Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wybieramy swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wybieramy swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.05.2014
small.jpgJuż w dniu 25 maja br. każdy obywatel będzie mógł wybierać swojego przedstawiciela do najwyższych władz Unii Europejskiej czyli do euro parlamentu. W samorządach trwają prace przygotowawcze do sprawnego i niezakłóconego przebiegu głosowania. Ustawodawca nałożył na wójtów, burmistrzów i prezydentów obowiązek powołania Obwodowych Komisji Wyborczych i przygotowania lokali. 

Gmina Kowalewo Pomorskie to 8 obwodów. Od kilkunastu lat bez zmian komisje obradują w 7 lokalach: w szkołach podstawowych w Kowalewie, w Wielkim Rychnowie, w Wielkiej Łące i w Pluskowęsach, w Domu Kultury oraz w remizach w Mlewcu i w Chełmoniu. W czasie zmian w 3-mandatowych okręgach głosowania w 2012r. utworzono nowy lokal wyborczy w świetlicy wiejskiej w Sierakowie, a zrezygnowano z lokalu w Zespole Szkół.  Dwa lokale (MGOK i SP W. Rychnowo) są przystosowane do głosowania osób niepełnosprawnych. W dniu wyborów będą one otwarte  od 7.00-21.00.

W dniu 7 maja br. odbyło się pierwsze posiedzenie wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych, wybrano przewodniczących i zastępców oraz zapoznano członków z zasadami pracy w komisjach wyborczych. Ustalono terminy 2 szkoleń, odbiorów lokali i liczenia kart do głosowania.

Burmistrz przypomniał zebranym, że kandydatów do poszczególnych komisji zgłaszają komitety wyborcze zarejestrowane w całej Polsce. W naszej gminie kandydatów zgłosiło 8 komitetów + po 1 przedstawicielu urzędu. Komisja mogła liczyć maksymalnie 9 członków i po tylu liczy.  

Wybory to możliwość dla obywateli wystawienia cenzury dotychczasowym euro deputowanym oraz wskazanie osób, które najbardziej znają ich potrzeby. Jednak najważniejsze to wzięcie udziału w głosowaniu. Osoba bojkotująca ten akt również głosuje pozwalając wybrać innym. Nie możemy dopuścić, aby nasze województwo nie miało żadnego posła. Pamiętajmy, że tylko okazanie dowodu osobistego pozwoli na udział w głosowaniu. - podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.  

Kier. USC Bożena Kliber wstępnie zapoznała członków komisji z funkcją pełnomocnika, który pomoże oddać głos osobom starszym i schorowanym i o możliwości głosowania korespondencyjnego. Informatyk Marcin Dębiński pomoże w sprawnym przekazywaniu wyników wyborów za pośrednictwem kalkulatora wyborczego.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!