Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow JUŻ PO RAZ TRZECI ZAPŁONĘŁA W NAS ISKIERKA EKOLOGII

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

JUŻ PO RAZ TRZECI ZAPŁONĘŁA W NAS ISKIERKA EKOLOGII Drukuj
Wpisał: Joanna Majewska   
25.04.2014

small.jpgDnia 23.04.2014r. w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczestników z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

 

Ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach Michał Socki.

Z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim: Olga Górna oraz Franciszek Zamorski.

Ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim: Mateusz Witkowski, Jan Jagielski, Kacper Waszewski.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie to: Weronika Stopyra, Łukasz Kwaśniewski, Natalia Scheffler.

Konkurs składał się z sześciu konkurencji. W pierwszej z nich dzieci musiały wykazać się wiedzą z opowiadań ekologicznych, losowały żółte karteczki, na których były zamieszczone pytania. Druga konkurencja polegała na właściwym ułożeniu puzzli w jak najkrótszym czasie. Kolejna konkurencja wymagała prawidłowej odpowiedzi na zagadki o tematyce przyrodniczej. Następna konkurencja była związana z opowiadaniem Toksyczny ogródek, tam rodzina zajęcy wykonała stracha na wróble, dzieci zgodnie z opisem, tak jak było w opowiadaniu naklejały elementy na kartce, z których został wykonany strach na wróble. Przedostatnim zadaniem była ponownie runda pytań z opowiadań, które dzieci miały przeczytać z rodzicami bądź opiekunami. Ostatnia konkurencja polegała na zaznaczeniu pętlą, jakie rzeczy zostały wykonane z drewna.

Nad całym konkursem czuwało jury w składzie:

Pani Jadwiga Olejnik- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z SP Wielkie Rychnowo, przewodnicząca dzisiejszej komisji.

Pani Justyna Rak - nauczyciel wychowania przedszkolnego z SP Kowalewo Pomorskie.

Pani Marzanna Czerw - nauczyciel przyrody z SP Wielkie Rychnowo.

Po wszystkich konkurencjach dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz napoje.  Po przeliczeniu punktów okazało się, że trzeba zrobić dogrywkę o pierwsze miejsce, ponieważ aż czworo uczestników otrzymało taką samą ilość punktów. Po emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Łukasz Kwaśniewski (SP Wielkie Rychnowo)

II miejsce - Mateusz Witkowski (SP Kowalewo Pomorskie)

III miejsce - Olga Górna (Publiczne Przedszkole Kowalewo Pomorskie)

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe - gry edukacyjne, które zostały zasponsorowane głównie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Serdecznie gratuluję wszystkim, zwłaszcza Łukaszowi Kwaśniewskiemu, który zajął pierwsze miejsce i dzielnie walczył w dogrywce, odpowiadając na pytania bezbłędnie.

Do zobaczenia za rok!

Koordynator konkursu

Joanna Majewska

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!