Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pięciu laureatów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pięciu laureatów Drukuj
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim   
15.04.2014

small_03.jpgW dniu 11 kwietnia 2014 roku w Toruniu  odbyła się  uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nie mogło na niej zabraknąć uczniów i nauczycieli z  Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

Z całą przyjemnością informujemy Państwa, ze tytuły laureatów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2013/2014 organizowanych przez Kuratora  Oświaty w Bydgoszczy otrzymali:

Klara Żurawska- historia i biologia

Agata Dębińska - geografia

Patryk Rudnicki- historia

Miłosz Wojciechowski - historia

Opiekunami uczniów są następujący nauczyciele: Marzenna Okrucińska, Ewa Nowakowska, Krystyna Bartoszyńska i Tomasz Bruchlej.

Ponadto laureatką Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym współorganizowanego przez Kuratorium Oświaty  została Małgorzata Łabich, której opiekunem jest p. Tomasz Pawłowski.

Przygotowania  do kolejnych etapów przedmiotowych konkursów trwały kilka miesięcy. Uczniowie rozwiązywali mnóstwo zadań i testów pod bacznym okiem nauczycieli. Ciężka  praca uczniów, wsparcie rodziców i nauczycieli dały pozytywne efekty w postaci uzyskanych tytułów. Warto nadmienić, że laureaci kuratoryjnych konkursów przedmiotowych są zwolnieni z części egzaminu gimnazjalnego w III klasie. Ponadto zwolnienie  jest równoznaczne z uzyskaniem maksymalnej punktacji z tego egzaminu i dostaniem się do wybranej przez siebie szkoły średniej.

11 kwietnia podczas oficjalnej gali uczniom wręczono pamiątkowe statuetki i zaświadczenia potwierdzające zdobycie miana laureata konkursu przedmiotowego.

Po uroczystości wszyscy udaliśmy  się na spacer po toruńskiej starówce. Skorzystaliśmy również z  zaproszenia  p. Jacka Żurawskiego - taty Klary, który w siedzibie Solidarności pokazał  nam  i opowiedział o pomieszczeniu ozdobionym unikalnymi freskami dawnej prywatnej kaplicy mieszczańskiej. Na koniec udaliśmy się na wspólne lody.

Jesteśmy  bardzo dumni z naszych uczniów i cieszymy się z ich sukcesów. Dziękuję również  nauczycielom za przygotowanie uczniów, oraz ich rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy w systematycznej i żmudnej pracy.

 19.jpg
1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 13.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!