Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 40 lat pracy duszpasterskiej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

40 lat pracy duszpasterskiej Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2014
small.jpgKs. kanonik Maciej Augustyński z parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Chełmoniu (gm. Kowalewo Pomorskie świętował 25 maja br. 40-lecie kapłaństwa i 25-lecie pracy duszpasterskiej na tej parafii . Mszę świętą wspólnie z Jubilatem koncelebrował dziekan dekanatu kowalewskiego ks. kan. Ryszard Kobierowski oraz ks. kan. Bernard Kowalewski z parafii Pluskowęsy. Płomienne kazanie ks. Bernarda o powołaniu kapłańskim ks. Macieja, jego postawie i poświęceniu dla parafii wywarło duże wrażanie na zaproszonych gościach.  Przedstawił ks. Macieja nie tylko jako kapłana, ale również budowniczego.

W czasie swojej  25-letniej służby przeprowadził kapitalny remont plebani, wymienił dach na kościele, odrestaurował ołtarze (główny i boczne), organy oraz ławki. Pozyskał od samorządu spichlerz dworski, który przerobił na Dom Pielgrzyma im. Jana Pawła II, gdzie organizuje rekolekcje, letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz okazjonalne uroczystości. Największym osiągnięciem ks. jubilata była budowa przez 20 lat kościoła filialnego we wsi Elgiszewo, którego konsekracja miała miejsce w  2012r. 

W czasie uroczystej mszy z życzeniami pospieszyły delegacje wsi wchodzących w skład parafii, strażacy ochotnicy i organizacje kościelne. Można było zauważyć dużą grupę przyjaciół ks. Macieja z neokatechumenalnej grupy Gdynia- Bydgoszcz. W imieniu społeczeństwa życzenia złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Bardzo dziękuję ks. Maciejowi za wspieranie moich działalności na rzecz mieszkańców okolicznych wsi w zakresie remontów dróg. Podziwiam Jego zapał do pracy i życzę kolejnych lat w zdrowiu- życzył Burmistrz Miasta w czasie uroczystości.

Ks. Maciej Ekspedyt Augustyński urodził się w Gdyni. W 1974r. przyjął sakrament kapłaństwa z rąk biskupa pelplińskiego Bernarda Czaplińskiego. Od lipca 1974r. został wikariuszem w Papowie Biskupim, później w Grudziądzu i w Gdyni. W sierpniu 1989r. został mianowany proboszczem w Chełmoniu. Biskup toruński ks. Andrzej Suski odznaczył Jubilata w 2000r. tytułem Honorowego Kanonika Kapituły Konkatedralnej Chełmżyńskiej.

Już w czerwcu br. ks. Maciej będzie organizatorem zjazdu absolwentów swojego rocznika. Oczekuje 18 kapłanów, którym pochwali się nie tylko swoją parafią, ale również okolicznymi miejscowościami.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!