Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wicepremier Janusz Piechociński w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wicepremier Janusz Piechociński w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2014

small.jpgW czasie swojej jednodniowej wizyty w kujawsko- pomorskim na trasie wicepremiera Janusza Pichocińskiego nie mogło zabraknąć Kowalewa Pomorskiego. W dniu 22 maja br. minister gospodarki odwiedził m.in. Bydgoszcz, Toruń, Brodnicę i naszą gminę. Wicepremier najpierw spotkał się z Burmistrze Miasta Andrzejem Grabowski, a później wspólnie panowie wizytowali kowalewska Plasticę. Wicepremierowi towarzyszyła wojewoda Ewa Mes, poseł Zbigniew Sosnowski i wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

Na miejscu prezes Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Jarosław Józefowicz i prokurent Plasticy Roman Grzymowicz zapoznali gości z produkcją w pięciu fabrykach na terenie objętym Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Pokazali jakie efekty ekonomiczne i wpływ na nasz region miało objęcie od III 2008r. gruntów TZMO strefą ekonomiczną. Liczby mówiły same za siebie. Kiedy w 2008r. firma zatrudniała 70 osób, to już w 2013 było ich ponad tysiąc. W ciągu roku ponad 6100 tirów opuszcza jej mury wywożąc produkty do rozrzuconych po świecie firm spedycyjnych m.in. w Niemczech, USA Indiach, Ukrainie, Rosji czy Węgrzech.

Bardzo dziękuję prezesowi Jarosławowi Józefowiczowi za ciepłe słowa o Kowalewie Pomorskim. Premier dowiedział się, że gdyby nie firma w Kowalewie  to nie powstałoby kilka firm logistycznych w innych krajach. Cieszą mnie te słowa. Życzę, aby Plastica otrzymała kolejne zezwolenie na działalność w podstrefie, bo to zawsze przełoży się na wzrost zatrudnienia i poprawę ekonomiczną mieszkańców- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 5.jpg
 8.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!