Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Toruń stolicą światowego biznesu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Toruń stolicą światowego biznesu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2014

small.jpgTłumy słuchaczy uczestniczyły w sesji inaugurującej XXI Forum Gospodarcze w dniu 3 marca br. Goście z całego świata dyskutowali o pozycji naszego kraju na tle Europy, globalnej sytuacji ekonomicznej i o ostatnich wydarzeniach za wschodnią granicą.

W Toruniu pojawili się znani z pierwszych stron gazet politycy: Krzysztof Kwiatkowski, Janusz Steinhoff, Marian Krzaklewski, Michał Boni. Gościem honorowym była Pierwsza Dama RP w latach 1989-1990, Karolina Kaczorowska, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, która uroczyście otworzyła obrady. Pierwsza dama została uhonorowana tytułem Ambasadora Integracji i Współpracy. Kapituła wyróżniła także Mariana Krzaklewskiego (przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w latach 1991-2002), dr. Tomasza Bąkowskiego (prezesa Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego), st. brygadiera Tomasza Leszczyńskiego (komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu) i posła Tomasza Lenza.

Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski. Oprócz sesji uczestniczył on w dwóch panelach: „Inwestycje strukturalne szansą na rozwój regionu", gdzie moderatorem był Minister w Kancelarii prezydenta Olgierd Dziekoński oraz „Rola kobiet w biznesie".

Serdecznie dziękuję kowalewiakowi dr Jackowi Janiszewskiemu za zapraszanie mnie na to ważne wydarzenie. Jako nieliczny samorządowiec mam okazję obracać się w świecie naprawdę dużych pieniędzy i poważnej polityki. Organizacja 32 paneli dyskusyjnych w pięciu miejscach przy udziale tysiąca osób, często obcokrajowców to poważne przedsięwzięcie. Jestem pod wrażeniem i gratuluję organizatorom- podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, a dokładnie kowalewiak dr Jacek Janiszewski. Wcześniej odbywało się ono w Międzyzdrojach (7 lat), Ciechocinku (7 lat) a od siedmiu lat w Toruniu. Podczas dwóch dni obrad odbywały się oprócz sesji plenarnej również liczne panele tematyczne, podczas których poruszano tematykę dotyczącą pozycji Polski na tle Europy oraz szans i możliwości gospodarczych stojących przed naszym krajem i całą Europą. Poszczególne panele dotyczyły gospodarki, bankowości i finansów, środowiska, gospodarki wodnej, rolnictwa, przetwórstwa oraz handlu, energetyki, współpracy międzynarodowej, zdrowia i spraw społecznych (kobiety w biznesie). Wszędzie głównym tematem była mikro, mała i średnia przedsiębiorczość stanowiąca o sile, konkurencyjności i rozwoju europejskiej gospodarki.

Obecnie na gospodarkę patrzy się niestety jedynie przez pryzmat dużych korporacji. Aby kraj mógł osiągnąć sukces gospodarczy, musi mieć firmy małej i średniej wielkości, które potrafią zaistnieć na rynkach globalnych- podkreślał w czasie sesji inauguracyjnej prezes Jacek Janiszewski.- Forum to poważne miejsce do dyskusji. Kiedy z zachodniopomorskiego przenosiłem je do kujawsko- pomorskiego i wracałem do Torunia i rodzinnego Kowalewa Pomorskiego byłem pełen obaw. Minione lata pokazały, że Forum przyjęło się.

Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy ponad 1000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy.

 

a.jpg


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!