Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolak Mistrzem Matematyki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolak Mistrzem Matematyki Drukuj
Wpisał: D. Michałek, I. Wrzesińska, J. Rak   
28.03.2014
small.jpg

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim spotkały się sześciolatki, aby zmierzyć się w kolejnej edycji konkursu matematycznego pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki”. Konkurs odbył się 26 marca 2014 roku.  

Brały  w nim udział dzieci  uczęszczające  do oddziałów przedszkolnych  w  szkołach podstawowych w naszej gminie. Szkołę Podstawową w Wielkim Rychnowie reprezentował Łukasz Kwaśniewski, Szkołę Podstawową w  Wielkiej Łące – Dawid Rempalski, Szkołę Podstawową w  Pluskowęsach – Weronika Beiger, Szkołę Podstawową w Kowalewie Pom. - Jakub Bąk i Kacper Waszewski,  Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim - Hubert Rogowski.  Dzieciom kibicowali zaproszeni goście w osobach: sekretarz gminy pani Ewa Bąk, która przybyła w imieniu pana burmistrza, przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy naszej szkole pani Anna Wardzińska, dyrektor SP w Kowalewie Pom. pan Benedykt Mroziński oraz rodzice i wychowawcy.   Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodnicząca – pani Danuta Kraśniewska, nauczycielka matematyki oraz członkowie: pani Jolanta Cierniakowska, obecnie nauczyciel wspomagający, długoletni nauczyciel wychowania przedszkolnego  w naszej szkole oraz pan Marcin Działdowski nauczyciel z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.  Fabuła tegorocznego konkursu miała charakter wiosenny. Już na początku dzieci wysłuchały listu od zwierząt mieszkających w zapomnianym przez Panią Wiosnę w Lesie za tęczą. Zwierzątka poprosiły przedszkolaki  o pomoc w sprowadzeniu do nich wiosny. Zadaniem dzieci było  rozwiązanie dziewięciu zadań konkursowych. Dzieci chciały bardzo pomóc zwierzątkom, więc z chęcią zabrały się do pracy: segregowały  kartoniki pod względem liczby znajdujących się na nich elementów, rozwiązywały zagadki matematyczne pt. „Jaką jestem cyfrą?”, pomagały pomalować płot wiosennymi kolorami w określonym rytmie,  klasyfikowały obrazki według grup i podawały  ich nazwy nadrzędne, poruszały się po wiosennej łące zgodnie z instrukcją, tak, aby dotrzeć do swojej stokrotki, razem z kukułeczką podrzucały jajka do poszczególnych gniazd, przeliczały figury geometryczne, które ukryły się na wiosennych obrazkach, zaprowadziły porządek na półkach w sklepie ogrodniczym i poustawiały  konewki we wskazanych miejscach oraz ułożyły paski w kolorach tęczy, zaczynając od najdłuższego do najkrótszego. Po ciężkiej pracy udało nam się!  Przy dźwiękach  utworu Vivaldiego „Cztery pory roku. Wiosna.” tanecznym krokiem przybyła do nas Pani Wiosna, w którą wcieliła się pani Ilona Plewa. Podziękowała ona dzieciom za pomoc w dotarciu do zapomnianego Lasu za tęczą, pogratulowała ogromnej wiedzy, jaką się wykazali podczas rozwiązywania zadań i w nagrodę wręczyła im słodkie krokusy. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce i tytuł  „Najlepszy matematyk ” zdobył Kacper Waszewski ze SP w Kowalewie Pom. ,

II miejsce zajął Łukasz Kwaśniewski ze SP w Wielkim Rychnowie,

III miejsce zajął Jakub Bąk ze SP  w Kowalewie Pom.

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia i nagrody pocieszenia.

Nagrody w naszym konkursie ufundowali:  firma Eliot – p. Jurkiewicz i p. Lewandowski, Rada Rodziców ze SP w Kowalewie Pom. oraz państwo Jacek i Izabella Dębscy, którym pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy  także obsłudze  naszej szkoły.

 konkurs_sp_28_03_2014.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!