Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Toruń stolicą światowego biznesu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Toruń stolicą światowego biznesu Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2014

small.jpgTłumy słuchaczy uczestniczyły w sesji inaugurującej XXI Forum Gospodarcze w dniu 3 marca br. Goście z całego świata dyskutowali o pozycji naszego kraju na tle Europy, globalnej sytuacji ekonomicznej i o ostatnich wydarzeniach za wschodnią granicą.

W Toruniu pojawili się znani z pierwszych stron gazet politycy: Krzysztof Kwiatkowski, Janusz Steinhoff, Marian Krzaklewski, Michał Boni. Gościem honorowym była Pierwsza Dama RP w latach 1989-1990, Karolina Kaczorowska, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, która uroczyście otworzyła obrady. Pierwsza dama została uhonorowana tytułem Ambasadora Integracji i Współpracy. Kapituła wyróżniła także Mariana Krzaklewskiego (przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w latach 1991-2002), dr. Tomasza Bąkowskiego (prezesa Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego), st. brygadiera Tomasza Leszczyńskiego (komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu) i posła Tomasza Lenza.

Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski. Oprócz sesji uczestniczył on w dwóch panelach: „Inwestycje strukturalne szansą na rozwój regionu", gdzie moderatorem był Minister w Kancelarii prezydenta Olgierd Dziekoński oraz „Rola kobiet w biznesie".

Serdecznie dziękuję kowalewiakowi dr Jackowi Janiszewskiemu za zapraszanie mnie na to ważne wydarzenie. Jako nieliczny samorządowiec mam okazję obracać się w świecie naprawdę dużych pieniędzy i poważnej polityki. Organizacja 32 paneli dyskusyjnych w pięciu miejscach przy udziale tysiąca osób, często obcokrajowców to poważne przedsięwzięcie. Jestem pod wrażeniem i gratuluję organizatorom- podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, a dokładnie kowalewiak dr Jacek Janiszewski. Wcześniej odbywało się ono w Międzyzdrojach (7 lat), Ciechocinku (7 lat) a od siedmiu lat w Toruniu. Podczas dwóch dni obrad odbywały się oprócz sesji plenarnej również liczne panele tematyczne, podczas których poruszano tematykę dotyczącą pozycji Polski na tle Europy oraz szans i możliwości gospodarczych stojących przed naszym krajem i całą Europą. Poszczególne panele dotyczyły gospodarki, bankowości i finansów, środowiska, gospodarki wodnej, rolnictwa, przetwórstwa oraz handlu, energetyki, współpracy międzynarodowej, zdrowia i spraw społecznych (kobiety w biznesie). Wszędzie głównym tematem była mikro, mała i średnia przedsiębiorczość stanowiąca o sile, konkurencyjności i rozwoju europejskiej gospodarki.

Obecnie na gospodarkę patrzy się niestety jedynie przez pryzmat dużych korporacji. Aby kraj mógł osiągnąć sukces gospodarczy, musi mieć firmy małej i średniej wielkości, które potrafią zaistnieć na rynkach globalnych- podkreślał w czasie sesji inauguracyjnej prezes Jacek Janiszewski.- Forum to poważne miejsce do dyskusji. Kiedy z zachodniopomorskiego przenosiłem je do kujawsko- pomorskiego i wracałem do Torunia i rodzinnego Kowalewa Pomorskiego byłem pełen obaw. Minione lata pokazały, że Forum przyjęło się.

Forum Gospodarcze w Toruniu to jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy ponad 1000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy.

 

a.jpg


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!