Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow JUŻ PO RAZ TRZECI ZAPŁONĘŁA W NAS ISKIERKA EKOLOGII

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

JUŻ PO RAZ TRZECI ZAPŁONĘŁA W NAS ISKIERKA EKOLOGII Drukuj
Wpisał: Joanna Majewska   
25.04.2014

small.jpgDnia 23.04.2014r. w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczestników z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

 

Ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach Michał Socki.

Z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim: Olga Górna oraz Franciszek Zamorski.

Ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim: Mateusz Witkowski, Jan Jagielski, Kacper Waszewski.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie to: Weronika Stopyra, Łukasz Kwaśniewski, Natalia Scheffler.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. W pierwszej z nich dzieci musiały wykazać się wiedzą z opowiadań ekologicznych, losowały żółte karteczki, na których były zamieszczone pytania. Druga konkurencja polegała na właściwym ułożeniu puzzli w jak najkrótszym czasie. Kolejna konkurencja wymagała prawidłowej odpowiedzi na zagadki o tematyce przyrodniczej. Następna konkurencja była związana z opowiadaniem Toksyczny ogródek, tam rodzina zajęcy wykonała stracha na wróble, dzieci zgodnie z opisem, tak jak było w opowiadaniu naklejały elementy na kartce, z których został wykonany strach na wróble. Przedostatnim zadaniem była ponownie runda pytań z opowiadań, które dzieci miały przeczytać z rodzicami bądź opiekunami. Ostatnia konkurencja polegała na zaznaczeniu pętlą, jakie rzeczy zostały wykonane z drewna.

Nad całym konkursem czuwało jury w składzie:

Pani Jadwiga Olejnik- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z SP Wielkie Rychnowo, przewodnicząca dzisiejszej komisji.

Pani Justyna Rak - nauczyciel wychowania przedszkolnego z SP Kowalewo Pomorskie.

Pani Marzanna Czerw - nauczyciel przyrody z SP Wielkie Rychnowo.

Po wszystkich konkurencjach dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz napoje.  Po przeliczeniu punktów okazało się, że trzeba zrobić dogrywkę o pierwsze miejsce, ponieważ aż czworo uczestników otrzymało taką samą ilość punktów. Po emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Łukasz Kwaśniewski (SP Wielkie Rychnowo)

II miejsce - Mateusz Witkowski (SP Kowalewo Pomorskie)

III miejsce - Olga Górna (Publiczne Przedszkole Kowalewo Pomorskie)

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe - gry edukacyjne, które zostały zasponsorowane głównie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Serdecznie gratuluję wszystkim, zwłaszcza Łukaszowi Kwaśniewskiemu, który zajął pierwsze miejsce i dzielnie walczył w dogrywce, odpowiadając na pytania bezbłędnie.

Do zobaczenia za rok!

Koordynator konkursu

Joanna Majewska

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!