Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej Drukuj
Wpisał: K. Gręźlikowska   
01.04.2014

small.jpg29 marca 2014 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski  Dla Uczniów Klas 0 - III  pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej". W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych znajdujących się na terenie gmin Kowalewo Pomorskie i  Golub - Dobrzyń.

Zgromadzonych gości powitała jedna z organizatorek konkursu, p. Ilona Plewa. Swoją obecnością zaszczycili nas sekretarz miasta Kowalewa Pomorskiego  - p. Ewa Bąk i wicedyrektor SP im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskiem, p. Małgorzata Pęcherska - Żary. Nad występami 39 małych recytatorów czuwało jury w składzie: wicedyrektor Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskiem, p. Agnieszka Kilińska - Piotrkowska, aktor teatru „Baj Pomorski" w Toruniu - p. Krzysztof Parda oraz polonista z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskiem, p. Krzysztof Zaniewski. Podczas konkursu pojawili się tajemniczy goście, tj. Maria Konopnicka oraz dwa krasnoludki. W postać Marii Konopnickiej wcieliła się organizatorka konkursu, p. Karolina Gręźlikowska. Za sympatycznych krasnali przebrali się Sandra Rasielewska i Krystian Iwański, uczniowie klasy Va ze SP im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Podczas obrad jury dla wszystkich gości i uczestników konkursu został zorganizowany poczęstunek. Ponadto dzieci brały udział w  zorganizowanej przez organizatorów konkursu zabawie. Mali uczestnicy odgadywali po dotyku nazwy przedmiotów lub postaci i stwierdzali, z jakim wierszem M. Konopnickiej są związane. Zajęcie okazało się bardzo interesujące. Dzięki niemu dzieci miło i aktywnie spędziły ten wolny czas. Jury wyłoniło następujących zwycięzców konkursu: w kategorii klas 0 - I nagrodę GRAND PRIX zdobyła Julia Tucholska, uczennica klasy I c SP w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz pt. „Tęczowy duszek", I miejsce zajęła Kinga Krzyżanowska ucząca się w klasie I SP w Pluskowęsach za wiersz pt. „Co dzieci widziały w drodze", II miejsce otrzymała Karolina Dybka, uczennica klasy I SP w Zieleniu za wiersz pt. „Pranie", na III miejsce zakwalifikował się Kacper Okurowski, uczeń klasy 0 SP w Pluskowęsach , który wyrecytował wiersz pt. „Muchy samochwały". Wśród uczniów klas II i III nagrodę GRAND PRIX otrzymała Alicja Foksińska z klasy III z Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu za wiersz pt. „Stefek Burczymucha". Na I miejsce zakwalifikowała się Amelia Żuławska, uczennica klasy II SP w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz pt. „Muchy samochwały", II miejsce otrzymał Michał Zacharek, uczeń klasy II SP w Kowalewie Pomorskiem za wiersz pt. „Świerszczyk". Natomiast II miejsce zajęła  Amelia Kwidzyńska z klasy III SP nr 1 w Golubiu - Dobrzyniu, która przedstawiła wiersz pt. „Żabka Helusi".

Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie ze strony dyrekcji szkoły, pracowników obsługi - p. Aleksandry Ciesielskiej, wychowawców, rodziców, a także sponsorów. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali Fabryka Mebli Vivo S. C., firma Nord S. C. w Wielkim Rychnowie, p. Katarzyna i Jarosław  Musiałowie, właściciele sklepu spożywczo - przemysłowego w Kowalewie Pomorskim. Sponsorem poczęstunku była Rada Rodziców działająca przy SP im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim dzieciom, które tak chętnie, z odwagą i dumą prezentują oraz krzewią poezję Marii Konopnickiej.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!