Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kowalewiacy w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kowalewiacy w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.04.2014

small.jpgKatolicy na całym świecie świętują uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch największych papieży XX wieku. Dzień 27 kwietnia 2014r., kiedy to do grona świętych dołączą Jan Paweł II i Jan XXIII pozostanie na długo w naszych sercach. Tłumy zebrały się na placu Św. Piotra w Watykanie jak i przed telewizorami, gdzie transmitowana była msza święta beatyfikacyjna.

W Kowalewie Pomorskim, gdzie Papież- Polak Jan Paweł II otrzymał w XI 1999r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta, ustrojono wiele prywatnych okien oraz budynki samorządowe. Oflagowano obiekty i przydrożne kaplice. O uroczystości informował baner przewieszony przez ulicę. Wszędzie łopotały żółto- niebieskie flagi. Motywem nasadzeń kwiatowych na terenie miasta był również kolor żółty- kolor papieski.

W Mlewie panie z KGW oraz ks. proboszcz parafii Kiełbasin zainicjowali upamiętnienie tego wydarzenia specjalną tablicą z wizerunkiem świętego. Odsłonięciu tablicy towarzyszyła msza święta polowa pod obeliskiem. Później uczestnicy mszy rozsmakowywali się w papieskich kremówkach.

Gratuluję i dziękuję radnej Marii Jolancie Wiśniewskiej Staszak, ks. proboszczowi Piotrowi Igielskiemu oraz lokalnym działaczkom, że tak pięknie oddano hołd Papieżowi- Polakowi. Cieszę się, że mogę być świadkiem tych wydarzeń.- podkreślał w przemówieniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który wspólnie z sołtysem Ryszardem Lipińskim złożyli pod odsłoniętą tablicą kwiaty i znicz.  

W Kowalewie Pomorskim w kościele p.w. Św. Mikołaja odbyła się koronka oraz msza święta w intencji beatyfikacji. Kolejna msza, już dziękczynna za kanonizację naszego rodaka, odbędzie się w tym kościele w dniu 4 maja br. o godz. 10.45. Przy udziale sztandarów złożone zostaną kwiaty pod popiersiem Świętego Jana Pawła II.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 5.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!