Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pieśni ziemi rodzinnej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pieśni ziemi rodzinnej Drukuj
Wpisał: K.Kowalska/M.Sitniewska   
18.03.2014

small.jpg„Pieśni ziemi rodzinnej" to już kolejny projekt przygotowywany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach. Pierwszy „Dawniej i dziś w Pluskowęsach" był realizowany w 2011 roku i zakończył się wydaniem książki pod tym samym tytułem. Projekty te są współfinansowane ze środków z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach ogólnopolskiego programu „Równać Szanse", który ma na celu ułatwienie młodzieży, mieszkającej w małych miejscowościach, startu w dorosłe życie.

Uczestnikami "Pieśni ziemi rodzinnej" są utalentowane muzycznie osoby, w wieku od 13 do 19 lat. Zaangażowani w projekt uczniowie to: Kinga Błaszczak, Oliwia Gajewska, Karolina Kałon, Paulina Konrad, Katarzyna Kozera, Mateusz Lewandowski, Maciej Łuszczyński, Weronika Szałach, Karolina Wojtunik, Karol Zdziarski.

Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Jaguś, pełniąca jednocześnie funkcję sołtysa sołectwa Pluskowęsy, oraz reprezentacja uczestników „Pieśni ziemi rodzinnej" dnia 14.03.br. spotkała się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim, aby przedstawić cele tego projektu i jednocześnie poprosić Burmistrza Miasta o objęcie honorowego patronatu nad całym  przedsięwzięciem. Celem projektu jest opracowanie treści i wokalu piosenek ludowych, nagranie płyty, a także wydanie śpiewnika. Jak podkreśla Pani Katarzyna Jaguś, młodzież jest bardzo zainteresowana folklorem ziemi rodzinnej i zaangażowała się w zdobywanie wiedzy na temat wartości, jakie tkwią w lokalnej społeczności.

Gratuluję pomysłu. To piękne, że młodzież chce pokazać ludowe pieśni z naszego terenu, które dawno zostały zapomniane. Istotne jest, aby każdy z nas znał historię swojej rodziny, sołectwa, gminy. Osiągamy to dzięki takim projektom jak Wasz. Z ogromną satysfakcją obejmę ten projekt honorowym patronatem i deklaruję wszelką pomoc, abyście mogli jeszcze efektywniej realizować zamierzone cele. - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazując uczestnikom pamiątkowe upominki.

Obecnie uczestnicy projektu są na etapie zbierania materiałów muzycznych do śpiewnika. Dzięki przekazaniu przez Urząd Miejski tekstów pieśni (dożynkowej i weselnej), znajdujących się w nowej monografii o Kowalewie Pomorskim, powstający śpiewnik został wzbogacony o dwa kolejne utwory.       1.jpg    

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!