Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Trzy Diamenty 2014 w rankingu Forbesa z Kowalewa Pomorskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Trzy Diamenty 2014 w rankingu Forbesa z Kowalewa Pomorskiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014
Wydawnictwo finansowe Forbes po raz kolejny przyznało swoje Diamenty najlepszym w Polsce firmom. Z naszego województwa wyróżniono 154 podmioty gospodarcze.

Wśród nich aż 3 są z naszej gminy. W rankingu podzielono firmy na trzy kategorie:

- duże firmy (przychód powyżej 250mln.) na II pozycji znalazła się kowalewska Plastica, która w roku 2012 osiągnęła przychody ze sprzedaży w wys. prawie 444mln.zł., a zysk netto na poziomie 48,8mln.zł. finansiści ocenili, że jej wartość od 2010r wzrosła o 35%. W rankingu ogólnopolskim zajmuje ona 30 miejsce. Warto tu wspomnieć, że w tej kategorii z naszego regionu znalazło się tylko 7 firm, a gmina Kowalewo Pomorskie to wśród nich najmniejszy samorząd.

- średnie firmy (przychód w przedziale 50-250mln.)- 25 firm,

- małe firmy (przychód poniżej 25mln)- Znalazły się tu 122 firmy z regionu. Na pozycji 16 (w rankingu ogólnopolskim na poz. 238) znalazło się Produkcyjno- Usługowe Przedsiębiorstwo AGROPAMIS sp. z o.o. w Wielkiej Łące, które osiągnęło przychód ze sprzedaży na poziomie 9,2mln. Zysk netto to 4,1mln, a od 2010r. wartość firmy wzrosła o 51%.

Na pozycji 23 w województwie a w kraju na 303 znalazła się firma Eliasz Pinter Maschinenbau Poland sp. z o.o. w Kowalewie Pom. (Chełmoniec), której przychód wyniósł 5,8mln.zł., zysk netto 0,2mln, a wartość wzrosła o 45%.

Bardzo gratuluję przedsiębiorcom oraz załogom osiągniętych efektów. Zysk firmy przekłada się na zatrudnienie, a to z kolei na poziom życia naszych rodzin. Życzę kolejnych sukcesów, ekspansji na nowe rynki zbytu i zachęcam do inwestowania w Kowalewie Pomorskim- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.


 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!