Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow X URODZINY GIMNAZJUM

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

X URODZINY GIMNAZJUM Drukuj
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska- Dyrektor Publicznego Gimnazjum   
04.03.2014
small.jpg28 lutego 2014 r., odbyła się uroczystość 10-lecia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. W tym roku szkolnym to najważniejsze  nasze święto.

Obchody 10-lecia Publicznego Gimnazjum rozpoczęły się o godzinie 9:00 mszą świętą. Eucharystię odprawił ksiądz Marek Wysocki, nauczyciel katecheta z naszej szkoły. W mszy uczestniczyła  m. in. pani dyrektor Renata Faluta-Kaszubowska oraz przedstawiciele Zespołu Szkół w Somoninie - szkoły zaprzyjaźnionej z kowalewską placówką oświatową oraz inni zaproszeni goście. W kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja zgromadziła się licznie młodzież gimnazjalna. Ksiądz Marek w kilku słowach przedstawił historię szkoły i ukazał, jak ważne i odpowiedzialne zadanie spoczywa na nauczycielach. Po błogosławieństwie przedstawiciele szkół uczcili Patrona  - Błogosławionego Jana Pawła II, składając kwiaty przy popiersiu papieża Polaka.

Główna część uroczystości odbywała się w hali sportowej gimnazjum. Piękne udekorowana sala zgromadziła wielu gości. Obecni byli m. in.  pan  Andrzej Grabowski - burmistrz miasta Kowalewo Pomorskie, siostra Monika Teresa Gojtowska - honorowy obywatel miasta, pan Krzysztof Wasilewski - pierwszy dyrektor gimnazjum, przedstawiciele Rady Miejskiej, sołtysi, duchowni, przedstawiciele placówek oświatowych i służb mundurowych, kierownicy jednostek użyteczności publicznej, delegacja z  zaprzyjaźnionego gimnazjum z Somonina, rodzice, uczniowie i absolwenci, sponsorzy, przyjaciele szkoły i mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie.

Przed główną  uroczystością każdy zainteresowany miał możliwość zwiedzania szkoły, oglądania okolicznościowych wystaw oraz wpisu do kroniki szkolnej.  Swoje stoiska wystawili m.in.: GimTV, szkolna gazetka Pegaz, absolwentka gimnazjum - Agata Zabłońska, uczennica klasy III - Anna Cieślak.

O godzinie 11:00 rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, którą poprowadziła pani Agnieszka Kilińska-Piotrkowska - wicedyrektor szkoły.  Jej głównym punktem było wystąpienie pani dyrektor zakończone premierą hymnu szkolnego, autorstwa nauczyciela muzyki pana Mariusza Wardeńskiego. Pani Renata Faluta - Kaszubowska powitała wszystkich zaproszonych gości i przedstawiła w kilku słowach osiągnięcia szkoły i informacje o działaniach gimnazjum, które czynią naszą placówkę wyjątkową w skali regionu. Następnie zaproszeni goście złożyli gratulacje i życzenia   w związku z jubileuszem. Burmistrz Andrzej Grabowski w swoim przemówieniu wspominał działania władz samorządowych, które doprowadziły do powstania szkoły. Pan Jerzy Koralewski wyraził radość z powodu powstania gmachu gimnazjum i docenił osiągnięcia szkoły, której uczniowie są dumą miejscowej społeczności. Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Nizwantowska podziękowała pani dyrektor Renacie Faluta-Kaszubowskiej, byłemu dyrektorowi Krzysztofowi Wasilewskiemu i burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu za pracę na rzecz rozwoju szkoły gimnazjalnej. Pan Dyrektor Krzysztof Wasilewski, przyjęty głośnymi oklaskami, z dużym wzruszeniem przywitał obecnych na uroczystości. W swoim wystąpieniu w serdecznych słowach wspominał czasy pracy  w gimnazjum i gratulował osiągnięć obecnej dyrekcji. Wśród osób, które zabrały głos, należy wymienić Siostry Elżbietanki, które jeszcze kilka lat temu pracowały w naszej szkole. Siostra Piotra, powiedziała, że czasy spędzone w kowalewskiej szkole wspomina najlepiej ze wszystkich miejsc, w jakich do tej pory pracowała. Goście z  Somonina odczytali piękną dedykację i wręczyli pamiątkowy kaszubski wazon. Część oficjalną zakończył hymn Kowalewa Pomorskiego i wyprowadzenie pocztów sztandarowych  - naszej szkoły oraz Zespołu Szkół z Somonina.

