Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Handel w komfortowych warunkach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Handel w komfortowych warunkach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.05.2014

small.jpgJuż za kilka miesięcy Kowalewiacy będą mogli dokonywać zakupów i sprzedawać swoje towary na zmodernizowanym targowisku. Samorząd właśnie wyłonił wykonawcę, który całkowicie. zmieni oblicze lokalnego handlu. Owoce, warzywa i lokalne wyroby będzie można kupić już nie z drewnianego stolika ustawionego na klepisku, ale dzięki programowi „Mój rynek" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z zadbanych i nowoczesnych wiat.

W dniu 9 maja br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Skarbnik Gminy Maria Kiżewska podpisali umowy na dofinansowanie przebudowy i budowy nowego targowiska z Marszałkiem Piotrem Całbeckim w towarzystwie członka zarządu województwa Michała Korolki i wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bober. Dofinansowanie wynosi 75% (prawie 800tys.zł) wartości projektu.

Nowy obiekt nadal znajdować się będzie na ul. Strażackiej, ale zostanie przesunięty bliżej ul. 23- stycznia. Teren zostanie utwardzony, oświetlony i zaopatrzony we wszystkie media: woda, kanalizacja, prąd. Część wiat będzie zadaszona, powstanie sanitariat, parking i ogrodzenie. Rolnicy będą mogli łatwiej sprzedać wyprodukowany towar, a mieszkańcy w komfortowych warunkach dokonać świeżych zakupów- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Jest to II edycja programu modernizacji targowisk w województwie, na którą przeznaczono 2,4mln.zł. Oprócz Kowalewa nowe obiekty powstaną również w gminie Lniano, Boniewo i Sępólno Krajeńskie. Z nowych obiektów (I edycja) korzystają już mieszkańcy 8 innych gmin.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!