Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kowalewiacy w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kowalewiacy w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.04.2014

small.jpgKatolicy na całym świecie świętują uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch największych papieży XX wieku. Dzień 27 kwietnia 2014r., kiedy to do grona świętych dołączą Jan Paweł II i Jan XXIII pozostanie na długo w naszych sercach. Tłumy zebrały się na placu Św. Piotra w Watykanie jak i przed telewizorami, gdzie transmitowana była msza święta beatyfikacyjna.

W Kowalewie Pomorskim, gdzie Papież- Polak Jan Paweł II otrzymał w XI 1999r. tytuł Honorowego Obywatela Miasta, ustrojono wiele prywatnych okien oraz budynki samorządowe. Oflagowano obiekty i przydrożne kaplice. O uroczystości informował baner przewieszony przez ulicę. Wszędzie łopotały żółto- niebieskie flagi. Motywem nasadzeń kwiatowych na terenie miasta był również kolor żółty- kolor papieski.

W Mlewie panie z KGW oraz ks. proboszcz parafii Kiełbasin zainicjowali upamiętnienie tego wydarzenia specjalną tablicą z wizerunkiem świętego. Odsłonięciu tablicy towarzyszyła msza święta polowa pod obeliskiem. Później uczestnicy mszy rozsmakowywali się w papieskich kremówkach.

Gratuluję i dziękuję radnej Marii Jolancie Wiśniewskiej Staszak, ks. proboszczowi Piotrowi Igielskiemu oraz lokalnym działaczkom, że tak pięknie oddano hołd Papieżowi- Polakowi. Cieszę się, że mogę być świadkiem tych wydarzeń.- podkreślał w przemówieniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który wspólnie z sołtysem Ryszardem Lipińskim złożyli pod odsłoniętą tablicą kwiaty i znicz.  

W Kowalewie Pomorskim w kościele p.w. Św. Mikołaja odbyła się koronka oraz msza święta w intencji beatyfikacji. Kolejna msza, już dziękczynna za kanonizację naszego rodaka, odbędzie się w tym kościele w dniu 4 maja br. o godz. 10.45. Przy udziale sztandarów złożone zostaną kwiaty pod popiersiem Świętego Jana Pawła II.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 5.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!