Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Handel w komfortowych warunkach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Handel w komfortowych warunkach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.05.2014

small.jpgJuż za kilka miesięcy Kowalewiacy będą mogli dokonywać zakupów i sprzedawać swoje towary na zmodernizowanym targowisku. Samorząd właśnie wyłonił wykonawcę, który całkowicie. zmieni oblicze lokalnego handlu. Owoce, warzywa i lokalne wyroby będzie można kupić już nie z drewnianego stolika ustawionego na klepisku, ale dzięki programowi „Mój rynek" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z zadbanych i nowoczesnych wiat.

W dniu 9 maja br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Skarbnik Gminy Maria Kiżewska podpisali umowy na dofinansowanie przebudowy i budowy nowego targowiska z Marszałkiem Piotrem Całbeckim w towarzystwie członka zarządu województwa Michała Korolki i wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bober. Dofinansowanie wynosi 75% (prawie 800tys.zł) wartości projektu.

Nowy obiekt nadal znajdować się będzie na ul. Strażackiej, ale zostanie przesunięty bliżej ul. 23- stycznia. Teren zostanie utwardzony, oświetlony i zaopatrzony we wszystkie media: woda, kanalizacja, prąd. Część wiat będzie zadaszona, powstanie sanitariat, parking i ogrodzenie. Rolnicy będą mogli łatwiej sprzedać wyprodukowany towar, a mieszkańcy w komfortowych warunkach dokonać świeżych zakupów- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Jest to II edycja programu modernizacji targowisk w województwie, na którą przeznaczono 2,4mln.zł. Oprócz Kowalewa nowe obiekty powstaną również w gminie Lniano, Boniewo i Sępólno Krajeńskie. Z nowych obiektów (I edycja) korzystają już mieszkańcy 8 innych gmin.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!