Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pięciu laureatów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pięciu laureatów Drukuj
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim   
15.04.2014

small_03.jpgW dniu 11 kwietnia 2014 roku w Toruniu  odbyła się  uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nie mogło na niej zabraknąć uczniów i nauczycieli z  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

Z całą przyjemnością informujemy Państwa, ze tytuły laureatów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2013/2014 organizowanych przez Kuratora  Oświaty w Bydgoszczy otrzymali:

Klara Żurawska- historia i biologia

Agata Dębińska - geografia

Patryk Rudnicki- historia

Miłosz Wojciechowski - historia

Opiekunami uczniów są następujący nauczyciele: Marzenna Okrucińska, Ewa Nowakowska, Krystyna Bartoszyńska i Tomasz Bruchlej.

Ponadto laureatką Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym współorganizowanego przez Kuratorium Oświaty  została Małgorzata Łabich, której opiekunem jest p. Tomasz Pawłowski.

Przygotowania  do kolejnych etapów przedmiotowych konkursów trwały kilka miesięcy. Uczniowie rozwiązywali mnóstwo zadań i testów pod bacznym okiem nauczycieli. Ciężka  praca uczniów, wsparcie rodziców i nauczycieli dały pozytywne efekty w postaci uzyskanych tytułów. Warto nadmienić, że laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego w III klasie. Ponadto zwolnienie  jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej punktacji z tego egzaminu i dostaniem się do wybranej przez siebie szkoły średniej.

11 kwietnia podczas oficjalnej gali uczniom wręczono pamiątkowe statuetki i zaświadczenia potwierdzające zdobycie miana laureata konkursu przedmiotowego.

Po uroczystości wszyscy udaliśmy  się na spacer po toruńskiej starówce. Skorzystaliśmy również z  zaproszenia  p. Jacka Żurawskiego - taty Klary, który w siedzibie Solidarności pokazał  nam  i opowiedział o pomieszczeniu ozdobionym unikalnymi freskami dawnej prywatnej kaplicy mieszczańskiej. Na koniec udaliśmy się na wspólne lody.

Jesteśmy  bardzo dumni z naszych uczniów i cieszymy się z ich sukcesów. Dziękuję również  nauczycielom za przygotowanie uczniów, oraz ich rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w systematycznej i żmudnej pracy.

 19.jpg
1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 13.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!