Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Św. Florian w gminie Kowalewo Pomorskie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Św. Florian w gminie Kowalewo Pomorskie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2014

small.jpgTradycyjnie strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie święto swojego patrona - Św. Floriana obchodzili w dniu 3 maja. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji druhów strażaków celebrowana przez ks. Marka Wysockiego - kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego oraz wszystkich 10 sztandarów korporacyjnych - strażackich.

Po mszy świętej uczestnicy zwartą kolumną przeszli na plac przy remizie OSP Kowalewo, gdzie pod figurą Św. Floriana złożyli kwiaty i pomodlili się o bezpieczne powroty. Apel strażacki odbył się już na placu przy domu kultury.  Wręczono 55 druhom odznaczenia za społeczną służbę w poszczególnych jednostkach.

Zabierając głos prezes zarządu oddz. miejsko- gminnego OSP druh Andrzej Grabowski podziękował wszystkim strażakom za narażanie swojego życia w walce o mienie i zdrowie innych.

Składam wszystkim strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych i przyjaciołom naszej służby słowa podziękowania za codzienne poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz za stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką, a  służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Dajecie poczucie bezpieczeństwa, możemy na Was liczyć o każdej porze dnia i nocy. Serdeczne podziękowania i życzenia kierujemy również do Waszych najbliższych, którzy przecież nie raz muszą martwić się o Wasz bezpieczny powrót do domu.-podkreślał prezes Grabowski- Jednocześnie dziękuję za wierność ideałom naszych przodków, za działalność ratowniczą, za aktywność w młodzieżowych i kobiecych drużynach pożarniczych, orkiestrach i zespołach artystycznych.

Były życzenia dla mundurowców od mundurowców, oraz m.in. od prezesa zarządu głównego OSP Waldemara Pawlaka, druha posła Zbigniewa Sosnowskiego oraz druhny wojewody Ewy Mes. Goście nie zawiedli. Przybył zastępca komendanta PSP Robert Wiśniewski, radni, prezesi, naczelnicy oraz społeczeństwo. Społeczeństwo mogło obejrzeć pojazdy jakie posiadają jednostki OSP w gminie Kowalewo Pomorskie. Po uroczystości oficjalnej strażacy udali się do swoich jednostek, aby świętować z rodzinami.

 florian_01.jpg
 florian_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!