Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wybieramy swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wybieramy swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.05.2014
small.jpgJuż w dniu 25 maja br. każdy obywatel będzie mógł wybierać swojego przedstawiciela do najwyższych władz Unii Europejskiej czyli do euro parlamentu. W samorządach trwają prace przygotowawcze do sprawnego i niezakłóconego przebiegu głosowania. Ustawodawca nałożył na wójtów, burmistrzów i prezydentów obowiązek powołania Obwodowych Komisji Wyborczych i przygotowania lokali. 

Gmina Kowalewo Pomorskie to 8 obwodów. Od kilkunastu lat bez zmian komisje obradują w 7 lokalach: w szkołach podstawowych w Kowalewie, w Wielkim Rychnowie, w Wielkiej Łące i w Pluskowęsach, w Domu Kultury oraz w remizach w Mlewcu i w Chełmoniu. W czasie zmian w 3-mandatowych okręgach głosowania w 2012r. utworzono nowy lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej w Sierakowie, a zrezygnowano z lokalu w Zespole Szkół.  Dwa lokale (MGOK i SP W. Rychnowo) są przystosowane do głosowania osób niepełnosprawnych. W dniu wyborów będą one otwarte  od 7.00-21.00.

W dniu 7 maja br. odbyło się pierwsze posiedzenie wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych, wybrano przewodniczących i zastępców oraz zapoznano członków z zasadami pracy w komisjach wyborczych. Ustalono terminy 2 szkoleń, odbiorów lokali i liczenia kart do głosowania.

Burmistrz przypomniał zebranym, że kandydatów do poszczególnych komisji zgłaszają komitety wyborcze zarejestrowane w całej Polsce. W naszej gminie kandydatów zgłosiło 8 komitetów + po 1 przedstawicielu urzędu. Komisja mogła liczyć maksymalnie 9 członków i po tylu liczy.  

Wybory to możliwość dla obywateli wystawienia cenzury dotychczasowym euro deputowanym oraz wskazanie osób, które najbardziej znają ich potrzeby. Jednak najważniejsze to wzięcie udziału w głosowaniu. Osoba bojkotująca ten akt również głosuje pozwalając wybrać innym. Nie możemy dopuścić, aby nasze województwo nie miało żadnego posła. Pamiętajmy, że tylko okazanie dowodu osobistego pozwoli na udział w głosowaniu. - podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.  

Kier. USC Bożena Kliber wstępnie zapoznała członków komisji z funkcją pełnomocnika, który pomoże oddać głos osobom starszym i schorowanym i o możliwości głosowania korespondencyjnego. Informatyk Marcin Dębiński pomoże w sprawnym przekazywaniu wyników wyborów za pośrednictwem kalkulatora wyborczego.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!