Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Prace nad modernizacją strzelnicy rozpoczęte

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Prace nad modernizacją strzelnicy rozpoczęte Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgRuszyły prace nad modernizacją strzelnicy im. Waldemara Balcerka w sołectwie Kiełpiny (gm. Kowalewo Pomorskie). Wykonawca - firma STAWBUD z Jedwabna, z którą podpisano w lutym umowę weszła na teren strzelnicy. Trwają prace ziemne: wycinka drzew i wyrównywanie terenu. Drewno otrzymali podopieczni Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W dniu 14 marca br. plac budowy zwizytował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Ta inwestycja jest szczególnie bliska mojemu sercu. Aż 8 miesięcy staraliśmy się o pozwolenie na budowę ze Starostwa Powiatowego. Dopiero służby Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wystawiły potrzebny do ubiegania się o środki dokument. - podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski - Nie ulega wątpliwości, iż strzelnica stanie się obiektem, nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim bardziej bezpiecznym dla osób z niej korzystających.

Planowany termin zakończenia budowy strzelnicy został ustalony na koniec lipca br., a zatem tegoroczne zawody (wrzesień) odbędą się na nowym obiekcie. Strzelnica będzie posiadać 4 tory strzelnicze o wymiarach 1,35x50 m oraz stojące i leżące stanowiska strzelnicze. Zarówno stanowiska strzelnicze, jak i sama tarczownia zostaną zadaszone. Ze względu na to, że inwestycja obejmuje także zagospodarowanie terenu przyległego obiekt zostanie wyposażony w kontener sanitarny oraz odpowiednio ogrodzony i oświetlony. Drogi wewnętrzne będą zaś utwardzone.

Przypomnijmy, że inwestycja ta budziła od początku ogromne emocje. Incydentalnie padały pytania dotyczące potrzeby modernizacji, a przecież kilkunastoletnią tradycją są  organizowanie na tym obiekcie turnieju strzeleckiego. Z roku na rok cieszy się one coraz większą popularnością. W każdym uczestniczy min. 150 strzelców.

Łączna wartość inwestycji to ok. 585 tys. zł. Z czego samorząd uzyskał dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wys. 75% kosztów kwalifikowanych, przez co budżet gminy zapłaci jedynie 200tys.zł.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!