Kolejnym elementem obchodów 10 - lecia była  część artystyczna, w której uczniowie i nauczyciele gimnazjum dali prawdziwy pokaz swoich umiejętności. Widowisko zostało oparte na kilku najważniejszych wydarzeniach z historii szkoły. Młodzi aktorzy zaprezentowali uroczą scenę przypominającą najdawniejsze czasy z dziejów Kowalewa Pomorskiego - legendę muzyczną. Kolejne występy przedstawiały reformę oświaty z roku 1999 do muzyki z bajki „Pomysłowy Dobromir" . Dalej zobaczyliśmy powstanie szkoły.  Doskonale został przygotowany fragment dotyczący budowy szkoły i hali sportowej. Młodzież, wykorzystując piękne rekwizyty, zbudowała autentyczną szkołę przy dźwiękach popularnej  melodii ze słynnego serialu "Alternatywy 4". Przed oczami pełnej podziwu publiczności w imponującym tempie stanęły budynki, które rzeczywiście wyglądały jak prawdziwe. Finałem budowy okazała się hala sportowa, która „wpłynęła" w towarzystwie sportowców i chearleaderek. Później nastąpiły kolejne piękne  sceny. Młodzi artyści z chóru wraz z zespołem The Cover Band oraz utalentowanymi wokalnie absolwentami Publicznego Gimnazjum - Martą Moszczyńską, Magdaleną Zach, Jakubem Ciesielskim, Miłoszem Jastrzębskim i Jakubem Plewa  - zaprezentowali  koncert popularnych utworów muzyki rozrywkowej. Przypomnieli również piosenkę finałową z uroczystości nadania imienia, która odbyła się w 2006 r. W tym samym czasie wszyscy mogli dobrze przypomnieć sobie lub zobaczyć po raz pierwszy to ważne wydarzenie, oglądając wyświetlony na ekranie pokaz zdjęć.

Następnie uczniowie przypomnieli zgromadzonym najważniejsze przedsięwzięcia  przeprowadzone w gimnazjum. Nie zabrakło akcji: „Komórki do zbiórki", „Podziel się życiem", „Zbieramy nakrętki", „Wolontariat w przytulisku", „Szlachetna paczka", czy „Piknik rodzinny - Szkoła bez przemocy". Dla wszystkich zgromadzonych przygotowano konkurs. Osoby, które rozpoznały daną akcję otrzymywały  pamiątkowe  upominki.

Uśmiech na twarzach widowni wzbudzili aktorzy  grupy teatralnej ATD „Antrakt", ponieważ na galę niespodziewanie wkroczyła Pani Dulska wraz z mężem.  Dużo radości wywołały również ostatnie fragmenty przedstawienia, kiedy w specjalnym wydaniu wiadomości redaktorzy szkolnej telewizji Gim TV zaprezentowali szkołę w roku 2034. Absolwenci naszego gimnazjum, piastujący w tym czasie najwyższe stanowiska w samorządzie lokalnym, szkole, a nawet w Parlamencie Europejskim oraz laureatka Nagrody Nobla, wspominali swoją naukę w dawnej szkole, a więc w roku 2014. Reportaż GimTV, jak wehikuł czasu, ukazał nam sytuację dwie dekady później. Wynika z niego, że przed naszymi uczniami jawi się świetlana przyszłość, tylko pan Marcin Rybacki, nauczyciel języka niemieckiego, wydawał się odrobinę "naruszony" przez mijający czas.

Uroczystość zakończyła piosenka finałowa w wykonaniu wszystkich uczestników gali. Po owacjach zachwyconej przedstawieniem publiczności, wystąpiła Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum Renata Faluta-Kaszubowska. Skierowała swoje słowa podziękowania do wszystkich obecnych, a przede wszystkim do uczniów i nauczycieli zaangażowanych  w przygotowanie części artystycznej na 10-lecie szkoły.

Uroczystość przygotowali:

Uczniowie i Absolwenci  Gimnazjum

Nauczyciele: Julia Baranowska, Mirosława Delikat - Marszałek, Anna Górna, Roksana Kaźmierkiewicz,  Agnieszka Kilińska - Piotrkowska, Monika Konieczna, Bartłomiej Lüdtke, Monika Lüdtke, Marta Mozal, Ewa Nowak, Jacek Olszewski, Marcin Rybacki, Justyna Sankiewicz, Malwina Sikora, Magdalena Urbańska, Mariusz Wardeński, Arletta Żuławska - Jastrzębska.

gim_01.jpg
 gim_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!