Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej Drukuj
Wpisał: K. Gręźlikowska   
01.04.2014

small.jpg29 marca 2014 w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski  Dla Uczniów Klas 0 - III  pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej". W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych znajdujących się na terenie gmin Kowalewo Pomorskie i  Golub - Dobrzyń.

Zgromadzonych gości powitała jedna z organizatorek konkursu, p. Ilona Plewa. Swoją obecnością zaszczycili nas sekretarz miasta Kowalewa Pomorskiego  - p. Ewa Bąk i wicedyrektor SP im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskiem, p. Małgorzata Pęcherska - Żary. Nad występami 39 małych recytatorów czuwało jury w składzie: wicedyrektor Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskiem, p. Agnieszka Kilińska - Piotrkowska, aktor teatru „Baj Pomorski" w Toruniu - p. Krzysztof Parda oraz polonista z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskiem, p. Krzysztof Zaniewski. Podczas konkursu pojawili się tajemniczy goście, tj. Maria Konopnicka oraz dwa krasnoludki. W postać Marii Konopnickiej wcieliła się organizatorka konkursu, p. Karolina Gręźlikowska. Za sympatycznych krasnali przebrali się Sandra Rasielewska i Krystian Iwański, uczniowie klasy Va ze SP im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Podczas obrad jury dla wszystkich gości i uczestników konkursu został zorganizowany poczęstunek. Ponadto dzieci brały udział w  zorganizowanej przez organizatorów konkursu zabawie. Mali uczestnicy odgadywali po dotyku nazwy przedmiotów lub postaci i stwierdzali, z jakim wierszem M. Konopnickiej są związane. Zajęcie okazało się bardzo interesujące. Dzięki niemu dzieci miło i aktywnie spędziły ten wolny czas. Jury wyłoniło następujących zwycięzców konkursu: w kategorii klas 0 - I nagrodę GRAND PRIX zdobyła Julia Tucholska, uczennica klasy I c SP w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz pt. „Tęczowy duszek", I miejsce zajęła Kinga Krzyżanowska ucząca się w klasie I SP w Pluskowęsach za wiersz pt. „Co dzieci widziały w drodze", II miejsce otrzymała Karolina Dybka, uczennica klasy I SP w Zieleniu za wiersz pt. „Pranie", na III miejsce zakwalifikował się Kacper Okurowski, uczeń klasy 0 SP w Pluskowęsach , który wyrecytował wiersz pt. „Muchy samochwały". Wśród uczniów klas II i III nagrodę GRAND PRIX otrzymała Alicja Foksińska z klasy III z Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu - Dobrzyniu za wiersz pt. „Stefek Burczymucha". Na I miejsce zakwalifikowała się Amelia Żuławska, uczennica klasy II SP w Kowalewie Pomorskim, która zaprezentowała wiersz pt. „Muchy samochwały", II miejsce otrzymał Michał Zacharek, uczeń klasy II SP w Kowalewie Pomorskiem za wiersz pt. „Świerszczyk". Natomiast II miejsce zajęła  Amelia Kwidzyńska z klasy III SP nr 1 w Golubiu - Dobrzyniu, która przedstawiła wiersz pt. „Żabka Helusi".

Konkurs nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie ze strony dyrekcji szkoły, pracowników obsługi - p. Aleksandry Ciesielskiej, wychowawców, rodziców, a także sponsorów. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowali Fabryka Mebli Vivo S. C., firma Nord S. C. w Wielkim Rychnowie, p. Katarzyna i Jarosław  Musiałowie, właściciele sklepu spożywczo - przemysłowego w Kowalewie Pomorskim. Sponsorem poczęstunku była Rada Rodziców działająca przy SP im. M. Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Ogromne podziękowania należą się przede wszystkim dzieciom, które tak chętnie, z odwagą i dumą prezentują oraz krzewią poezję Marii Konopnickiej.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!