Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow I GMINNY KONKURS WIEDZY O JANUSZU KORCZAKU DLA UCZNIÓW KLAS IV-V

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

I GMINNY KONKURS WIEDZY O JANUSZU KORCZAKU DLA UCZNIÓW KLAS IV-V Drukuj
Wpisał: Justyna Lech, Joanna Majewska   
16.04.2014

small11.jpgWpisując się w obchody nadania imienia naszej szkole, które już wkrótce, bo 1 czerwca br, został zorganizowany I Gminny Konkurs Wiedzy o przyszłym patronie szkoły, czyli Januszu Korczaku.

Konkurs odbył się 9 kwietnia br. w auli szkoły, a przeprowadziły go nauczycielki wychowania przedszkolnego - p. Justyna Lech i p. Joanna Majewska. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Ewa Bąk - sekretarz gminy (przedstawiciel organu prowadzącego), p. Jerzy Koralewski (Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia), p. Danuta Drożdża (dyrektor SP W Wielkiej Łące), p. Renata Kałuża (dyrektor SP w Pluskowęsach) oraz  i p. Małgorzata  Murzynowska-Lipińska (Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Wielkim Rychnowie).

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-V szkół podstawowych naszej gminy. Wszystkie szkoły wystawiły swoje trzyosobowe reprezentacje (konkurs miał charakter potyczek drużynowych). SP w Kowalewie Pomorskim reprezentowali: Natalia Zielińska (kapitan), Damian Wardziński i Jakub Osiński. SP w Pluskowęsach reprezentowali Patryk Biziorek (kapitan), Maja Onak i Paulina Łuszczyńska, SP w Wielkiej Łące reprezentowali: Kacper Lewandowski (kapitan), Julia Dębińska i Zuzanna Wiśniewska. Gospodarzy reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Romanowski (kapitan), Zuzanna Kiżewska i Wiktoria Jankowska.  Drużyny musiały zmierzyć się z pięcioma zadaniami - uzupełnianie zdań z lukami, 2 rundy pytań losowanych, krzyżówka i rebusy. Uczestnikom konkursu najmniej problemów sprawiły zdania z lukami i rebusy, a najwięcej trudności przysporzyła krzyżówka.  Zmagania wyłoniły zwycięzców i obyło się bez dogrywki. I miejsce zajęła drużyna gospodarzy (opiekun uczniów p. Julia Szczepańska), II miejsce drużyna z Kowalewa Pomorskiego (opiekun p. Agnieszka Rudnicka), miejsce III przypadło drużynie z Wielkiej Łąki (opiekun  p. Anna Kuźniar), a na miejscu IV uplasowała się drużyna z Pluskowęs (opiekun p. Barbara Albeer). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy (indywidualne i dla szkoły) oraz nagrody rzeczowe.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: p. Grażyna Bruchlej (przewodnicząca), p. Jadwiga Olejnik oraz p. Kamila Wojciechowska.

Sponsorami konkursu i fundatorami nagród dla wszystkich uczestników konkursu był p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie oraz Rada Rodziców przy SP w Wielkim Rychnowie.

Sponsorom oraz wszystkim gościom, uczestnikom, opiekunom dzieci i podziękowania składają organizatorki, Justyna Lech i Joanna Majewska.

W przerwie konkursu można było obejrzeć wystawę prac małych artystów, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w I Gminnym Konkursie Plastycznym dla dzieci 5- i 6- letnich pt. „Król Maciuś I i jego przyjaciele", zorganizowanym przez p. Joannę Majewską.

Wyniki konkursu:

I miejsce:        Tułodziecki Bartosz - SP Wielka Łąka,

Lewandowska Martyna - SP Wielkie Rychnowo

II miejsce:      Tarkowska Weronika - SP Kowalewo Pomorskie

Heinig Jan- SP Wielka Łąka

III miejsce:     Wessel Laura - SP Wielka Łąka

Terlińska Maja- Przedszkole Publiczne Kowalewo Pomorskie

Wyróżnienia:  Jędrzejczak Mikołaj - SP Wielka Łąka

Krzywdzińska Wiktoria - Przedszkole Publiczne Kowalewo Pomorskie

Żółtowska Martyna- SP Wielka Łąka

Szablewski Igor- SP Wielka Łąka

Lewandowski Daniel - SP Pluskowęsy

Sponsorem nagród w I Gminnym Konkursie Plastycznym dla dzieci 5- i 6- letnich pt. „Król Maciuś I i jego przyjaciele" była Rada Rodziców przy SP w Wielkim Rychnowie.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!