Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zebranie w sołectwie Zapluskowęsy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zebranie w sołectwie Zapluskowęsy Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2014

small.jpgMieszkańcy sołectwa Zapluskowęsy (gmina Kowalewo Pomorskie) uczestniczyli w zebraniu wiejskim w dniu 28 maja br. Wspólnie z sołtysem Janem Trzcińskim zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, aby omówić temat dowozu dzieci do szkół.

Od września na rok szkolny 2014/2015 tylko 6 dzieci z tej wsi spełnia ustawowe warunki i ma możliwość skorzystania z nieodpłatnego dowozu organizowanego przez samorząd. Ustawa zobowiązuje dowozić dzieci, które mieszkają w odległości powyżej 3km. i chodzą do klasy 0-4, natomiast uczniów klas V- VI i gimnazjum, którzy mają do domu powyżej 4km. Jednak Zapluskowęsy zamieszkuje więcej uczniów, którzy pomimo, że mieszkają w mniejszej odległości to również chcieliby być dowożeni, chociaż w jedna stronę rano. Ustawodawca dopuszcza takie rozwiązanie. Rodzice zadeklarowali za nich partycypowanie w kosztach wynajmu busa. Przez tę wieś biegnie bardzo ruchliwa i wąska droga powiatowa, która nie ma chodnika.

Burmistrz Miasta zadeklarował, że wzorem lat minionych samorząd jest przychylny, aby nieuprawnione dzieci jeździły busem, a ich rodzice partycypowali w kosztach. Przypomniał, że w ubiegłym roku, na 11 dzieci 5 zgłosiło się na dodatkowy dowóz. Z tej grupy po czasie wycofały się 4 osoby, co spowodowało pewne perturbacje logistyczne.  Po podziale klas w szkołach i ustaleniu planów lekcji zainteresowani rodzice muszą złożyć wnioski o dowóz. Głównym warunkiem dowozu osób nieuprawnionych będzie wybór rodzaju dowozu przez rodziców dzieci uprawnionych. Jeśli oni zadecydują, że wolą mieć zwrot środków za bilety autobusowe i sami będą dowozić, to samorząd nie będzie wynajmował busa. Natomiast jeśli rodzice wybiorą ubiegłoroczną formę wspólnego dowozu wówczas i dzieci nieuprawnione będą mogły z niej korzystać.- informował Burmistrz Andrzej Grabowski. -

Prowadzimy bardzo oszczędna gospodarkę i musimy patrzeć na wszystkie aspekty. Dowóz małej liczby dzieci, gdzie jedne zaczynają o 8.00, a inne o 10.00, natomiast kończą jedni o 12.00 a inni o 15.30 jest trudny do rozplanowania. Dowóz i odwóz jest tylko raz dziennie. Chcąc poprawić sytuację na ruchliwej trasie od 2007r. zabiegaliśmy o remont drogi Kowalewo- Wąbrzeźno. Obecnie inwestycja już trwa. Budowany również będzie w kilku etapach chodnik. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie naszych dzieci.

Korzystając z licznego gremium Burmistrz Miasta omówił temat modernizacji dróg w sołectwie, prowadzonych inwestycji gminnych i zachęcił do korzystania z bogatego wachlarza imprez gminnych.

Mieszkańcy uskarżali się na hałas, jaki powoduje zlokalizowana na Martyńcu firma oraz na ruchliwe i niebezpieczne skrzyżowanie z ul. Odrodzenia.

 1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!