Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wicepremier Janusz Piechociński w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wicepremier Janusz Piechociński w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2014

small.jpgW czasie swojej jednodniowej wizyty w kujawsko- pomorskim na trasie wicepremiera Janusza Pichocińskiego nie mogło zabraknąć Kowalewa Pomorskiego. W dniu 22 maja br. minister gospodarki odwiedził m.in. Bydgoszcz, Toruń, Brodnicę i naszą gminę. Wicepremier najpierw spotkał się z Burmistrze Miasta Andrzejem Grabowski, a później wspólnie panowie wizytowali kowalewska Plasticę. Wicepremierowi towarzyszyła wojewoda Ewa Mes, poseł Zbigniew Sosnowski i wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

Na miejscu prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Jarosław Józefowicz i prokurent Plasticy Roman Grzymowicz zapoznali gości z produkcją w pięciu fabrykach na terenie objętym Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Pokazali jakie efekty ekonomiczne i wpływ na nasz region miało objęcie od III 2008r. gruntów TZMO strefą ekonomiczną. Liczby mówiły same za siebie. Kiedy w 2008r. firma zatrudniała 70 osób, to już w 2013 było ich ponad tysiąc. W ciągu roku ponad 6100 tirów opuszcza jej mury wywożąc produkty do rozrzuconych po świecie firm spedycyjnych m.in. w Niemczech, USA Indiach, Ukrainie, Rosji czy Węgrzech.

Bardzo dziękuję prezesowi Jarosławowi Józefowiczowi za ciepłe słowa o Kowalewie Pomorskim. Premier dowiedział się, że gdyby nie firma w Kowalewie  to nie powstałoby kilka firm logistycznych w innych krajach. Cieszą mnie te słowa. Życzę, aby Plastica otrzymała kolejne zezwolenie na działalność w podstrefie, bo to zawsze przełoży się na wzrost zatrudnienia i poprawę ekonomiczną mieszkańców- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 5.jpg
 8.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!