Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow I GMINNY KONKURS WIEDZY O JANUSZU KORCZAKU DLA UCZNIÓW KLAS IV-V

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

I GMINNY KONKURS WIEDZY O JANUSZU KORCZAKU DLA UCZNIÓW KLAS IV-V Drukuj
Wpisał: Justyna Lech, Joanna Majewska   
16.04.2014

small11.jpgWpisując się w obchody nadania imienia naszej szkole, które już wkrótce, bo 1 czerwca br, został zorganizowany I Gminny Konkurs Wiedzy o przyszłym patronie szkoły, czyli Januszu Korczaku.

Konkurs odbył się 9 kwietnia br. w auli szkoły, a przeprowadziły go nauczycielki wychowania przedszkolnego - p. Justyna Lech i p. Joanna Majewska. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Ewa Bąk - sekretarz gminy (przedstawiciel organu prowadzącego), p. Jerzy Koralewski (Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia), p. Danuta Drożdża (dyrektor SP W Wielkiej Łące), p. Renata Kałuża (dyrektor SP w Pluskowęsach) oraz  i p. Małgorzata  Murzynowska-Lipińska (Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Wielkim Rychnowie).

Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-V szkół podstawowych naszej gminy. Wszystkie szkoły wystawiły swoje trzyosobowe reprezentacje (konkurs miał charakter potyczek drużynowych). SP w Kowalewie Pomorskim reprezentowali: Natalia Zielińska (kapitan), Damian Wardziński i Jakub Osiński. SP w Pluskowęsach reprezentowali Patryk Biziorek (kapitan), Maja Onak i Paulina Łuszczyńska, SP w Wielkiej Łące reprezentowali: Kacper Lewandowski (kapitan), Julia Dębińska i Zuzanna Wiśniewska. Gospodarzy reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Romanowski (kapitan), Zuzanna Kiżewska i Wiktoria Jankowska.  Drużyny musiały zmierzyć się z pięcioma zadaniami - uzupełnianie zdań z lukami, 2 rundy pytań losowanych, krzyżówka i rebusy. Uczestnikom konkursu najmniej problemów sprawiły zdania z lukami i rebusy, a najwięcej trudności przysporzyła krzyżówka.  Zmagania wyłoniły zwycięzców i obyło się bez dogrywki. I miejsce zajęła drużyna gospodarzy (opiekun uczniów p. Julia Szczepańska), II miejsce drużyna z Kowalewa Pomorskiego (opiekun p. Agnieszka Rudnicka), miejsce III przypadło drużynie z Wielkiej Łąki (opiekun  p. Anna Kuźniar), a na miejscu IV uplasowała się drużyna z Pluskowęs (opiekun p. Barbara Albeer). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy (indywidualne i dla szkoły) oraz nagrody rzeczowe.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwało jury w składzie: p. Grażyna Bruchlej (przewodnicząca), p. Jadwiga Olejnik oraz p. Kamila Wojciechowska.

Sponsorami konkursu i fundatorami nagród dla wszystkich uczestników konkursu był p. Andrzej Grabowski - Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie oraz Rada Rodziców przy SP w Wielkim Rychnowie.

Sponsorom oraz wszystkim gościom, uczestnikom, opiekunom dzieci i podziękowania składają organizatorki, Justyna Lech i Joanna Majewska.

W przerwie konkursu można było obejrzeć wystawę prac małych artystów, którzy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w I Gminnym Konkursie Plastycznym dla dzieci 5- i 6- letnich pt. „Król Maciuś I i jego przyjaciele", zorganizowanym przez p. Joannę Majewską.

Wyniki konkursu:

I miejsce:        Tułodziecki Bartosz - SP Wielka Łąka,

Lewandowska Martyna - SP Wielkie Rychnowo

II miejsce:      Tarkowska Weronika - SP Kowalewo Pomorskie

Heinig Jan- SP Wielka Łąka

III miejsce:     Wessel Laura - SP Wielka Łąka

Terlińska Maja- Przedszkole Publiczne Kowalewo Pomorskie

Wyróżnienia:  Jędrzejczak Mikołaj - SP Wielka Łąka

Krzywdzińska Wiktoria - Przedszkole Publiczne Kowalewo Pomorskie

Żółtowska Martyna- SP Wielka Łąka

Szablewski Igor- SP Wielka Łąka

Lewandowski Daniel - SP Pluskowęsy

Sponsorem nagród w I Gminnym Konkursie Plastycznym dla dzieci 5- i 6- letnich pt. „Król Maciuś I i jego przyjaciele" była Rada Rodziców przy SP w Wielkim Rychnowie.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!