Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.04.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Płeć piękna świętowała

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Płeć piękna świętowała Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2014

small.jpgPierwszy weekend marca w gminie Kowalewo Pomorskie to święto Pań. Z okazji Dnia   Kobiet w dniach 7-9 marca br. prawie 700 pań spotykało się i składało sobie życzenia. Były słodkości, kwiaty i życzenia. Z zaproszeń na wspólne świętowanie skorzystał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

W dniu 07.03.14. świętowały panie z Wielkiej Łąki. Organizatorzy- sołtys Tomasz Matusewicz oraz rada sołecka przygotowali dla swoich 50 pań słodki poczęstunek. Chcąc chociaż na chwilę umilić paniom czas i sprawić, aby płeć piękna była jeszcze piękniejsza organizatorzy zaprosili specjalistę z dziedziny carvingu (dekoracje owoców i warzyw) p. Justynę Kalinowską, która  udzielała porad. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając kwiaty na ręce przedstawicieli pań życzył każdego dnia jak najwięcej radości, a jak najmniej trosk. Wspólnie z ks. kanonikiem Benedyktem Drewek i sołtysem odśpiewali sto lat.

W dniu 08.03.14 swoje święto miały 22 panie z Lipienicy, Wielkiego Rychnowa i z całej gminy. W Lipienicy były torty, w tym jeden ufundowany przez sołtysa i szampan. Sala pięknie udekorowana sercami pokazała jakim szacunkiem panie cieszą się w tej wsi. Panowie: sołtys Waldemar Błach, ks. kanonik Maciej Augustyński i strażacy przybyli w połowie uroczystości przynosząc w darach kwiaty.

Na ręce najstarszej mieszkanki Anny Błach Burmistrz Miasta przekazał kwiaty i życzenia.

Do Wielkiego Rychnowa zawitało ponad 100 pań nie tylko z tej wsi, ale również z przynależnego Borówna i Nowego Dworu. Sołtys Zdzisław Czarnomski i rada sołecka uwijali się jak w ukropie serwując kawę, ciasto i grzańca. Przyjemność paniom sprawił występ zespołu Toruniacy oraz wręczone kwiaty. Burmistrz Miasta przekazał wiązankę kwiatów dla pań na ręce p. Grażyny Czarnomskiej- pomysłodawczyni cyklicznych już spotkań z okazji Dnia Kobiet.

W sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pom. odbył się III Gminny Dzień Kobiet. Uczestniczyło w nim 250 pań i tylko 7 panów - członków Społecznej Rady ds. Kultury działającej przy MGOK. Życzenia przekazał Burmistrz Miasta oraz dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury.

Panie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Ich praca nigdy nie będzie przeceniona, bo mają w życiu trudniej niż panowie. Muszą pogodzić obowiązki stworzenia i utrzymania ogniska domowego z realizacją swoich ambicji i pasji zawodowych. Pojawiają się głosy, że obchody Dnia Kobiet to relikt przeszłości, a jego idea już się zdewaluowała. Wielu kojarzy się z odwiecznymi goździkami i rajstopami. Pomimo, że kolejne pokolenia kobiet są co raz bardziej wyemancypowane i obrażają się na określenie „słaba płeć", to my mężczyźni życzymy Paniom uśmiechu, zadowolenia i cierpliwości do swoich panów- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazując na ręce p. Henryki Krasickiej kwiaty.

Dla pań zaśpiewali artyści sceny operetkowej z Poznania i Łodzi z koncertem „Trzech Tenorów". Repertuar zawierający największe utwory świata opery, przeboje Celine Dion czy Elvisa Presleya wspaniale trafił do ucha i serca pań. Owacjom nie było końca.

W dniu 09.03.14. Dzień Kobiet obchodziły panie z Piątkowa i Sierakowa.

W Piątkowie sołtys Marylena Lewandowska i aktywistki zaprosiły 25 pań. W tym towarzystwie jedynym mężczyzną był tylko Burmistrz Miasta. Były kwiaty- naturalne i ręcznie robione oraz życzenia. Panie to siła napędowa tej wsi. Dbają o ekologię, rozwój sportu i wymyślają atrakcyjne zajęcia dla dzieci.

Panie z Sierakowa (50 osób) zaprosiły do wspólnego świętowania Burmistrza Miasta, ks. wikariusza Marka Wysockiego, radnego Grzegorza Stefańskiego, sołtysa i strażaków oraz dyrektora Przedszkola i Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Z występem artystycznym (taniec i piosenka) przyjechali uczniowie- podopieczni Doroty i Marka Piątkowskich. Były brawa i okrzyki zachwytu. Sołtys i jednocześnie prezes OSP Lubomir Zgliński wraz z zarządem OSP wręczyli paniom kwiaty i życzenia. Goście mogli podziwiać wystawę o sierakowskich tradycjach.

Życie kobiety, szczególnie na wsi jest trudne. Muszą one pogodzić rolę matki z ciężką pracą w gospodarstwie. Dlatego tak ważne są chwile wspólnych spotkań, gdzie można zapomnieć o problemach i przyjemnie spędzić czas. Życzę, aby mieszkanki naszej gminy spotykały się jak najczęściej i zawsze pamiętały o swoich mężczyznach - podkreślał  Burmistrz Andrzej Grabowski.

 dzien_kobiet_10_03_2014.jpg
 dzien_kobiet_02_10_03_2014.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!