Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Prace nad modernizacją strzelnicy rozpoczęte

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Prace nad modernizacją strzelnicy rozpoczęte Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgRuszyły prace nad modernizacją strzelnicy im. Waldemara Balcerka w sołectwie Kiełpiny (gm. Kowalewo Pomorskie). Wykonawca - firma STAWBUD z Jedwabna, z którą podpisano w lutym umowę weszła na teren strzelnicy. Trwają prace ziemne: wycinka drzew i wyrównywanie terenu. Drewno otrzymali podopieczni Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W dniu 14 marca br. plac budowy zwizytował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Ta inwestycja jest szczególnie bliska mojemu sercu. Aż 8 miesięcy staraliśmy się o pozwolenie na budowę ze Starostwa Powiatowego. Dopiero służby Wojewody Kujawsko-Pomorskiego wystawiły potrzebny do ubiegania się o środki dokument. - podkreśla Burmistrz Andrzej Grabowski - Nie ulega wątpliwości, iż strzelnica stanie się obiektem, nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim bardziej bezpiecznym dla osób z niej korzystających.

Planowany termin zakończenia budowy strzelnicy został ustalony na koniec lipca br., a zatem tegoroczne zawody (wrzesień) odbędą się na nowym obiekcie. Strzelnica będzie posiadać 4 tory strzelnicze o wymiarach 1,35x50 m oraz stojące i leżące stanowiska strzelnicze. Zarówno stanowiska strzelnicze, jak i sama tarczownia zostaną zadaszone. Ze względu na to, że inwestycja obejmuje także zagospodarowanie terenu przyległego obiekt zostanie wyposażony w kontener sanitarny oraz odpowiednio ogrodzony i oświetlony. Drogi wewnętrzne będą zaś utwardzone.

Przypomnijmy, że inwestycja ta budziła od początku ogromne emocje. Incydentalnie padały pytania dotyczące potrzeby modernizacji, a przecież kilkunastoletnią tradycją są  organizowanie na tym obiekcie turnieju strzeleckiego. Z roku na rok cieszy się one coraz większą popularnością. W każdym uczestniczy min. 150 strzelców.

Łączna wartość inwestycji to ok. 585 tys. zł. Z czego samorząd uzyskał dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wys. 75% kosztów kwalifikowanych, przez co budżet gminy zapłaci jedynie 200tys.zł.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!