Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Ostatnio wprowadzone

W czołówce najlepszych Drukuj
Wpisał: Dariusz Osmański
09.04.2014

small.jpgPoczątek kwietnia przyniósł nam kolejny sukces. Następne mistrzostwa w kolarstwie przełajowym rozegrane zostały w Małym Rudniku. Organizatorem zmagań był ALKS „Stal" Grudziądz. Do zawodów zgłoszonych zostało ponad 140 zawodników, którzy walczyli w sześciu kategoriach wiekowych. Nasze „Sokoły" startowały w trzech kategoriach. Zawodnicy odpowiednio do kategorii wiekowej mieli do pokonania dwa, cztery i sześć okrążeń trudnej technicznie trasy przełajowej.

W kategorii żak najlepiej zaprezentował się Norbert Hass, który ukończył zmagania na szóstej pozycji, dwunastą pozycję zajął Bartosz Małkiewicz.  Należy tu wspomnieć, że obaj są uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. Ósme miejsce zajęła debiutująca w sporcie kolarskim Anna Orzechowska (SP Wielkie Rychnowo).

Drugie zwycięstwo w tym sezonie w kategorii młodziczka odniosła nasza zawodniczka Marta Brzozowska, Dwójka naszym młodzików tj. Krystian Huzior i Jakub  Bojar nie mogą zaliczyć drugiego startu do udanych, po słabym starcie zajęli końcowe lokaty.

Pozostali nasi młodzicy: Daniel Śliwka, Adrian Marzec i Dominik Zawadzki nie startowali, ponieważ wyjechali do Sobótki gdzie będą się ścigać w Międzynarodowym wyścigu kolarskim „Ślężański Mnich", który jest oficjalną inauguracją sezonu kolarskiego w Polsce.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy powodzenia w dalszych wyścigach tym razem już wystartujemy na rowerach szosowych.