Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Myśliwi dbają o drzewostan

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Myśliwi dbają o drzewostan Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.04.2014

small.jpgMyśliwi z koła łowieckiego Knieja znani są ze swoich działań na rzecz środowiska. Ich pasją jest nie tylko odławianie zwierzyny, ale również dbanie o cały ekosystem. Dokarmiają zwierzynę, walczą z kłusownictwem, zbierają śmieci oraz sadzą drzewa.

Korzystając z chwili wolnej od prac polowych i wiosennej pogody w ostatni weekend (26-27 kwietnia) wyruszyli na swoje łowiska na terenie gminy Kowalewo Pomorskie, aby uzupełnić drzewostan młodymi sadzonkami. Myśliwi: Henryk Dębski, Zdzisław Orfin, Jerzy Dzwonkowski, Tomasz Piątek, Dariusz Piątek i Kacper Piątek (kandydat na myśliwski staż) na nieużytkach wysadzili ponad 100 sadzonek m.in. dereni, pigwy, tawuły i jaśminowca. Sadzonki przekazał nieodpłatnie samorząd gminy. Akcja ta prowadzona jest już prawie 10 lat.  

Cała przyroda to powiązany ekosystem. Tylko zadbanie o zachowanie równowagi pomiędzy przyrodą ożywioną (zwierzęta,  roślinność) a nieożywioną (woda, gleba, gazy) zapewni nam zdrowe środowisko do codziennej egzystencji. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest to dla człowieka. Bardzo dziękuję myśliwym z Kniei za społeczną pracę  na rzecz środowiska i oczywiście mieszkańców- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!