Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Myśliwi dbają o drzewostan

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Myśliwi dbają o drzewostan Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.04.2014

small.jpgMyśliwi z koła łowieckiego Knieja znani są ze swoich działań na rzecz środowiska. Ich pasją jest nie tylko odławianie zwierzyny, ale również dbanie o cały ekosystem. Dokarmiają zwierzynę, walczą z kłusownictwem, zbierają śmieci oraz sadzą drzewa.

Korzystając z chwili wolnej od prac polowych i wiosennej pogody w ostatni weekend (26-27 kwietnia) wyruszyli na swoje łowiska na terenie gminy Kowalewo Pomorskie, aby uzupełnić drzewostan młodymi sadzonkami. Myśliwi: Henryk Dębski, Zdzisław Orfin, Jerzy Dzwonkowski, Tomasz Piątek, Dariusz Piątek i Kacper Piątek (kandydat na myśliwski staż) na nieużytkach wysadzili ponad 100 sadzonek m.in. dereni, pigwy, tawuły i jaśminowca. Sadzonki przekazał nieodpłatnie samorząd gminy. Akcja ta prowadzona jest już prawie 10 lat.  

Cała przyroda to powiązany ekosystem. Tylko zadbanie o zachowanie równowagi pomiędzy przyrodą ożywioną (zwierzęta,  roślinność) a nieożywioną (woda, gleba, gazy) zapewni nam zdrowe środowisko do codziennej egzystencji. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest to dla człowieka. Bardzo dziękuję myśliwym z Kniei za społeczną pracę  na rzecz środowiska i oczywiście mieszkańców- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!