Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tydzień Bibliotek 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tydzień Bibliotek 2014 Drukuj
Wpisał: Alina Krystyniuk   
27.05.2014

6.jpgZ inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, każdego roku, początkiem maja organizowany jest Tydzień Bibliotek.
Hasło wiodące w tym roku brzmiało: CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA.

Tydzień bibliotek ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Program XI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK, który rozpoczął się  8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim i Filiach Bibliotecznych w Pluskowęsach ,Wielkiej Łące i Wielkim Rychnowie , w tym roku również bogaty był w interesujące propozycje, przeznaczone dla obecnych i przyszłych użytkowników biblioteki. Nie zabrakło w nim wystaw, konkursów, lekcji bibliotecznych. Największa atrakcją Tygodnia Bibliotek był jubileuszowy XX Gminny Konkurs historyczny i występ wojów z Agencji Widowisk Historycznych „Arkona", który poprzedził konkursowe zmagania.

 Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do zaprezentowania placówek najmłodszym czytelnikom. Oni dopiero uczą się trudnej sztuki czytania i zdobywania wiedzy. Jeśli od najmłodszych lat wyrobimy w dziecku miłość do książek, przyzwyczaimy je do stałej obecności książki w naszym codziennym życiu, miłość ta zostanie na zawsze. Dlatego w Filiach odbyły się lekcje biblioteczne dla grup dzieci z klas 0. Celem spotkań było ukazanie różnorodnych form pracy w bibliotece. Dzieci dowiedziały się o ciekawych propozycjach, z których można korzystać podczas zajęć organizowanych w bibliotece. Zajęcia były urozmaicone m.in. przez wysłuchanie wierszy Wandy Chotomskiej, czy książki Tomcio marzyciel. Przedszkolaki otrzymały okolicznościowe dyplomy, a pozostali czytelnicy kolorowe zakładki do książek. W bibliotece głównej zaś  na  dorosłych czytelników czekała niespodzianka w postaci książki kucharskiej.

Następnym punktem Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece było ogłoszenie konkursu literackiego pn."Przysłowie prawdę Ci powie" skierowanego do uczniów Publicznego Gimnazjum, który miał na celu rozbudzić w młodych czytelnikach ciekawość poznania różnorodnych przysłów. Ukazać książkę nie tylko jako tekst do czytania, ale również jako źródło wiadomości i skarbnicę.

W tych dniach Miejska Biblioteka zorganizowała również kiermasz książek.

W Tygodniu Bibliotek obchodzony jest także Dzień Bibliotekarza. Zamiast kwiatka i życzeń dla Nas, pracujących w  kowalewskiej książnicy, cennym podarunkiem są miłe słowa i częste odwiedziny naszych czytelników. W tym dniu otrzymaliśmy od uczestników WTZ życzenia, za co bardzo dziękujemy.

Biblioteka jest miejscem dla osób kreatywnych i poszukujących. Zapraszamy wszystkich.

1.jpg
 2.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!