Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trzy Diamenty 2014 w rankingu Forbesa z Kowalewa Pomorskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trzy Diamenty 2014 w rankingu Forbesa z Kowalewa Pomorskiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014
Wydawnictwo finansowe Forbes po raz kolejny przyznało swoje Diamenty najlepszym w Polsce firmom. Z naszego województwa wyróżniono 154 podmioty gospodarcze.

Wśród nich aż 3 są z naszej gminy. W rankingu podzielono firmy na trzy kategorie:

- duże firmy (przychód powyżej 250mln.) na II pozycji znalazła się kowalewska Plastica, która w roku 2012 osiągnęła przychody ze sprzedaży w wys. prawie 444mln.zł., a zysk netto na poziomie 48,8mln.zł. finansiści ocenili, że jej wartość od 2010r wzrosła o 35%. W rankingu ogólnopolskim zajmuje ona 30 miejsce. Warto tu wspomnieć, że w tej kategorii z naszego regionu znalazło się tylko 7 firm, a gmina Kowalewo Pomorskie to wśród nich najmniejszy samorząd.

- średnie firmy (przychód w przedziale 50-250mln.)- 25 firm,

- małe firmy (przychód poniżej 25mln)- Znalazły się tu 122 firmy z regionu. Na pozycji 16 (w rankingu ogólnopolskim na poz. 238) znalazło się Produkcyjno- Usługowe Przedsiębiorstwo AGROPAMIS sp. z o.o. w Wielkiej Łące, które osiągnęło przychód ze sprzedaży na poziomie 9,2mln. Zysk netto to 4,1mln, a od 2010r. wartość firmy wzrosła o 51%.

Na pozycji 23 w województwie a w kraju na 303 znalazła się firma Eliasz Pinter Maschinenbau Poland sp. z o.o. w Kowalewie Pom. (Chełmoniec), której przychód wyniósł 5,8mln.zł., zysk netto 0,2mln, a wartość wzrosła o 45%.

Bardzo gratuluję przedsiębiorcom oraz załogom osiągniętych efektów. Zysk firmy przekłada się na zatrudnienie, a to z kolei na poziom życia naszych rodzin. Życzę kolejnych sukcesów, ekspansji na nowe rynki zbytu i zachęcam do inwestowania w Kowalewie Pomorskim- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.


 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!