Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Czas zacząć wiosenne porządki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Czas zacząć wiosenne porządki Drukuj
Wpisał: Małgorzata Wegner   
14.03.2014
wiosenne_porzadki_000_14_03_14.jpgPrzed nami najpiękniejsza pora roku - wiosna. Wraz z końcem zimy i nastaniem ciepłych dni budzi się do życia przyroda. Niestety, znikający śnieg odkrył nagromadzone pod nim puste butelki, papiery, worki foliowe oraz inne odpady. Mając na uwadze poprawę estetyki gminy po sezonie zimowym, zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców, szczególnie zaś do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników, do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby - nie zwlekając - przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni.

Korzystny wizerunek gminy jest dobrem wszystkich jego mieszkańców, zadbajmy więc o to wspólnie. Służby komunalne już przystąpiły do wiosennego sprzątania. Przestańmy zatem oglądać się na innych, a porządki zacznijmy od własnego otoczenia. Podkreślam, iż dbałość o estetykę otoczenia nie może sprowadzać się do jednorazowych akcji, lecz musi stać się całoroczną praktyką i obyczajem mieszkańców, podobnie jak dbałość o komunalną infrastrukturę i przeciwstawianie się aktom wandalizmu.

Wspólnie zadbajmy o to, by wypracowane na terenie naszej gminy standardy w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni pozostały zachowane, aby gmina Kowalewo Pomorskie była gminą czystą i zadbaną.

Burmistrz Miasta
/-/ Andrzej Grabowski

 


 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!