Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ruszyły prace nad Zit-em powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ruszyły prace nad Zit-em powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.03.2014
small.jpgSamorządy powiatu golubsko- dobrzyńskiego przystąpiły do prac związanych z przygotowaniem wspólnej Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Powiatu. ZIT-y są nowym sposobem rozwoju terytorialnego zaproponowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  dla Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020.

W dniu 27 marca br. z samorządami spotkali się przedstawiciele marszałkowskiego Departamentu Rozwoju Regionalnego i urzędu statystycznego pod przewodnictwem dr Andrzeja Potoczka. Samorządowcy z gminy Ciechocin, Golub Dobrzyń, Kowalewo Pom. Radomin i Zbójno, oraz z miasta Golub Dobrzyń i starostwa powiatowego zadeklarowali współpracę przy opracowaniu strategii potrzebnej do ZIT, która wskaże słabe i mocne strony regionu i pozwoli wybrać wspólne inwestycje jakie są nam najbardziej potrzebne i ubiegać się o środki z puli ZIT.

Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Dla gminy Kowalewo Pomorskie projekty partnerskie, gdzie w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze, to nic nowego. Wspólnie z 5 partnerami realizujemy projekt modernizacji drogi do Wąbrzeźna, a z kilkudziesięcioma projekt rozbudowy bazy sportowej dla województwa, gdzie właśnie powstaje kowalewska pływalnia. Są one zawsze trudniejsze niż te indywidualne. Potrzeba bezwarunkowej zgody i chęci współpracy. Liczę, że dla dobra powiatu osiągniemy konsensus  i zyskają na tym obywatele- podkreśla Burmistrza Miasta Andrzej Grabowski.

Przypomnijmy, że Kowalewo Pomorskie uczestniczy już w pracach ZIT-u wojewódzkiego, który swoim obszarem obejmuje Miasta Bydgoszcz, miasto Toruń, powiaty bydgoski i toruński a spoza tego obszaru tylko Kowalewo Pom. Kolejne w hierarchii, są ZIT-y regionalne i subregionalne obejmujące obszary miasta Włocławek, Inowrocław i Grudziądz, kolejny to ZIT ponadlokalny (powiatowy) i ZIT lokalny (rozwój kierowany poprzez społeczność lokalną na poziomie miasta nie będącego stolicą powiatu lub obszaru wiejskiego.

Polityka terytorialna w oparciu o ZIT kładzie nacisk na współpracę samorządów, które wspólnie ustalają cele do osiągnięcia oraz wskazują priorytetowe inwestycje do zrealizowania dla swojego regionu. Kolejne spotkanie zaplanowano na początek kwietnia. Wówczas to samorządy podpiszą porozumienie o współpracy i powołają zgodnie z wytycznymi urzędu marszałkowskiego Komitet Sterujący i Zarząd.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!