Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tydzień Bibliotek 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tydzień Bibliotek 2014 Drukuj
Wpisał: Alina Krystyniuk   
27.05.2014

6.jpgZ inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, każdego roku, początkiem maja organizowany jest Tydzień Bibliotek.
Hasło wiodące w tym roku brzmiało: CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA.

Tydzień bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Program XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK, który rozpoczął się  8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim i Filiach Bibliotecznych w Pluskowęsach ,Wielkiej Łące i Wielkim Rychnowie , w tym roku również bogaty był w interesujące propozycje, przeznaczone dla obecnych i przyszłych użytkowników biblioteki. Nie zabrakło w nim wystaw, konkursów, lekcji bibliotecznych. Największa atrakcją Tygodnia Bibliotek był jubileuszowy XX Gminny Konkurs historyczny i występ wojów z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona", który poprzedził konkursowe zmagania.

 Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do zaprezentowania placówek najmłodszym czytelnikom. Oni dopiero uczą się trudnej sztuki czytania i zdobywania wiedzy. Jeśli od najmłodszych lat wyrobimy w dziecku miłość do książek, przyzwyczaimy je do stałej obecności książki w naszym codziennym życiu, miłość ta zostanie na zawsze. Dlatego w Filiach odbyły się lekcje biblioteczne dla grup dzieci z klas 0. Celem spotkań było ukazanie różnorodnych form pracy w bibliotece. Dzieci dowiedziały się o ciekawych propozycjach, z których można korzystać podczas zajęć organizowanych w bibliotece. Zajęcia były urozmaicone m.in. przez wysłuchanie wierszy Wandy Chotomskiej, czy książki Tomcio marzyciel. Przedszkolaki otrzymały okolicznościowe dyplomy, a pozostali czytelnicy kolorowe zakładki do książek. W bibliotece głównej zaś  na  dorosłych czytelników czekała niespodzianka w postaci książki kucharskiej.

Następnym punktem Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece było ogłoszenie konkursu literackiego pn."Przysłowie prawdę Ci powie" skierowanego do uczniów Publicznego Gimnazjum, który miał na celu rozbudzić w młodych czytelnikach ciekawość poznania różnorodnych przysłów. Ukazać książkę nie tylko jako tekst do czytania, ale również jako źródło wiadomości i skarbnicę.

W tych dniach Miejska Biblioteka zorganizowała również kiermasz książek.

W Tygodniu Bibliotek obchodzony jest także Dzień Bibliotekarza. Zamiast kwiatka i życzeń dla Nas, pracujących w  kowalewskiej książnicy, cennym podarunkiem są miłe słowa i częste odwiedziny naszych czytelników. W tym dniu otrzymaliśmy od uczestników WTZ życzenia, za co bardzo dziękujemy.

Biblioteka jest miejscem dla osób kreatywnych i poszukujących. Zapraszamy wszystkich.

1.jpg
 2.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!