu unosił się zapach egzotycznych perfum. Jedynym zaproszonym na bal gościem był Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który podziękował organizatorom nie tylko za wspaniały bal, ale również za codzienne działanie na rzecz osób walczących o godne życie.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie w sprawy społeczne gminy. Organizowane bale są tego najlepszym przykładem. Jego pomysłodawca śp. Ireneusz Idzikowski cieszy się, że jego wieloletnia praca jest kontynuowana. - podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Życzę wszystkim wytrwałości w postanowieniach i samozaparcia.

Grupa CZAS oprócz balu organizuje dla swoich członków cykliczne wyjazdy i pielgrzymki. W każdą środę w sali Miejsko- Gminnego Domu Kultury dyżuruje osoba, która może udzielić wsparcia duchowego osobom wątpiącym czy będącym w potrzebie. Grupa organizuje zbiórki funduszy na pomoc dla potrzebujących, nie tylko z własnego grona, ale i dla osób z zewnątrz. Reprezentant grupy Czas jest zawsze członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która walczy ze skutkami nadużywania alkoholu. To od tej grupy wyszła bardzo trafna inicjatywa organizacji w terenie (Wielka Łąka, Pluskowęsy) Punktów Konsultacyjnych dla osób z problemami alkoholowymi. Nie wszystkim starcza środków, a często i odwagi ducha, aby przyjeżdżać do Kowalewa. Mając na miejscu „pomocną dłoń" łatwiej z niej skorzystać.

1.jpg
 2.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!