Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolak Mistrzem Matematyki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolak Mistrzem Matematyki Drukuj
Wpisał: D. Michałek, I. Wrzesińska, J. Rak   
28.03.2014
small.jpg

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim spotkały się sześciolatki, aby zmierzyć się w kolejnej edycji konkursu matematycznego pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki”. Konkurs odbył się 26 marca 2014 roku.  

Brały  w nim udział dzieci  uczęszczające  do oddziałów przedszkolnych  w  szkołach podstawowych w naszej gminie. Szkołę Podstawową w Wielkim Rychnowie reprezentował Łukasz Kwaśniewski, Szkołę Podstawową w  Wielkiej Łące – Dawid Rempalski, Szkołę Podstawową w  Pluskowęsach – Weronika Beiger, Szkołę Podstawową w Kowalewie Pom. - Jakub Bąk i Kacper Waszewski,  Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim - Hubert Rogowski.  Dzieciom kibicowali zaproszeni goście w osobach: sekretarz gminy pani Ewa Bąk, która przybyła w imieniu pana burmistrza, przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy naszej szkole pani Anna Wardzińska, dyrektor SP w Kowalewie Pom. pan Benedykt Mroziński oraz rodzice i wychowawcy.   Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: przewodnicząca – pani Danuta Kraśniewska, nauczycielka matematyki oraz członkowie: pani Jolanta Cierniakowska, obecnie nauczyciel wspomagający, długoletni nauczyciel wychowania przedszkolnego  w naszej szkole oraz pan Marcin Działdowski nauczyciel z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.  Fabuła tegorocznego konkursu miała charakter wiosenny. Już na początku dzieci wysłuchały listu od zwierząt mieszkających w zapomnianym przez Panią Wiosnę w Lesie za tęczą. Zwierzątka poprosiły przedszkolaki  o pomoc w sprowadzeniu do nich wiosny. Zadaniem dzieci było  rozwiązanie dziewięciu zadań konkursowych. Dzieci chciały bardzo pomóc zwierzątkom, więc z chęcią zabrały się do pracy: segregowały  kartoniki pod względem liczby znajdujących się na nich elementów, rozwiązywały zagadki matematyczne pt. „Jaką jestem cyfrą?”, pomagały pomalować płot wiosennymi kolorami w określonym rytmie,  klasyfikowały obrazki według grup i podawały  ich nazwy nadrzędne, poruszały się po wiosennej łące zgodnie z instrukcją, tak, aby dotrzeć do swojej stokrotki, razem z kukułeczką podrzucały jajka do poszczególnych gniazd, przeliczały figury geometryczne, które ukryły się na wiosennych obrazkach, zaprowadziły porządek na półkach w sklepie ogrodniczym i poustawiały  konewki we wskazanych miejscach oraz ułożyły paski w kolorach tęczy, zaczynając od najdłuższego do najkrótszego. Po ciężkiej pracy udało nam się!  Przy dźwiękach  utworu Vivaldiego „Cztery pory roku. Wiosna.” tanecznym krokiem przybyła do nas Pani Wiosna, w którą wcieliła się pani Ilona Plewa. Podziękowała ona dzieciom za pomoc w dotarciu do zapomnianego Lasu za tęczą, pogratulowała ogromnej wiedzy, jaką się wykazali podczas rozwiązywania zadań i w nagrodę wręczyła im słodkie krokusy. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce i tytuł  „Najlepszy matematyk ” zdobył Kacper Waszewski ze SP w Kowalewie Pom. ,

II miejsce zajął Łukasz Kwaśniewski ze SP w Wielkim Rychnowie,

III miejsce zajął Jakub Bąk ze SP  w Kowalewie Pom.

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia i nagrody pocieszenia.

Nagrody w naszym konkursie ufundowali:  firma Eliot – p. Jurkiewicz i p. Lewandowski, Rada Rodziców ze SP w Kowalewie Pom. oraz państwo Jacek i Izabella Dębscy, którym pragniemy bardzo serdecznie podziękować. Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy  także obsłudze  naszej szkoły.

 konkurs_sp_28_03_2014.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!