Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Złodziej po raz kolejny zaatakował

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Złodziej po raz kolejny zaatakował Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgProjekt instalowania solarnych lamp hybrydowych w gminie Kowalewo Pomorskie był realizowany w dwóch turach. Pierwsze 83 lampy zostały zamontowane na przełomie 2010 i 2011 roku i żadne z nich nie zostały zniszczone przez wandali. Natomiast w 2013 roku zamontowano 97 lamp solarnych i niestety części składowe kilku z nich są systematycznie kradzione.

W ciągu niespełna roku na terenie naszej gminy miało miejsce aż 7 aktów wandalizmu dokonanych na lampach solarnych. Dotychczasowy koszt ich naprawy wyniósł ponad 25 tys. zł, a przecież taką sumę można byłoby przeznaczyć na zakup co najmniej jednej nowej lampy. Do tej pory skradziono części lamp w Mlewcu, Elzanowie, dwukrotnie w Dylewie i trzykrotnie w Lipienicy. Kilka dni temu został skradziony zegar sterujący i kontroler hybrydowy lampy w Elzanowie, a także panele fotowoltaiczne wraz z konstrukcją wsporczą przy lampie w Lipienicy. Wszystkie dotychczasowe akty wandalizmu dotyczą lamp solarnych, które zostały zainstalowane w 2013 roku. Są one nowocześniejsze i tym samym ich części mogą być bardziej atrakcyjne dla złodzieja bądź łatwiejsze do wtórnego wykorzystania.

Warto wskazać, iż kwota inwestycji została w 75% dofinanowana ze środków unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dla zachowania trwałości projektu lampy solarne muszą był sprawne, w przeciwnym razie ciąży na gminie obowiązek zwrotu kwoty dofinansowana.

Przypominamy, iż Urząd Miejski ufundował nagrodę finansową dla osoby, która poprzez przekazane informacje przyczyni się do ujęcia sprawcy. Zapewniamy pełną anonimowość. Informację na temat złodzieja można przekazać za pośrednictwem numeru 56 684-10-05.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!